BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Дизайн, размери и изисквания за перфофолио
gali115
Публикувано на: 04-07-2012, 16:55
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте,
налага ми се да направя дизайн на външна реклама - перфофолио с реални размери 223/294,5 см. За собствена употреба ми е, това ми е визитката все пак и ми се иска да стане добре.
Различно е от уеб дизайна който досега съм правила и се сблъсквам с проблеми във фотошопа.
Иска ми се да го направя на по-висока резолюция, но 300dpi е много явно. Размера ми е 1 към 1. Правя файла по-малък - 200dpi но и това не помага кой знае колко.
Документа става голям, много трудно сейфа, бавно работи - пък не е от компютъра, той е доста добър. Ако го намаля още - доколко ли?! се страхувам че няма да стои добре на печат.
Друго - при създаването в RGB или CMYK да го направя, и с какво - 8, 16 или 32 bit тоест какви са отпималните размери и изисквания към файла който трябва да направя съобразно големината му и?
Всякакво допълнително инфо ще ми е добре дошло.
Има ли някой с опит който да ми помогне?
PMEmail Poster
bLaGaTa
Публикувано на: 04-07-2012, 17:28
Quote Post

Име:

Правиш си документа реален размер в см, задължително е SMYK щом е за печат, става ти прекалено голям файла, защото за перфо фолио не се използва толкова голяма резолюция, направи я между 80 - 100 dpi. Сейваш в TIFF и готово.
PMEmail Poster
bLaGaTa
Публикувано на: 04-07-2012, 18:45
Quote Post

Име:

За да си сигурна, че всичко е наред с файла за печат и ще излезе качествен, преди да го пуснеш за печат виж как изглежда на 100% във фотошопа - така ще изглежда и отпечатано на реалния размер в последствие.
PMEmail Poster
imlad321
Публикувано на: 22-03-2016, 11:49
Quote Post

Име:

Защо не се обърнете към професионалисти. Мога да ви препоръчам фирма, която се справя много добре, специално с перфо фолио :P
PMEmail Poster
Spyborg
Публикувано на: 10-07-2019, 00:32
Quote Post

Име: Асен

75 dpi ще бъде достатъчно, понеже за перфо фолио над 2 м, дори и на 300 dpi няма да се забележи осезаема разлика. Но е важна резолюцията на принтера, на който ще се печата. Трябва да е минимум 1200 dpi. Ако е по-малко, колкото и качествено изображение да пуснеш, няма да изглежда добре.
PMEmail PosterUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0