BG Development

Страници: (15) « първа ... 13 14 [15]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Избори две в едно на 09.06.2024г, Ще гласувате или ще пасувате?
vallentin
Публикувано на: 14-07-2024, 18:43
Quote Post

Group Icon
Име: Валентин Василев
Група: BG Dev модератори
Ранг: Почетен член

Тъкмо когато решиш, че някой вече е ударил дъното, той те опровергава, като пробива още по-надолу.

Марков вече проклина до девето коляно всички които го наричат предател. Даже "коленичил пред Твореца" седнал да кълне, без дори да се поинтересува, че същия Творец е забранил да се кълне, дори да са ти сторили зло. Ама толкова му е и религиозността на него, както и всичко останало - бутафорни.

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка

--------------------
For I am a man who knows whats pain, and loneliness and struggle,
Yet thats no reason to complain, but help, some other's toddle.
___
PMUsers WebsiteICQ
vallentin
Публикувано на: 14-07-2024, 18:50
Quote Post

Group Icon

И отново дъното става още по-дълбоко. Вече не му стига да кълне, но иска и да умират.

Някой от коментиращите дори му напомня какво е казал Твореца за кълненето, ама на него толкова му стига акъла.

Този човек не си дава сметка в каква каша се забърква с тези клетви, много по-голяма от политическата. Преди години беше излязла шокираща новина, че някаква жена от Чикаго в САЩ си заклала собственоръчно децата, защото искала "да ги предпази". Жената беше американка, а бащата българин, затова новината се чу и в българските медии. Минаха години и се запознах с едно семейство което се оказа че познава тези хора и този случай. Те ми разказаха, че преди да стане това бащата имал неблагоразумието да се кълне в децата си.

Марков не си дава сметка, какво го чака след подобни клетви. След като си направи политическо харакири, реши да си направи и съдбовно.

Това мнение е било редактирано от vallentin на 14-07-2024, 18:56

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка

--------------------
___
PMUsers WebsiteICQ
Антон Яначков
Публикувано на: 14-07-2024, 21:15
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител

А защо ми се струваш силно пристрастен? Наистина ли вярваш, че хвърляйки кал по единия ще изчистиш мръсотията от другия. Марков може да се проклина колкото си иска, да се кълне в каквото и да било, но не може да промени факта, че се е свързал със субект, като Ивелин. Няма как да си вържеш сам гюле за шията и после да се проклинаш, че потъваш. Марков е история, а Ивелин тепърва ще става атракция на правораздавателната система.

Днес докато си косях в ливадата, слушах радио и в предаването се обсъждаше разцеплението на ДПС. Един от анализаторите, който познавал отвътре ДПС, в ефир изказа мнение, че Величие е вкарана в парламента именно от Пеевски, с цел да се гласува кабинета на ГЕРБ. Пазарлъкът все още не е ясен, но част от областните управители и техни заместници са били сменени от служебния кабинет, с хора на ДПС, но самият Доган е объркал сметките, защото се е прритеснил от нарастващото влияние на Пеевски. Ако е имало действително пазарлък на Пеевски с Величие, то това може да обясни действията на Ивелин преди гласуването, че той имал информация как част от депутатите на Величие били купени и щели да подкрепят правителството. Като хронология това се случва преди гласуването на кабинета на ГЕРБ, след което последва публично извинение пред медиите на Ивелин спрямо депутатите от Величие. Истинският разрив във взаимоотношенията между Марков и Ивелин дойде след гласуването, когато всички депутати гласуваха против. Ако Марков и част от депутатите бяха предатели, защо не гласуваха за правителството на ГЕРБ. И ако все пак са се противопоставили на ГЕРБ, защо Ивелин тръгна в такава зверска разправия търсейки предател. Самото гласуване в парламента е достатъчно доказателство кой кой е. Ако приемем, че Ивелин затваряйки депутатите на партия Величие в сарайте си, ги е убеждавал да гласуват срещу правителството, то би трябвало да е останал доволен от гласуването на Марков и групата му, но нещата изглежда са били точно наопаки. Та с кои точно идеи предаде Марков и хоратас му гласувайки срещу ГЕРБ? А може би Марков е предал Ивелин и с това яко го е злепоставил пред бизнес партньорите му и за това той е толкова бесен. Царят, който излиза пред поданаците си само, ако чуе молитвата за своето появяване поне три пъти, изведнъж е разбрал, че май друг е царят в парламента. Гадно, но рано или късно на всички царе кораната пада от главата им.
PMEmail PosterUsers Website
vallentin
Публикувано на: 14-07-2024, 23:21
Quote Post

Group Icon

А защо ми се струваш силно пристрастен? Наистина ли вярваш, че хвърляйки кал по единия ще изчистиш мръсотията от другия. Марков може да се проклина колкото си иска, да се кълне в каквото и да било, но не може да промени факта, че се е свързал със субект, като Ивелин. Няма как да си вържеш сам гюле за шията и после да се проклинаш, че потъваш. Марков е история, а Ивелин тепърва ще става атракция на правораздавателната система.

По-скоро ти се държиш пристрастно от самото начало, защото може би си харесвал Марков и не ти се е искало да признаеш, че си бил излъган. Имаше една поговорка, която казва, че е много по-лесно да измамиш един човек, отколкото да го убедиш, че е бил измамен.

Казваш, че аз съм хвърлял кал по Марков, и в какво се състои тази кал? В цитирането на собствените му думи? Ако собствените му думи са кал срещу него, то аз ли съм го накарал да ги изрече? Той със собствената си уста и действия се окалва, и посочването на тази кал не е същото като хвърлянето й.

Пристрастно също така приемаш обвиненията на Цанов като достоверни, без да си изслушал другата страна, без да си проверил нищо. Аз гледах внимателно показаните документи. Там имаше голяма каша във датите. На единия договор пишеше, че договора е сключен 2022-а година, а парите трябва да се изплатят до 2018-а. Ти забеляза ли го това? Звучи ли ти достоверно? Ама бързаш да вярваш. Това се нарича пристрастие.

Аз от самото начало казах - Марков се издъни със собствените си действия, там всичко е очевидно. Ивелин е по-дълбока вода и за него трябва повече време и изследване за да бъде проверено за какво става въпрос. Това е всичко.

Разликата е че Ивелин дори да се окаже че е взел пари неправомерно, поне ги е вложил в нещо стойностно, а не е ги е изял и изпил на Бахамите. Аз имам не малко критики към Ивелин и когато се изяснят повече нещата около него мога да ги подредя една по една. Важното като основен принцип е да не се прибързва, но да се проверяват нещата бавно и спокойно.

И пак напомням - презумпцията за невинност винаги е на първо място. При тебе е обратното ти имаш презумпция за виновност на всеки който борави с повече пари от тебе и щом има повече пари значи е маскара. Това не е справедливо и тази типично българска черта, която още Алеко Константинов е забелязал и увековечил, не трябва да се толерира.

Относно гласуването, нещо си се объркал. Ако Ивелин не беше се намесил и не беше разобличил заговора на Марков, щяха да си гласуват за ГЕРБ като стой та гледай. След намесата се дръпнаха назад, защото щеше вече да е твърде очевидно.

Относно ДПС, Пасков развива теорията, че Доган не иска влизане на България във войната, затова стопира Пеевски, който е поставен в поза партер от Магнитски и прави всичко, което му се заповяда от вън. Може и да е прав. И Борисов и Пеевски са сложени под контрол чрез Магнитски и за да си опазят милиардите изнесени зад граница са готови на всичко, дори да хвърлят България във война, а те ще си ходят по островите както се изразиха и техните идейни другари от ПП-ДБ.

Това мнение е било редактирано от vallentin на 14-07-2024, 23:24

--------------------
___
PMUsers WebsiteICQ
Антон Яначков
Публикувано на: 15-07-2024, 13:58
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител

QUOTE (vallentin @ 14-07-2024, 23:21)
И пак напомням - презумпцията за невинност винаги е на първо място. При тебе е обратното ти имаш презумпция за виновност на всеки който борави с повече пари от тебе и щом има повече пари значи е маскара. Това не е справедливо и тази типично българска черта, която още Алеко Константинов е забелязал и увековечил, не трябва да се толерира.

Опа, по-кротко. Твърдиш, че презумцията за невинност е на първо място, а в същото време заклеймяваш Марков в предателство и то само защото Ивелин е казал, че Марков е искал да го предаде, ама се е уплашил и не го е предал. Та пак питам:
- Предател ли е Марков, ако е гласувал срещу правителство на ГЕРБ и ако е предател, кого е предал?
Според фактите не би трябвало да е предател, а според думите на Ивелин е предател. Е на кого трябва да вярвам - на фактите или на думите на Ивелин.

Та къде остана презупцията за невиновност?

А за парите пак прибързваш. Аз нямам нито лев заем към банките и нито лев задължения към държавата, а Ивелин е потънал до шия в такива. Това автоматично ме прави далеч по-богат финансово от Ивелин и естествено ми дава право да го гледам от високо, смятайки го за маскара.

Това, което аз не толерирам е измамата. Богати могат да бъдат само одухотворени личности, такива които повече дават отколкото взимат. Е Ивелин не изглежда да е от тях. Ако дори една десета част е истина от това, което се казва в клипа на Цаное, то Ивелин попада в графата най-бедните, тоест най-алчните хора.
PMEmail PosterUsers Website
2 потребители преглеждат тази тема в момента (2 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (15) « първа ... 13 14 [15]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0