BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> фащам поялника
Дон Реба
Публикувано на: 05-09-2020, 06:40
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

пазя си всички боклуци от детството просто от носталгия, не че съм вярвал че могат да ми потрябват. днес обаче опрях до боклуците!
преди 3 месеца, най-малкия ми забута документите и картите. подозираме че е той, защото не за пръв път изчезват мистериозно неща, които после се появяват. да обаче документите вече трети месец ги няма, вероятно са в къщи, защото една единствена карта е оцеляла и беше на пода. другите карти няма движение по тях, а до 50 кинта можеш да си пазариш без пин.
и ето че ме осени идея - ще си направя "картотърсач" за да ги намеря. отворих википедия, и видях че картите са на 13.56мхз, я какво "съвпадение", това е точно половината от 27.12, обхвата на който се правят дистанционни за моделчета. аз като всяко уважаващо себе си пишлеме с поялник разбира се съм правил такива, и разбира се имам поне един (оказаха се даже два) кварца за обхвата.
и така, фащам поялника, ще разказвам какво е станало , и дали е имало файда от боклуците.
PM
dvader
Публикувано на: 05-09-2020, 07:20
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

Подозирам, че за да сработи, трябва да минеш доста близко до картите, което в повечето случаи ще означава, че са в пряка видимост така или иначе.

Ако всичко сработи, ще имаме повод за паника, когато се возим в пълното метро примерно icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от dvader на 05-09-2020, 07:20

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
SuN
Публикувано на: 05-09-2020, 07:25
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Аз като по-прост пробивам дупки за кабели и им се радвам, че изглеждат кръгли. Днес пробивам последните, след това ще оцветявам. icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 05-09-2020, 07:25

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 05-09-2020, 10:14
Quote Post

Име: Антон Яначков

QUOTE (Дон Реба @ 05-09-2020, 06:40)
....преди 3 месеца, най-малкия ми забута документите и картите. е имало файда от боклуците.

Дай на малкия да си играе с оцелялата карта и той сам ще ти намери останалите. Аналогията при децата е много силна. Отделно той сигурно знае къде са. Наблюдавал съм подобен феномен с моята внучка. Тя идва в къщи и започва да вади разни топки, и други предмети и играчки от невъзможни неща. Намира топка и аз и казвам:
- Сега ако имаше две топки щяхме да си играем още по-интересно.
Тя казва:
- Добре - и измъква още една топка. Така стигнахме до три топки и когато я попитах има ли още топки - тя уверено каза:
- У вас не.
PMEmail PosterUsers Website
Дон Реба
Публикувано на: 05-09-2020, 10:23
Quote Post

Име:

QUOTE (dvader @ 05-09-2020, 07:20)
Подозирам, че за да сработи, трябва да минеш доста близко до картите, което в повечето случаи ще означава, че са в пряка видимост така или иначе.

Ако всичко сработи, ще имаме повод за паника, когато се возим в пълното метро примерно icon_smile.gif

аз нямам намерение да установявам комуникация с картата, а само да хвана засмукване наполето. обаче ти и сега трябва да си в тревога, тия карти им дават четимост до метър, макар подозирам това става само с голяма антена
PM
ici
Публикувано на: 05-09-2020, 10:47
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев

Само антена не е достатъчна. RFID чиповете се захранват от бобина в картата. Първо трябва да захраниш чипа за да почне да излъчва.

По стандарт (ISO/IEC 14443) растоянието е ограничено на 10 сантиметра или 3.9"'

Това мнение е било редактирано от ici на 05-09-2020, 10:51

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
Дон Реба
Публикувано на: 05-09-2020, 12:27
Quote Post

Име:

то му се вика "антена" на бобината в рфид системите
няма да стане обаче само със слухтене за резонансно поглъщане, картата явно няма трептящ кръг а само бобина, или пък е толкова широколентов че не звънти. освен това тия карти чакат да ги запиташ за да се обадят, няма да мога да мина тънко, ще трябва да си приказвам с картата icon_sad.gif
PM
ici
Публикувано на: 05-09-2020, 14:05
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев

1. Бобината се захранва
2. Чипа чете информация от бобината
3. Ако информацията е подходяща има транзисторен ключ който дава накъсо бобината.
4. Сигнала се детектира по тока в излъчващата бобина.

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
Дон Реба
Публикувано на: 05-09-2020, 19:29
Quote Post

Име:

това, ми е часпрома, какво ми обясняваш се едно съм джавар
PM
akrachev
Публикувано на: 05-09-2020, 21:34
Quote Post

Име: акрачев

В швеция в метрото има такива дето ти взимат малки суми като се търкат в тебе.

--------------------
prozrenieto.com Духовни уроци събрани от добри хора
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0