BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Помощ със Гугъл скрипт, Написване/поправка на Гугъл скрипт
Pepoklienta
Публикувано на: 23-10-2021, 01:31
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте, имам нужда от помощ в написване на Гугъл скрипт. Не съм програмист, съответно не съм се занимавал с това. Справям се с написването на някои елементарни скрипта тип макрос в Гугъл таблици. Това от което имам нужда в момента е написване на скрипт за Гугъл формуляр. Искам да направя формуляр, с който да получавам файл директно в Гугъл драйв в определена папка, но да не е необходимо попълвания формуляра да се логва с акаунт. Намирам разни написани скриптове, в които е описано, че това може да се направи с html по някакъв начин, следвам описаните стъпки, но до никъде не стигам. Има ли някой възможност да помогне? Заплащането ще го коментираме лично.
Благодаря!
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 23-10-2021, 22:08
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Почетен член

QUOTE (Pepoklienta @ 23-10-2021, 01:31)
Здравейте, имам нужда от помощ в написване на Гугъл скрипт.

Лятото си играх с този Гугъл скрип, като си направих проста програмка, чрез която да проследя всичките си разходи за един месец. На телефона бях сложил един Shortcut, който задействаше Гугъл скрип, а той от своя страна html файл с едно текстово поле в което се въвеждаше информацията. Примерно: храна 50 лева. След потвърждаване тази информация се записваше в една Excel-ска таблица в GoogleSheets. Тази програмка я ползвах цял месец, но без акаунт не работеше или поне аз не успях да я накарам да работи. Можеше скрипта да се шарне за повече акаунти, но задължително искаше акаунт.
PMEmail PosterUsers Website
Антон Яначков
Публикувано на: 23-10-2021, 22:10
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Почетен член

QUOTE (Pepoklienta @ 23-10-2021, 01:31)
Здравейте, имам нужда от помощ в написване на Гугъл скрипт.

Лятото си играх с този Гугъл скрип, като си направих проста програмка, чрез която да проследя всичките си разходи за един месец. На телефона бях сложил един Shortcut, който задействаше Гугъл скрип, а той от своя страна html файл с едно текстово поле в което се въвеждаше информацията. Примерно: храна 50 лева. След потвърждаване тази информация се записваше в една Excel-ска таблица в GoogleSheets. Тази програмка я ползвах цял месец, но без акаунт не работеше или поне аз не успях да я накарам да работи. Можеше скрипта да се шарне за повече акаунти, но задължително искаше акаунт. В смисъл на моя телефон не иска пароли, но той вече е влязъл в моя акаунт.

Това мнение е било редактирано от Антон Яначков на 23-10-2021, 22:11
PMEmail PosterUsers Website
Pepoklienta
Публикувано на: 23-10-2021, 22:14
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

Успях да подкарам нещо, но като качва снимка (за това ще го ползвам) нещо прави с файла и компютъра не знае с какво да я отвори. Драйва в Гугъл също не може да я отвори. Предлага ми единствено да сваля вайла. Ако все пак се намери някой да помогне ще съм много благодарен.
Относно това, което си направил ти няма нужда да е с html. Един обикновен формуляр ще свърши работа. И той събира информацията в таблица
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0