BG Development

Страници: (18) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Колко % от въпросите на интервю...

Колко % от въпросите на интервю ги учихте в държавния университет.
0 [ 11 ]  [44.00%]
5 [ 0 ]  [0.00%]
10 [ 1 ]  [4.00%]
15 [ 2 ]  [8.00%]
20 [ 4 ]  [16.00%]
40 [ 1 ]  [4.00%]
60 [ 1 ]  [4.00%]
80 [ 1 ]  [4.00%]
100 [ 4 ]  [16.00%]
Всичко гласове: 25
Гостите нямат право да гласуват 
Rabin
Публикувано на 19-11-2018, 14:26
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Имаше едно изказване на Наков, че към 4000 лв. годишно държавна пара отиват по IT специалностите. Туй на калпак калпазанин. Та анкетата е какво има насреща като качество на образованието, в смисъл до колко пазарът търси това обучение. Аз лично се колебая между 10 и 20$, затуй пускам отговор 15%. От 55 изпита някога изобщо са ми трябвали знанията от около 8 изпита. Имам магистратура в голям университет, държ. поръчка.
Тая анкета ако се приеме добре после ще пусна още една за колко % от питанията в интервюто се ползват в реалната работа у същата фирма. Щото и там е трагично, все алгоритмични задачи ми искат, пък аз за цял живот дори едно сортиране не ми се е налагало да пиша. Имам си библиотеки.

Това мнение е било редактирано от Rabin на 19-11-2018, 14:29

--------------------
Цитат: "Споделете тази страница
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
fast_user
Публикувано на 19-11-2018, 14:46
Quote Post

Име:

Това е защото масово по университетите се ползват Windows-и и има само по една-две дисциплини с някакви куци десктоп линукси вместо истински мобилни такива.

--------------------
Linux is only free if your time has no value.
Linux Akbar
Лайняндос - Десктоп дистрибуция на Линукс - жалка имитация на истинския Линукс(Андроид)
PMEmail Poster
korsarq
Публикувано на 19-11-2018, 14:55
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

Аз в университета (ТУ) учих само глупости

--------------------
It gladdens me to know that Odin prepares for a feast.
Soon I shall be drinking ale from curved horns.
This hero that comes into Valhalla does not lament his death!
I shall not enter Odin's hall with fear.My death comes without apology!
And I welcome the valkyries to summon me home!
PMEmail Poster
bvbfan
Публикувано на 19-11-2018, 14:58
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

QUOTE (fast_user @ 19-11-2018, 14:46)
Това е защото масово по университетите се ползват Windows-и и има само по една-две дисциплини с някакви куци десктоп линукси вместо истински мобилни такива.

Самата истина. Макар в ТУ Пловдив да имахме предмети по изучаване на Линукс и оборудвана лаборатория с компютри.

Много хора се самозаблуждават, че университетът ще им налее акъл в главата, университетът ще им реши тестовете и т.н. Това е масова заблуда в България, все пак се чака "Държавата" да свърши цялата работа, а ти да седиш и да си бъркаш в носа. Основната и единствена цел на университета е да даде насока и базови, съвсем не задължаващи, знания в дадена област. Конкретни въпроси и решения нямат общо университета в каквато и да било форма. Университетът предоставя материална база, доста лимитирана, е напълно достатъчна за нужните на студент (компютър и литература - макар и стара, основите няма да се променят от днес за утре). Аз гласувах със 100%, в университета пишехме програми и програмирахме ПИК-ове, АВР-и, ДСП-та и Спартан-и - повече от това не можеше да получа за база.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
saruman
Публикувано на 19-11-2018, 15:09
Quote Post

Име:

QUOTE (bvbfan @ 19-11-2018, 14:58)
Много хора се самозаблуждават, че университетът ще им налее акъл в главата, университетът ще им реши тестовете и т.н.

Абсолютно съм сигурен,че даже и не се замислят толкова надълбоко - според мен вярват,че като препишат на десет изпита и вземат кирливата диплома парите ще потекат от само себе си и по цял ден ще си клатят краката и само ще се чудят какъв телефон и кола да си купят

--------------------
http://www.wefunkradio.com/radio/

Remember,remember the fifth of November
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на 19-11-2018, 15:13
Quote Post

Име:

аз толкова отдавна не съм ходил на интервю, че ми е трудно да отговоря.
PM
Rabin
Публикувано на 19-11-2018, 16:05
Quote Post

Име:

QUOTE (bvbfan @ 19-11-2018, 14:58)
QUOTE (fast_user @ 19-11-2018, 14:46)

Самата истина. Макар в ТУ Пловдив да имахме предмети по изучаване на Линукс и оборудвана лаборатория с компютри.

Много хора се самозаблуждават, че университетът ще им налее акъл в главата, университетът ще им реши тестовете и т.н. Това е масова заблуда в България, все пак се чака "Държавата" да свърши цялата работа, а ти да седиш и да си бъркаш в носа. Основната и единствена цел на университета е да даде насока и базови, съвсем не задължаващи, знания в дадена област. Конкретни въпроси и решения нямат общо университета в каквато и да било форма. Университетът предоставя материална база, доста лимитирана, е напълно достатъчна за нужните на студент (компютър и литература - макар и стара, основите няма да се променят от днес за утре). Аз гласувах със 100%, в университета пишехме програми и програмирахме ПИК-ове, АВР-и, ДСП-та и Спартан-и - повече от това не можеше да получа за база.

Тука говориш основно за ембед, че и хардуер дори. Аз не си вадя хляба с това, но все пак го пиша за един от полезните изпити. В къщи си решавам някой друг проблем с програмиране на AVR.
Статистиката горе е доста отчайваща, близо 40% са категорични, че 5 години са търкали банките напълно без грам файда.
Учихме 4 математики, 2 електротехники, дето са пак математика, 2 физики, които отново са почти чиста математика. Почти нищо не помня от тях, кел файда от толкова гърч.
Миналата година ми искаха да си сканирам дипломата, и голяма част от изпитите дори бегло не се сещам какво са били.
Един от полезните предмети го имам дето учихме за електродвигатели, на интервю не ми е трябвал, ама в живота ми е доста полезно.
85% плява при мен, ще видим за няколко дни анкетата какво ще каже, ама натам отива работата.
Основи хубаво, ама 5 години бах тия основи. Същественото си го доучваш по заводи и фирми. На интервю не са ми давали да решавам диференциално уравнение, и слава Богу!

--------------------
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на 19-11-2018, 16:35
Quote Post

Име: акрачев
Ранг: Старо куче

Истината е, че има 1% гении, които помнят какво са учили и утре се сещат как да го приложат.

Другите пишат по форумите ...
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на 19-11-2018, 16:40
Quote Post

Име:

QUOTE (akrachev @ 19-11-2018, 16:35)
Истината е, че има 1% гении, които помнят какво са учили и утре се сещат как да го приложат.

Другите пишат по форумите ...

Е па кво да им прилагам на частните диференциални уравнения. Няма да изстрелвам совалка до Плутон, пък то за това си има математици отделно от компютърджиите.
Хеле пък и икономика имахме, чертане, история на техниката...
Все "полезни" за един комп. инженер предмети.

--------------------
PMEmail Poster
bvbfan
Публикувано на 19-11-2018, 16:52
Quote Post

Име:

Първите 2 години са боза, но няма как без тях. Друг е въпросът, че трябва да се минават по-обобщено и реално преподавателите им предават важност, каквато всъщност нямат. Но това е до конкретна личност, може и пари да искат и т.н., личностният проблем си го имаме - българите.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (18) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0