BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Gradle test -> unitTest, integrationTest
FidelDahan
Публикувано на: 12-10-2019, 23:47
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Някой занимавал ли се е с интеграционни тестове и Gradle?

Имам един Gradle проект, който има само един модул, но две групи тестове - бързи (юнит) и бавни (интеграционни).

Искам когато изпълня "gradle test" бързите тестове да се изпълнят преди бавните. По-точно искам да направя Jenkins pipeline, където единия stage да изпълнява бързите, а следващия stage да изпълнява бавните тестове.

За да мога да ги викам от 2 различни stage-a обаче трябва да извикам 2 отделни Gradle команди. В момента използвам филтър при викането, който изпълнява само суб-сет от тестовете така:

# stage "Unit Tests", step:
./gradlew test -PincludeFastTests

# В stage "Integration Tests", step:
./gradlew test -PincludeSlowTests

Това работи, но прецаква репортите и също JaCoCo, които следват след изпълнението на тестовете и анализират само върху част от тях, а не всичките изпълнени взети заедно.

За това втория ми опит беше да дефинирам 2 отделни Gradle таскове в build.gradle.kts. Но така пак се получават различни репорти и JaCoCo. Накрая се опитах тестви и да ги свържа в стандартния test таск като той dependsOn(unitTest, integrationTest), но пак не се получи много добре.

Крайната ми цел е да разделя "Тест" стейджа (от скрийншота) на 2 отделни стейджа, но репортите и анализа на тестовото покритие да оперира върху сбора от всички тестове, защото покритието иначе пада под 90% (от тук предполагам ще тръгне оффтопика и темата ще се осере по-бързо от обикновено, но ай да видим).

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0