BG Development

Страници: (19) « първа ... 5 6 [7] 8 9 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Arbeit macht frei
Rabin
Публикувано на: 18-11-2018, 17:29
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

QUOTE (SuN @ 18-11-2018, 17:17)
Демек, какво искаш да кажеш? Стига с тая реторика все едно си президент, а дай конкретни цифри.

Само ще цитирам проф. Иво Христов, дето тегли сиктира на който иска рецепта за просперитет.
Няма цифри.
Посоката е по допирателна на въртележката на дето ни въртят. Посоката е извън каквито данъци не са видели дори по средновековието. Дори по-малко от половината не са видели. Ребата с присъщия си органичен натурализъм - даде уж страшен пример, дето е 2-3 пъти по-лек от на съвременното ропче на грипа по 2 пъти на ден. Истинските роби са барали уя по почти половината от годината, със семейство и деца. Аз познавам ЛИЧНО достойни дядовци, дето помнят "изостаналата" аграрна икономика, дето са живели доста по-добре и свободно, дори от мен в момента.
Ако и това не разбра - повече не питай! Аз съм инженер, не социолог.

--------------------
Цитат: "Споделете тази страница
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 18-11-2018, 17:41
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

> Аз съм инженер, не социолог.

Ох, аз се чудя, защо не може да се оправиш с числата и избягваш да дадеш пример колко трябва да взима човек на месец, колко трябва да плаща на държавата и колко на търговците.

Ясен си ми. Числа от теб повече неща, защото и те ще са измислени като аргументите ти.
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 18-11-2018, 17:51
Quote Post

Име:

QUOTE (SuN @ 18-11-2018, 17:41)
> Аз съм инженер, не социолог.

Ох, аз се чудя, защо не може да се оправиш с числата и избягваш да дадеш пример колко трябва да взима човек на месец, колко трябва да плаща на държавата и колко на търговците.

Ясен си ми. Числа от теб повече неща, защото и те ще са измислени като аргументите ти.

Питай професорите за рецепти, които и те нещат да дават.
Мене може да питаш как да се измъкнеш от тоя "каркас", дето "лелката" от видео 1984 политкоректно намекна кво ядете. Ти си квото ядеш, пак не съм го измислил аз.
Мога да ти дам рецепта как да не се бъчкаш в час пик по 2 пъти на ден. Мога да ти дам рецепта как не се мре от глад след това. Може да питаш с какво се пръскат зеленчуците, щото дори на село няма кой да познае на 100%. Дива наука си е.
Щастието не е рецепта, ако и да съм се размазал от кеф.
Кво точно питаш?
Цифрата за мене дето идва е много по-малка от това дето харча, демек би трябвало да съм доволен като диво прасе.
Ама бачкам да се манявам от квото ви чака вас.

--------------------
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 18-11-2018, 21:40
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

> Ама бачкам да се манявам от квото ви чака вас.

Тъй си мислиш. Бачкаш за да изплащаш едни 16 млр + едни други 1.5 млрд. Путин реши, че хората плащат малко данъци, но ако ги вдигне пряко хората ще мрънкат. Затова им вдигна възрастта за пенсиониране и оттам ще си вземе парите.

А ти до кога ще бачкаш?

П.С.

'начи, глей сега. През втората световна американците са си плащали данъците, направили са оръжия и са спечелили войната срещу Хитлер. После са "помогнали" на Европа да се възстанови и всички са спечелили от това, ако ми разбираш мисълта. Добрия американец, истинския свободен американец, не скатава пари, а си плаща данъците, защото така е редно. Благодарение на тяхната победа днес може да се радваме на основни човешки права като свобода на словото, на мисълта - защото са си плащали данъците.

Ти затова си ропче, а не свободен човек - защото се скатаваш пак като в казармата, а не си плащаш данъците. Никога няма да бъдеш свободен така! Истинската свобода идва когато си дадеш всичките пари за данъци!

Ето едно поучително видео: https://archive.org/details/TheSpiritOf43_56

Това мнение е било редактирано от SuN на 18-11-2018, 23:40
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 19-11-2018, 13:26
Quote Post

Име:

Това дето го правя наистина ме кефи, и ще си бачкам докато ми е кеф. В краен случай се връщам на тръстиката с другите негри.
Сега аз да питам - вие докога ще търпите да ви вдигат данъците и цените?

--------------------
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 19-11-2018, 13:51
Quote Post

Име:

Един умен човек (евреин) беше казал:
"Аз обичам да плащам данъци"
На тъпия ми поглед той поясни - "да плащаш данъци означава да имаш печалба, и и то толкова голяма че да не можеш да я скриеш".
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 19-11-2018, 14:11
Quote Post

Име:

Неска малко тука, утре малко другото, и тъй до безкрай. Най-гадното е, че удрят основно най-бедните хора. Туй с данък стара кола е такъв пример. Пък за газовите уредби се ослушват, нали за екология уж беше цялата тарапана! Данък ГО е още по-нагъл. Милион и половина живеят под официалната граница на бедността. Видяха у кьоравия едно око, и посегнаха и него да извадят. Сега като направят втора задължителна здр. вноска и почваме да ставаме жертви на ЧСИ, щото за неплатени данъци влизат с кубинки и ритници в къщата ти. В момента ни е лабаво, ама не знам и един да става по-млад от ден на ден. Постоянно ме бомбардират да бачкам у чужбина, и ако не беше мой бизнеса вече да съм показал средния пръст на данъчните. Зорлем ни мотивират поне като ще плащаме да знаем за какво и решението е терминал 1/2. Не за милионите на Доган.
Глеей кво нещо, туй ако го изпринтя и ще отиде цяла страница само нови данъци. Дори тия последните са ги изтървали.
За да покажем по-ясно тенденцията решихме да изготвим кратък (непълен) списък на данъчни и осигурителни промени в посока покачване на облагането през последните близо 10 години.

Нови данъци

Нов общински туристически данък – определя се на местно ниво (2011)
    Нов данък върху застрахователните премии – ставката е 2% (2012)
    Данък „лихва” – ставката е 8% (2013)
    Нов общински данък върху таксиметровите превози – определя се на местно ниво (2017)

Увеличени акцизи

Най-много случаи на увеличение има при акцизите. Това е породено от ангажиментите да се достигнат минималните нива за ЕС, което води до постепенни или резки покачвания през годините. Списъкът на акцизните промени също не е изчерпателен.

Увеличен акциз върху цигарите до 148 лв. за 1000 къса (2010)
    Увеличен акциз върху цигарите до 161 лв. за 1000 къса (2016)
    Увеличен акциз върху цигарите до 168 лв. за 1000 къса (2017)
    Увеличен акциз върху цигарите до 177 лв. за 1000 къса (2018)
    Увеличен акциз върху нагреваемите тютюневи изделия до 233 лв./кг. (2018)
    Увеличен акциз върху тютюна за пушене 130 лв./кг. (2011)
    Увеличен акциз върху тютюна за пушене 152 лв./кг. (2012)
    Увеличен акциз върху горивото – до 710 лв./1000 литра за безоловен бензин (2011)
    Увеличен акциз върху горивото – до 615 лв./1000 литра за газьол и керосин (2011)
    Увеличен акциз върху горивото –до 630 лв./1000 литра за газьол и керосин (2012)
    Увеличен акциз върху горивото –до 645 лв./1000 литра за газьол и керосин (2013)

По-високи местни данъци

Тук са обобщени случаите само за последните три години, които са и най-наситени с данъчни промени в общините. Разглеждаме 4 основни данъка на местно ниво – върху недвижимите имоти, превозните средства, при прехвърляне на имущество и патентния данък за търговия на дребно.

62 случая на увеличени местни данъци (2016)
    69 случая на увеличени местни данъци (2017)
    37 случая на увеличени местни данъци (2018)

Осигурителни промени

Посочени са само последните две покачвания на вноската за пенсия. През 2011 г. също има покачване, но то на практика е в отговор на намалението на вноската от 2010 г. Включено е повишението на вноската за здраве, тъй като е релевантно към текущия дебат за нов осигурителен модел в здравеопазването.

Увеличена вноска за здраве с 2 процентни пункта (2009)
    Увеличение на вноската за пенсия с 1 процентен пункт (2017)
    Увеличение на вноската за пенсия с 1 процентен пункт (2018)
    Повишения на максималния осигурителен доход – с по 200 лв. в периода 2013-2015 до 2 600 лв.
    По-високи минимални осигурителни прагове – повишения през повечето години, в т.ч. и административно наложени в някои случаи.

По-високи такси

Като цяло има тенденция за повишение на таксите за различни държавни и общински услуги. Тук, разбира се, го има аргумента, че те не са задължителни, но в крайна сметка това също отнема от разполагаемия доход на гражданите и затова често таксите се наричат „квази данъци”. Такъв пример е годишната винетка например, която през 2016 г. беше увеличена на 97 лв.

--------------------
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 19-11-2018, 15:29
Quote Post

Име:

При тази тенденция за здравните вноски до 2-3 години поне половината работодатели ще са поставени пред "дилемата" колко души да съкратят. За неразбралите - ако имаш 100 служителя и за всеки плащаш 1лв здравна вноска годишно, то при 2% увеличение ще плащаш за още двама. Демек 102лв. За да намалиш разхода по това перо, трябва да махнеш двама - връщаме се пак на 100лв, НО и две годишни заплати спестени. Разни данъци и преференции няма да ти изчезнат, ако имаш две работни места по-малко.

Това мнение е било редактирано от purjola на 19-11-2018, 15:30
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 19-11-2018, 16:11
Quote Post

Име:

QUOTE (purjola @ 19-11-2018, 15:29)
При тази тенденция за здравните вноски до 2-3 години поне половината работодатели ще са поставени пред "дилемата" колко души да съкратят. За неразбралите - ако имаш 100 служителя и за всеки плащаш 1лв здравна вноска годишно, то при 2% увеличение ще плащаш за още двама. Демек 102лв. За да намалиш разхода по това перо, трябва да махнеш двама - връщаме се пак на 100лв, НО и две годишни заплати спестени. Разни данъци и преференции няма да ти изчезнат, ако имаш две работни места по-малко.

Ще почнем пак да бачкаме в сивия сектор, ей това ще е дилемата. 15 и повече бона годишно за туй да чакаш наедно с циганките при доктора, че и нагли, искат да пререждат! На тебе ти вземат 1000 лв. месечно, и ги дават на нея, чувал съм, че някои по толкова си докарват от помощи.
После кючеци, ако имаш махала наблизо не им дреме, че утре си на работа да им ги изкараш тия пари.

--------------------
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 19-11-2018, 18:20
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

9.9.1944 год. Манго се прибира в къщи и вика на Айшето: "Сега властта е на народа, каков да стана?". Тя го гледала 3-4 секунди и вика: "Кьорав да станеш!". Та стани и ти циганин, стани сакат, кьорав ... кой ти пречи?

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (19) « първа ... 5 6 [7] 8 9 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0