BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Някой тренирал Крав Мага
Zeardn
Публикувано на: 02-11-2018, 15:13
Quote Post

Име: Бето
Група: Потребител
Ранг: Активен

Здравейте,

нека някой, тренирал Крав Мага изкаже лично мнение. Ползвал ли го е някъде за самозащита и какви са впечатленията?
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 02-11-2018, 15:21
Quote Post

Име: акрачев
Ранг: Старо куче

Виждал ли си китаец който не помръдва и го бутат 6-7 човека наредени един зад друг. Това ако можеш да го правиш в динамика нямаш нужда от Крав Мага. Реално където и да отидеш да учиш/каквото и да учиш (Винг Чун, Крав Мга, Кикбокс, даже меки работи Айкидо/Тай-Чи) ще те учат на техники/комбинации - но споменатата по горе тайна няма кой да ти я покаже. Багалев я умее ама няма да ти я каже (освен ако не си платиш google часа частни уроци)

Преведох скоро една статия по темата

Мианалата седмица ходих на семинара на Оливър Кйохинг в Пловдив - ами загубиха ми 2 часа с wing chun boxing. Само последната една минута си струваше да видя как за част от секунда (милисекунди) парира и удря Багалев с една ръка (прави го с развития динамичен усет за споменатото по горе и в статията) но залъгва - правете показаните техники и след години ще можете и вие icon_smile.gif))

Този усет се развива - като пре-програмираш водения ни инстинкт като те нападат да се стягаш. Аз сега това правя, но е много трудно - стари аксони трябва да се прекъснат, нови изградят/удебелят ... но имаш ли този усет за теб другите са Wooden Dummy (дървен манекен) !

Това мнение е било редактирано от akrachev на 02-11-2018, 15:27
PMEmail Poster
v1rusman
Публикувано на: 02-11-2018, 21:41
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Тоя въпрос малко като някой тренирал ли е как се прави хубава баница. Ако тренираш при добър майстор, може и да научиш нещо, ако си при лош - сам прецени.

Иначе естествено, че нещо, което ти казва при самозащита да бъркаш в очите и да риташ в топките с цел да оцелееш работи. Въпросът е дали ще можеш да го направиш в реална ситуация, когато те изненадат, защото там много рязко се забравя наученото. Още нещо, което крав мага гурутата учат е, че след като удариш очи или топки се бяга - най-сигурният начин да оцелееш е да не участваш в сблъсък. Това рязко се различава от това, което ни учат по филмите - готиният пич го нападат и той ги счупва от бой. Просто не е секси.
PMEmail Poster
CPPlus
Публикувано на: 02-11-2018, 23:31
Quote Post

Име: Людмил Григоров
Ранг: Почетен член

Аз лично си нося 1 кг желязо (custom нунджаку) навсякъде с мене в ръкава - добър range и се сгъва на две.

Препоръчвам силно газов пистолет, лютив спрей и добри постижения на спринт на 50 метра.

Ако идеш на бокс/кикбокс да свикнеш на някакъв спатинг ще ти помогне да развиеш някакъв усет, за да можеш в краен случай да ги млатнеш с нунджакуто..

Ако и на улицата не ти вадят пистолет или не те изненадат с нож в гърба това тря ти стигне 😂 другото са филми

--------------------
Нищо не е свършило, докато не е свършило! Не се предавай и ще постигнеш целта си!
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 03-11-2018, 00:31
Quote Post

Име:

Каратета, кунг-фута, пистолети, бомби, нунчакута, вестник "Работническо дело" свит на руло ... Пффф, това е аматьорско ...

Аз си нося в раницата рейлгъна от Q2 (този от Q3 с тая custom color пикня изглежда много джендърски) и ги пуцам отдалече. Работи с две 18650 и изкарва по два месеца без зареждане
PMEmail Poster
nWo
Публикувано на: 03-11-2018, 01:02
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

мм

Това мнение е било редактирано от nWo на 03-11-2018, 01:03
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 03-11-2018, 01:34
Quote Post

Име:

Немоем ги разберем тия работи, на улицата все те нападат бият и прочее и требва да си много подготвен за поредното предизвикателство ама реално погледнато аз не мога да се сетя някой да ме е нападал и да ми е налитал на бой в последните поне 10-15 години, всъщност всички тъпотии които съм сътворявал въобще някога само аз съм си бил виновен за това, обикновено под въздействието на разни глупости и тогава резултата е бил в повечето случаи че виждат че не ми е прясно и не им се занимава с глупости, но ако решат все пак да се занимават, това също е хубаво, човек като си проси шамарите трябва да си ги получи в крайна сметка.
PMEmail Poster
Major Obvious
Публикувано на: 03-11-2018, 11:32
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

Най-добрата защита е да не се правиш на отворен, да говориш мазно и да бягаш бързо. Бойните изкуства могат само да ти дадат някакво фалшиво самочувствие колкото да се навреш някъде дето не трябва да се навираш. Само да напомня случая с Багата - джудист, самбист, шампион, ммеец, 100 кила мускули и накрая за малко да го освяткат с най-обикновен нож.
PMEmail Poster
FidelDahan
Публикувано на: 04-11-2018, 15:01
Quote Post

Име:

QUOTE (Zeardn @ 02-11-2018, 15:13)
нека някой, тренирал Крав Мага изкаже лично мнение. Ползвал ли го е някъде за самозащита и какви са впечатленията?

Не съм запознат, но един познат е треньор по ММА и също полицаи и при него идват Крав–Магаджии да дават семинари.

Дали едно бойно изкуство е ефективно зависи от специфичния стил, но и също много зависи от това колко спаринг се прави на тренировките. И колко този спаринг е без предварително-зададен сценарии. Тоест ако в залата правите 10 минути спаринг по сценарии - ти правиш така, аз правя така, това е губене на време. Но ако има 30 минути свободен спаринг, тогава би трябвало да е добра школа, независимо от стила.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0