BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> С програмиране ли стават тези неща ., Дали програмиране то може да се справи.
Ivan Panev
Публикувано на: 03-12-2020, 19:55
Quote Post

Име: Иван
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Първо да кажа ,че питах хора занимаващи се с Photoshop и те вдигнаха ръце не е за тях това. Това за мен е загадка как става и от доста време си блъскам главата да разбера как ги правят тези снимки.
Хобито ми е да отглеждам състезателни гълъби и искам на моите гълъби да им направя професионални снимки.
В Интернет има информация и клипове по които се водех но това са аматьори фалшификатори а не професионалисти. Най добрите в тази област са в Холандия. Ясно е , че от значение е и качеството на първоначалната снимка но това което прави тази фирма различната е след като ги заснемат. Използват шаблон по който правят всички заснети гълъби да са винаги с една и съща форма ,която е не естествена от изстинката им форма. Един човек който е бил там ми каза ,че за 10мн правели по 100 гълъба много бързо, просто ги слагали във вече готовия шаблон и те заемали тази форма и след това на Photoshop подобряват изображението цветове, сенки и др. Не може при самото заснемане всички гълъби всеки път да застават по този начин ,а и формата която им създават е не естествената им ,много е симетрична. Фирмата е Slaadesign (pigeonphotography).
Нейният основател е Maarten Slaa не е фотограф той е специалист в няколко области програмирането, машиностроене и индустриален дизайн. Това което ги отличава като фирма е обработката на заснетите снимки.
В едно интервю Maarten Slaa казва , че за постигането на този успех е комбинация от Photoshop и Java програмирането също играе роля. Аз си мислех ,че има универсална програма ,която прави дадена форма да вземе формата на друга. Но разликите в формите е огромна ,не може да използваш кръг и да искаш триъгълника да го имитира той ще стане на кръг. Както и примера да искаш гълъб да вземе формата на куче ще стане куче преоблечено с цвета на гълъба разликите в тези форми е огромна. Затова такава универсална програма практически не може да съществува. Ако ще се пише някаква програма то тя ще бъде само за конкретната цел, а име но за гълъби. Да шаблона е не естествен от реалната поза на гълъба ,но математически погледнато са сходни и може да се напише алгоритъм ,който изчислява мащаба на шаблона и кара снимката на гълъба да се формира по него.
Ще кача и примерни снимки на вече техни обработени и такива който не са обработвани за ориентация. И въпросът ми е можели за тази цел да се напише програма?
Ето и връзки към един от техните сайтове.
https://pigeonphotography.com/portfolio/

Това мнение е било редактирано от Ivan Panev на 03-12-2020, 20:06

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка
PMEmail Poster
Ivan Panev
Публикувано на: 03-12-2020, 19:56
Quote Post

Втора снимка

Това мнение е било редактирано от Ivan Panev на 03-12-2020, 20:01

Прикачена картинка
PMEmail Poster
Ivan Panev
Публикувано на: 03-12-2020, 19:57
Quote Post

Трета снимка

Прикачена картинка
PMEmail Poster
Ivan Panev
Публикувано на: 03-12-2020, 19:59
Quote Post

icon_biggrin.gif И последна четвърта снимка

Прикачена картинка
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 03-12-2020, 23:09
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP
Ранг: Почетен член

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
PMEmail PosterUsers Website
Ivan Panev
Публикувано на: 03-12-2020, 23:41
Quote Post

Това сериозно ли е ? Ако е вид подигравка не е правилното отношение! Надявам се да съм взет на сериозно нуждая се от помощ.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 04-12-2020, 00:05
Quote Post

Group Icon

Абсолютно сериозно.

--------------------

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
Lachezar
Публикувано на: 04-12-2020, 15:31
Quote Post

Име: Лъчезар Добрев

На мен по-скоро ми се струва, че след определена цветоотделка на изображението използват „някакъв“ инструмент, с който променят формата на контура.
Примерно нещо подобно на GIMP Cage Tool.
Или може би конвертират изображението в текстура, която после „map“-ват върху шаблон.

Това мнение е било редактирано от Lachezar на 04-12-2020, 15:32

--------------------
И'м ватцхинг ъоу...
PMUsers Website
ici
Публикувано на: 04-12-2020, 15:35
Quote Post

Group Icon

Точно. Морфинга има опорни точки по които се транслира едното изображение в другото.

--------------------

Ivan Panev
Публикувано на: 04-12-2020, 16:11
Quote Post

Благодаря ви много за мненията оценявам ги. Вярвам ви ,че в това е ключът, сега от мен зависи да ли ще успея да го направя.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0