BG Development


Страници: (30) [1] 2 3 ... последна »

No New Posts  CNC и 3D printing (Страници 1 2 )
Pascal Публикувана на: 14-12-2025, 18:44

Мнения: 16
Преглеждания: 46230
QUOTE (Alma07 @ 11-12-2025, 08:59)
Благодаря за споделянето, информацията е много полезна и ми предоставя ценни знания. Напоследък изучавам тези области.

Ако имаш въпроси, питай... но имай търпение, защото много рядко преглеждам форума.
  Форум: 3D  ·  Преглед: #503388

No New Posts  CNC и 3D printing (Страници 1 2 )
Pascal Публикувана на: 11-09-2025, 18:36

Мнения: 16
Преглеждания: 46230
QUOTE (dvader @ 11-09-2025, 18:07)
С оглед на форумът, трябва да пише "IBM PC/XT rulez" icon_smile.gif

Добра идея за бъдещ проект icon_smile.gif
  Форум: 3D  ·  Преглед: #503031

No New Posts  CNC и 3D printing (Страници 1 2 )
Pascal Публикувана на: 11-09-2025, 16:06

Мнения: 16
Преглеждания: 46230
QUOTE (dvader @ 02-09-2025, 21:02)
И точно "айкидо" ли написа icon_smile.gif

Защо не
  Форум: 3D  ·  Преглед: #503029

No New Posts  CNC и 3D printing (Страници 1 2 )
Pascal Публикувана на: 11-09-2025, 16:05

Мнения: 16
Преглеждания: 46230
QUOTE (Pablo @ 02-09-2025, 09:12)
Да малките изделия създава ли много прах?

С помощта на този пластмасов "ботуш" закачам маркуч на прахосмукачка, така че да вакумира директно около областта на фрезоването. Не мога да кажа, че това напълно елиминира праха, но остатъкът е нищожен.

https://www.youtube.com/watch?v=WKLDBlPlVog
  Форум: 3D  ·  Преглед: #503028

Pascal Публикувана на: 01-08-2023, 19:37

Мнения: 79
Преглеждания: 29273
Сърбите имат празник на коситбата
Косидба на Рајцу
  Форум: Разни  ·  Преглед: #496074

Pascal Публикувана на: 22-11-2022, 18:12

Мнения: 10
Преглеждания: 6843
FTX on Steroids: Is “Tether” the Biden World’s Crypto BCCI?
  Форум: Разни  ·  Преглед: #495184

No New Posts  Виц :) (Страници 1 2 3 ...322 )
Pascal Публикувана на: 22-05-2022, 16:21

Мнения: 3215
Преглеждания: 437052
The Worst Programming Language Ever
  Форум: Разни  ·  Преглед: #494521

No New Posts  Виц :) (Страници 1 2 3 ...322 )
Pascal Публикувана на: 26-02-2022, 16:57

Мнения: 3215
Преглеждания: 437052
U got any guns in the car?

- Що ма спря ве?
- Ти караше в 90 при ограничение 30, защо?
- Щот съм си в комшолука (the hood).
- Добър отговор, и аз си така карам. Имаш ли пистолет в колата?
- Не, нямам пистолет.
- Ще ти е нужен, отивам да ти донеса един.
- Това е начина да служиш на обществото!
  Форум: Разни  ·  Преглед: #493643

Pascal Публикувана на: 06-10-2021, 17:26

Мнения: 1168
Преглеждания: 110959
QUOTE (ici @ 06-10-2021, 14:01)
Това е предишният:

Не знам дали го правят умишлено, но "над 250" не се поддава много на анализиране, защото не става ясно дали стойността се е променила от 255 над 254 или от 2500 на 251, както и да е, благодаря за публикуването на резултатите.
  Форум: Разни  ·  Преглед: #492162

Pascal Публикувана на: 06-10-2021, 13:59

Мнения: 1168
Преглеждания: 110959
QUOTE (ici @ 06-10-2021, 12:39)
Тест антитела днес 6.10.2021. Карантината ми свърши 5.4.2021, минаха шест месеца и реших да видя какво става.

Правил ли си подобен тест преди? Интересно ми е дали са се променили показателите съществено. Интересно е също, какви ще са разултатите след още шест месеца...
  Форум: Разни  ·  Преглед: #492159

Pascal Публикувана на: 16-12-2020, 23:26

Мнения: 13
Преглеждания: 7026
Американец научил, че родителите му гласували за Байден и толкова се ядосал, че решил повече да не посещава гробовете им.
  Форум: Разни  ·  Преглед: #490462

Pascal Публикувана на: 09-12-2020, 01:30

Мнения: 13
Преглеждания: 7026
И малко музика за добро настроение:
We're Not Gonna Take It
  Форум: Разни  ·  Преглед: #490438

Pascal Публикувана на: 05-12-2020, 17:38

Мнения: 13
Преглеждания: 7026
QUOTE (Дон Реба @ 05-12-2020, 07:30)
ами добре, американските основатели са предвидили клауза и за това, известна  като "втора поправка".  щом тръмпягата смята че изборите са фалшифицирани, да не се тутка по съдилища,а да се позове на втората поправка.

Не може просто да грабнеш пушката и да пуцаш. Ако разчиташ на широка подкрепа (повече пушки), трябва първо да се разобличат "лошите"...
  Форум: Разни  ·  Преглед: #490422

Pascal Публикувана на: 05-12-2020, 00:05

Мнения: 13
Преглеждания: 7026
Аз харесвам репортажите ма Мънки:

Monkey Werx US

Няколко от специалните самолетчета прескочиха и до милата татковина...
  Форум: Разни  ·  Преглед: #490417

Pascal Публикувана на: 26-11-2020, 17:54

Мнения: 61
Преглеждания: 17417
Проблемът с образованието е много тежък. Техническата му страна не е дори толкова съществена. Много по-трудно е да се предотвратяват измами, преписване и пр. Ученето от къщи не работи. Отделен проблем е, че децата имат нужда от социални контакти, ритане на топка, което отдавна е отстъпило на компютърни игри и SMS-и. Трагедия е това...
  Форум: Разни  ·  Преглед: #490298

Pascal Публикувана на: 31-10-2020, 07:25

Мнения: 3914
Преглеждания: 158067
QUOTE (SuN @ 31-10-2020, 04:30)
Меренето с термометър е поне от април месец. Март месец имаше забрана да се лекуват и оперират хора.

Но все пак не сме прекрачили някаква морална граница. https://life.ru/p/1346834

Засега... Точно пред магазина днес, чух няколко думи от разговор между две жени, че сега ги било страх да кихнат, защото всички... Само това чух, но подозирам, че разговора е продължил в духа от историята за Северна Корея. Кихат в магазина, двама охранители ги хващат и връзват пред входа, а събрала се тълпа с камъни в ръка вика гневно и... icon_smile.gif

Както казва един приятел: Преди се закашлях за да си маскирам пръднята, сега пърдя за да си маскирам кашлицата...
  Форум: Разни  ·  Преглед: #489946

No New Posts  Изборите в САЩ (Страници 1 2 )
Pascal Публикувана на: 21-10-2020, 20:09

Мнения: 19
Преглеждания: 7729
QUOTE (SuN @ 21-10-2020, 19:44)
Pascal, не знам какво искаш, но изглежда интереса ти е към частен случай, а не по принцип. Няма лошо, ама въпроса е решен отдавна. Сега остава  тия със силата да изберат какво да правят.

QUOTE
...тук таме еретиците дето не са, ги изпоуволниха.

То това не е лошо. Има два затворени лаптопа пред бюрото ми, а върху тях има кило боб и още 10 други пакета храна, които са годни за консумация без готвене. Този път взех две консерви. Компютри не ядем. icon_smile.gif

Не съм сигурен, че разбирам какво ме питаш. В щатите има разлика между platform и publisher. Последните могат да публикуват каквото си искат, първите по закон нямат право да цензурират. Има и изключения - например подстрекателсто към насилие и пр, но политическа пристрастеност не е допустима. Това е базата, на която законът ги закриля от съдебни дела. Медиите по принцип не са защитени, преди няколко месеца CNN например бяха съдени за клевета от името на Ник Сандман и кихнаха 275 милиона, ако не греша.
  Форум: Разни  ·  Преглед: #489902

No New Posts  Изборите в САЩ (Страници 1 2 )
Pascal Публикувана на: 21-10-2020, 18:53

Мнения: 19
Преглеждания: 7729
QUOTE (SuN @ 21-10-2020, 18:38)
Добре, но какво от това? Имат си компютрите, правят си програмите, хората им пращат битове, които харесват, а компанията им връща битове, които не харесват...

В действителност цензурата не е само в тези три компании. Тя е всеобхватна. Какво искаш да ги правим не знам, но ето ти пример за сигнал за цензура и фалшификация в законотворчеството ни: "https://dnes.dir.bg/obshtestvo/shefat-na-bnr-obvini-boil-banov-i-ekipa-mu-v-naglost-i-vnese-ostavka". По-силният решава кое е правилно да се говори. И да си умен да го изобличиш, най-много да те боли главата от това упражнение. icon_smile.gif

Не стоят така нещата. Това са платформи, които са защитени от съдебни дела (виж section 230), точно защото се предполага, че са независими. Сравняват ги с телефонна компания или доставчик на интернет.
Когато става дума за радио, телевизия, вестници и пр. нещата (поне в САЩ) са различни, защото по закон те са publishers и имат право на мнение.
  Форум: Разни  ·  Преглед: #489899

No New Posts  Изборите в САЩ (Страници 1 2 )
Pascal Публикувана на: 21-10-2020, 18:26

Мнения: 19
Преглеждания: 7729
QUOTE (SuN @ 21-10-2020, 18:13)
Това изобличаване самоцел ли е? Както видя и на митингите на Тръмп има забранени неща. Сигурен съм, че сочещата средни пръсти я боли за накърнената свобода на словото, но тя цензурата е лоша само ако не си съгласен с нея. Това е причината от тълпата да я сочеха с пръст и да се радват на изгонването ѝ. Никой не се изправи да кажи, че жената има право да изрази мнението си. icon_smile.gif

В предния абзац допускам, че си запознат с "десните", които най-често реват за цензура и свобода на словото в леви сайтове*. Ама на собствениците това им изглежда просто като шум и просто искат да спре. После пишат мнения с обяснения /оправдания/.

* Всъщност допускам и че оттам ти почва началото на въпроса за изобличаване на "цензурните институции".

Като говоря за цензура, визирам най-вече последнито действия на Фейсбук, Туитър и Гугъл. Това да отидеш на митинг и да провокоираш тълпата около себе си е по-скоро липса на здрав разум, отколкото опит да упражняваш правото си да говориш свободно.
  Форум: Разни  ·  Преглед: #489897

No New Posts  Изборите в САЩ (Страници 1 2 )
Pascal Публикувана на: 21-10-2020, 18:02

Мнения: 19
Преглеждания: 7729
QUOTE (SuN @ 21-10-2020, 16:57)
Търсех историческо видео, което да е в контраст на твърдението ти, че "провокирането към цензура е борба срещу цензурата"...

Това, което имах предид беше, че провокацията на цензура води до изобличаване на цензуриращите институции.
  Форум: Разни  ·  Преглед: #489894

No New Posts  Изборите в САЩ (Страници 1 2 )
Pascal Публикувана на: 21-10-2020, 16:40

Мнения: 19
Преглеждания: 7729
QUOTE (SuN @ 21-10-2020, 16:24)
Преди време ми бе попаднала някаква история за политическия възход на Хитлер и си мислех същото. icon_smile.gif

Прав си... донякъде. Една от новостите, които виждам, е борба срещу цензурата посредством провокиране на цензура.
  Форум: Разни  ·  Преглед: #489892

No New Posts  Виц :) (Страници 1 2 3 ...322 )
Pascal Публикувана на: 21-10-2020, 16:06

Мнения: 3215
Преглеждания: 437052
https://www.youtube.com/watch?v=SzhZr-uKTlc
  Форум: Разни  ·  Преглед: #489889

No New Posts  Изборите в САЩ (Страници 1 2 )
Pascal Публикувана на: 21-10-2020, 15:53

Мнения: 19
Преглеждания: 7729
Едно нещо е сигурно - такива избори никога не е имало и вероятно никога няма да има.
  Форум: Разни  ·  Преглед: #489887

No New Posts  Изборите в САЩ (Страници 1 2 )
Pascal Публикувана на: 20-10-2020, 23:01

Мнения: 19
Преглеждания: 7729
QUOTE (akrachev @ 20-10-2020, 22:26)
QUOTE (Pascal @ 20-10-2020, 16:44)
Следите ли събитията?

Имате ли предпочитания?

и аз си взех Prius icon_smile.gif

Честито icon_smile.gif
  Форум: Разни  ·  Преглед: #489883

No New Posts  Изборите в САЩ (Страници 1 2 )
Pascal Публикувана на: 20-10-2020, 16:44

Мнения: 19
Преглеждания: 7729
Следите ли събитията?

Имате ли предпочитания?
  Форум: Разни  ·  Преглед: #489876

Страници: (30) [1] 2 3 ... последна »
New Posts  Отворена тема (има нови мнения)
No New Posts  Отворена тема (няма нови мнения)
Hot topic  Гореща тема (има нови мнения)
No new  Гореща тема (няма нови мнения)
Poll  Анкета (има нови гласували)
No new votes  Анкета (няма нови гласували)
Closed  Заключена тема
Moved  Преместена тема

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0