BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Наредба 18, Безчинствата на власта
C++ friend
Публикувано на: 04-11-2018, 22:43
Quote Post

Име: Ивайло Иванов
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Наредба 18.
На някой да му се струва, че има нещо нередно?
Имам чувството, че се мъчат да си решат проблемите като прехвърлят отговорноста за събирана на данъци от тях към програмистите.
Дали ще пусне фискална бележка или не, това си е проблем/решение на търговеца.
От какъв зор ще има закон, който да казва, че програмите обслужващи търговска или производстевна дейност трябва да не работят, ако няма фискално устройсто.
Все едно програмите, /респективно хората, които ги правят/ се превръщат в стражи на власта.
Че, и кода на програмите искат. /моят е предимно спагети тип, няма шанс да разберат нещо icon_wink.gif/

Тези дни научих за новата наредба /всъщност допълниние към стара такава/.
И се чувстам много прецакан. /програмите ми не управляват фискални устройства, те са като заместител на калкулатора и тетрадката/
и се трябва да вкарам много излишен код само и само да угодя на прищевките на министерството.

Някой дали споделя моето несъгласие, или вдигам пушилка за нищо.

Това мнение е било редактирано от C++ friend на 04-11-2018, 22:45
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 04-11-2018, 23:07
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

нали знаеш че в бг законите се пишат от идиоти, така че няма какво да се чудиш

Вместо да направят така че всички помощи да се получават чрез данъците, което реално ще увеличи събираемостта многократно и ще реши проблема "професия циганка за разплод", което от своя страна ще реши още куп проблеми, тиквите се занимават с това как повече да тормозят и изнудват Работещият човек. Вместо да събират данъци от тея дето изобщо не ги плащат, те се опитват да накарат плащаяите да плащат още повече за сметлка на паразитите. Сами режат клона на който седят, но ще се усетят прекалено късно

Това мнение е било редактирано от Gamma Goblin на 04-11-2018, 23:09

--------------------
https://www.rust-lang.org/
---
Недобросъвестните оратори се опитват да изкарат лошото добро.
---
PMEmail PosterUsers Website
SuN
Публикувано на: 04-11-2018, 23:18
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Имам чувството, че се мъчат да си решат проблемите като прехвърлят отговорноста за събирана на данъци от тях към програмистите.

Работа на програмистите е да пишат програми според регулациите в съответната държава. Свиквай, че на места извън Европа вкарват в затвора. (тука много ви е широко около врата и все мрънкате)

От какъв зор ще има закон, който да казва, че програмите обслужващи търговска или производстевна дейност трябва да не работят, ако няма фискално устройсто.

Липсата на такива програми очевидно улесняват някои поведения. Закона цели възпрепятстването именно на тях.

И се чувстам много прецакан. /програмите ми не управляват фискални устройства, те са като заместител на калкулатора и тетрадката/

Убер се пробваха да направят просто програма, която свързва шофьори на коли с хора желаещи да пътуват, ама на... Те и таксиметровите компании това правят.

--------------------
Който плаща [данъци] - зло не мисли.
PMEmail Poster
C++ friend
Публикувано на: 04-11-2018, 23:36
Quote Post

QUOTE (Gamma Goblin @ 04-11-2018, 23:07)
нали знаеш че в бг законите се пишат от идиоти, така че няма какво да се чудиш

Вместо да направят така че всички помощи да се получават чрез данъците, което реално ще увеличи събираемостта многократно и ще реши проблема "професия циганка за разплод", което от своя страна ще реши още куп проблеми, тиквите се занимават с това как повече да тормозят и изнудват Работещият човек. Вместо да събират данъци от тея дето изобщо не ги плащат, те се опитват да накарат плащаяите да плащат още повече за сметлка на паразитите. Сами режат клона на който седят, но ще се усетят прекалено късно

Сега се сетих, преди 5-6 години излезе закон за кредите,
този закон ограничаваше лихвите по кредите до ниво 50% APR /Годишен процента на разходите/

И какво се случи в действителност.
Всички които вземаха по-голям процент лихви, продължиха да го взимат. / под различна форма и надута документация отговаряща на закона/
И от принципа на пазарната икономика /пазара опредяля цената/ нищо не остана.

'М'озъците от държавните ведомстава утежниха многократно процедурата по вземане на кредите,
и по никакав начин не намалиха задълженията по тези кредити.
PMEmail Poster
fast_user
Публикувано на: 05-11-2018, 00:09
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Сигурен ли си, че наредбата се отнася за теб, след като нямаш връзка с фискални устройства?

--------------------
Linux is only free if your time has no value.
Linux Akbar
Rust е бъдещето на истинския линукс програмист.
PMEmail Poster
C++ friend
Публикувано на: 05-11-2018, 00:11
Quote Post

QUOTE (fast_user @ 05-11-2018, 00:09)
Сигурен ли си, че наредбата се отнася за теб, след като нямаш връзка с фискални устройства?

До сега нямах.
Зависеше от потребителя дали да въвежда на ръка или програмата да го прави/ да набере данните в касовия апарат/ .
Сега ще се наложи да му отнема това право.

Това мнение е било редактирано от C++ friend на 05-11-2018, 00:22
PMEmail Poster
C++ friend
Публикувано на: 05-11-2018, 00:42
Quote Post

QUOTE (SuN @ 05-11-2018, 00:27)
Имам фиктивна. Реално обаче ефекта от това е като да липсва (с изключение на опцията да ме бият с полицейски палки в някоя акция, разбира се).

Харесва ми да си говоря с теб,
но се отклоняваме от темата.

Наредба 18.

Докъде стигат границите. Ако си ползвам калкулатора на телефона, или просто калкулатора за да си сметна продажбите, които съм направил днес, необходимо ли е калкулатора да има връзка с фискалното устройтво.

Мога ли в край на краищата вместо калкулатор/компютър да си ползвам молив и хартия.
Тогва дали молива и хартията трябва да бъдат 'умни' и да докладват на НАП.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 05-11-2018, 07:30
Quote Post

Име:

иначе по централния въпрос, има един лаф - който го е страх от мечки, да не ходи в гората.
та, ти си тръгнал да ореш държавната нива, а мрънкаш срещу законовите наредби които реално ти дават кинтите (изобщо няма значение дали са добри или лоши тиянаредби). "ама, ама, кинтите ми ги дава търговеца" ще кажеш - дава ти ги, ама кур. щеше ли да ги даде, ако държавата не му налагаше някви сложни изисквания за касови бележки и фискални апарати? щеше ама кур. да, пак щеше да има ония бипкащи неща по магазините,ама щяха да са много по-прости и респективно по-евтини. и най-важното - щяха да са КИТАЙСКИ, един модел готов за инсталация по цял свят, както са примерно мигалките за коледна елха. някой да прави мигалки за коледна елха в бг? ами не, няма такива. и докато държавата не наложи регулации на мигалките, няма и да има, защото всяка китайска мигалка върши работа. изобщо, на колко си години? звучиш като сукалче някво. не че не познавам 40+ годишни с подобни инфантилни разсъждения, то инфантилността не е рядкост сред програмистите, но все пак
PM
SuN
Публикувано на: 05-11-2018, 12:16
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

"ама, ама, кинтите ми ги дава търговеца" ще кажеш - дава ти ги, ама кур. щеше ли да ги даде, ако държавата не му налагаше някви сложни изисквания за касови бележки и фискални апарати?

То интересното не е това, че пак си прав, ами колко всъщност е трудно без държавна регулация да си вземеш парите в някои населени места. Нещата се случват по общия ред и само със съд, присъда и полиция евентуално ще си ги вземеш.
Но на фирмите не им се занимава за няколко хиляди лева, какво пък остава за програма като на автора, която даже няма минималните функции изисквани от закона за да работи нормално.

Това мнение е било редактирано от SuN на 05-11-2018, 12:19

--------------------
Който плаща [данъци] - зло не мисли.
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 05-11-2018, 14:59
Quote Post

Име:

Аз ще ти дам един съвет, защото очевидно е масов проблем.

Преди да се коментират текстовете, ми вземете ги прочетете, опитайте се да ги разберете и тогва коментирайте. Например, никой никъде не ти иска кодът на приложението.

А що се касае до наредбата, тя е такава каквато е. Ако искаш да работиш се съобразяваш с изискванията.

PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0