BG Development

Страници: (3) 1 2 [3]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> 433-MHz RF Network
gat3way
Публикувано на: 08-11-2019, 21:41
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Един господ знае дали ще се чуват или няма, затва най-добре пробвай и виж. Вкъщи имам една такава антична метеостанция сигурно на повече от 10 години, външното тяло на терасата се лови от всяка стая в апартамента, сега вероятно без кенефите и пералните, там не съм пробвал. Всъщност се лови и чудесно ако външното тяло е сложено в хладилника, и такъв момент имаше щото й писах навремето плъгина за декодиране за rtl_433 и трябваше да видя как си кодира отрицателните температури.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 08-11-2019, 22:36
Quote Post

Group Icon
Име: Луминантен Рептилоид
Група: VIP

Като се замисля и при мен работеха криво ляво от една тоалетна която гледа на север и не я пече директно слънце, обаче след смяната на дограмата всичко умря. В момента има един в спалнята ни с жената, а датчика е на балкона на спалнята, има и един в хола а датчика му пак е на терасата на хола. по два/три метра разстояние. Това остана в тоалетната, решетките бяха за децата да не изпаднат, защото прозореца е голям.

Това мнение е било редактирано от ici на 08-11-2019, 22:36

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
gat3way
Публикувано на: 16-11-2019, 23:23
Quote Post

Име:

Ей, сега за ташака реших да слухтя 433mhz джаджи из махалата. Бая по-забавно от едно време, не знам дали защото са му дописали още декодери или защото са се пръкнали още устройства, обаче научих нови забавни неща - например с кое от четирите копчета на дистанционното се отваря гаража на съседния блок, има неколко метеостанции, има и някакъв пич със сензор за температура и влажност на почвата, много ми е интересно домати или марихуана си отглежда в апартамента. Но най-забавното са TPMS-ите, досега не съм се заглеждал внимателно, но се оказва че всеки TPMS сензор си има уникално ID. С това голяма шпиономания може да се заформи да се следи коя кола е минавала кога къде като се замисля. Но това не е интересното, чудя се защо деба мама му не го направят по бензиностанциите това и вместо да молиш пича да ти провери гумите докато плащаш бензина, просто да дойде да ти каже "абе треа надуем малко задната лява гума, нали няма проблем".
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 16-11-2019, 23:50
Quote Post

Group Icon
Име: Луминантен Рептилоид
Група: VIP

Ами пича трябва да разбере кой датчик на коя гума отговаря и освен това дали колата е в бензиностанцията или просто минава покрай нея. Между другото TPMS-ите са на 315 MHz обикновено, само в Европа са на 433MHz. Зависи колата за кой пазар е правена. Има и разни китайщини на ICM - 2.4GHz.

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
gat3way
Публикувано на: 17-11-2019, 21:53
Quote Post

Име:

Това коя е колата да речем може да се реши, ама верно коя гума коя е хмм...пфу жалко, щеше да е удобно.
PMEmail Poster
r4nd0m
Публикувано на: 18-11-2019, 10:17
Quote Post

Име:

QUOTE (gat3way @ 16-11-2019, 23:23)
Ей, сега за ташака реших да слухтя 433mhz джаджи

Със какво ги слушаш? Още нямам идея какво ще е максимално удобното устройство за тествове...

Move би нещо такова?
https://www.dailymotion.com/video/x2ty4nq

--------------------
"Happiness only real when shared."
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 18-11-2019, 14:07
Quote Post

Име:

Със SDR.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0