BG Development

Страници: (3) 1 2 [3]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Измерване на нивото на водата, Хардуер + Софтуер
gat3way
Публикувано на: 21-05-2020, 20:07
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Повечето помпи поне доколкото разбрах, доста бързо ще си заминат ако всъщност няма вода в резервоара, така де - бутилката, което налага още по-големи простотии като например да се следи нивото на водата в нея, както и да е - не вярвам някога да се върна да го мисля това, освен ако не ми хрумне да си правя ферма за марихуана в мазето или нещо от сорта. Сега покрай задаващите се икономически кризи все пак не се знае icon_smile.gif
PMEmail Poster
DarkOne
Публикувано на: 21-05-2020, 21:13
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков
Група: Администратор

Ами по принцип не издържат да работят дълго на сухо, според спецификациите, но то зависи и как поливаш. Аз сипвам малко, чакам, сипвам малко, пак чакам и т.н. Пък на саксиите не им трябва кой знае колко вода, така че е много вероятно помпата да се охлади "въздушно" в паузите, ако няма вода. Аз досега не съм изгорил нито една, въпреки че се е случвало да забравя да налея навреме. Иначе си взех и датчици за ниво, които са доста елементарни (плувка, която затваря/отваря верига, като падне, защото няма вода), но не съм се занимавал да ги сложа.

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
Дон Реба
Публикувано на: 22-05-2020, 07:06
Quote Post

Име:

QUOTE (gat3way @ 18-05-2020, 20:40)
Добре де, защо изначално просто не ги правят от читави материали ако само това е проблема? Това е пълен ташак, заклевам се.

П.П сега като се замисля, пак ми стана интересно, някой да има идея за читава помпа дето да се може да се управлява лесно от ESP32 или ардуино? Някаква предполагам не особено специална, колкото да може да изпомпа примерно от 2 литра пластмасовка вода за да полее саксията?

не залитай по рабинизми и гийкщни, че ще си намериш растенията изсъхнали.
аз след разни опити, се спрях на най-проста конструкция, без микроконтролери, датчици, и прочие чекии (нали знаеш че който прави кренвирши не ги яде). поливната ми система бачка постоянно, редуцир вентил на входа, и регулируеми дюзи 0-2 литра на час. настроена е долу горе да пуска колкото изпаряват растенията, така че не протича, но и да протече голям праз, нали са на терасата.
PM
gat3way
Публикувано на: 22-05-2020, 16:05
Quote Post

Име:

Да кажем че изсъхването не е от нещата които ще ме натъжат много или не много повече от това че експериментът е бил неуспешен. Иначе жена ми го полива на ръка и понякога не успява да му нацели правилно водата, това съответно ми олива бюрото и беснея.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 22-05-2020, 19:31
Quote Post

Име:

аха твоите са 1. на жената 2. цвета еднодневки
аз имам смокини и нарове на по 6 години, 3 лози, няколко корена хмел за бирата, и накрая някви неща дето не им знам името , хванати от гората.
PM
gat3way
Публикувано на: 23-05-2020, 13:13
Quote Post

Име:

Ммм за другите неща не знам, ма хмела какво толкова има да му се полива, навремето помня имахме хмел поникнал от двора на съседната къща до блока и се виеше там по решетките на терасата, че и от тея листните шишарки пускаше. Никой не го е поливал това и си вирееше доста успешно, това години наред докато най-накрая тая къща не я събориха да правят блокче.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0