BG Development

Страници: (19) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Arbeit macht frei
Rabin
Публикувано на: 17-11-2018, 14:54
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

https://www.youtube.com/watch?v=e8s7X9YCuus
Ще го пусна в отделна тема, понеже засяга много въпроси.
Та така, Сън е щастлив да плаща 20 милиона годишно на Сокола, срещу негова покупка за 3500 лева.
Горивото ни е трето по скъпотия в Европа, ако махнем хилядите данъци отгоре. И за капак на най-нископлатените ни работници в рафинерията.
И за Ребата има да се порадва, ама няма да кажа какво, щото не е политкоректно.

Сън, абе я пак кажи колко е хубаво да бачкаме по 2 години у казармата за без пари, щото туй дето даваме за т.нар. държава е малко. Изтървах ти мнението по въпроса, или си го изтрил.

Това мнение е било редактирано от Rabin на 17-11-2018, 15:00

--------------------
Цитат: "Споделете тази страница
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 17-11-2018, 15:02
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Горивото ни е трето по скъпотия в Европа, ако махнем хилядите данъци отгоре.

Сега не знам дали е така, но в последните дни падна с 20 стотинки. Той и петролът също се срина в последните няколко дни, но някак не мога да си представя как за няколко дни рафинерията ще купи петрол на новите цени, ще го докарат с танкера, ще го преработят и ще заредят бензиностанциите, така че подозирам все пак г-н Златев е затегнал колана в името на стабилността.

А като се замислиш че баш хората дето се превъзнасят по путин, с джи класата с руски регистрации, тениските с трите морета и колорадската лентичка вързана за антената на колата и всякакви тем подобни типчета са виновни за това, направо се спуквам от смях ХАХАХА.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 17-11-2018, 15:48
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Ти май се заяждаш вече? Яд те е, че няма балами, които да работят за теб на ниска заплата ли?

Най-хубавото нещо е да работиш за някой и да го оставиш да се грижи за всички бизнес глупости като сделки, разходи за заплати, разходи за режийни, ремонти, болнични, печалба и кой заслужил бил уж бонуси. Живей си живота и не се занимавай с глупости. Така както делението е операция сложна не за всяка глава, така и управленито на бизнеса и парите не са за всеки.

П. С.
Айде, като си толкова умен как ще разтълкуваш протестите за цените на бензина у нас и това:
Един човек загина, а 47 бяха ранени при протестите във Франция срещу цените на горивата https://m.24chasa.bg/novini/article/7157360

И като бонус това: БСП: Оставката на Симеонов е закъсняла, протестите днес са различни https://m.24chasa.bg/novini/article/7157313

П. С. 2
Сценария се развива с пълна сила:
Ако има хора, от когото Еманюел Макрон трябва да се страхува, то те се разпознават отдалеч по светлоотразителните си жълти жилетки. Протестиращите срещу високите цени на горивата излязоха по улиците на цяла Франция в събота, като парализираха транспорта в страната за един ден. Кодовото име на протеста е "Операция Охлюв". Гневът им не е насочен срещу останалите участници в автомобилното движение, а срещу президента.

Това мнение е било редактирано от SuN на 17-11-2018, 16:34

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 17-11-2018, 16:50
Quote Post

Име:

QUOTE (SuN @ 17-11-2018, 15:48)
Ти май се заяждаш вече? Яд те е, че няма балами, които да работят за теб на ниска заплата ли?

Най-хубавото нещо е да работиш за някой и да го оставиш да се грижи за всички бизнес глупости като сделки, разходи за заплати, разходи за режийни, ремонти, болнични, печалба и кой заслужил бил уж бонуси. Живей си живота и не се занимавай с глупости. Така както делението е операция сложна не за всяка глава, така и управленито на бизнеса и парите не са за всеки.

QUOTE (Sun)
П. С.
Рабин, тъпо парче си ти. Само казарма за такива като тебе.

Eто, намерих го.
В съвсем прав текст те питам колко е хубаво да мизерстваш 2 г. и 3 месеца в няква мизерна казарма без кенефи, и да козируваш на почти военопрестъпници.
Щото самите шапки не спазват устава. Аз съм го чел, имам някои права по него, за сметка на отменените ми права по Конституция. И не ми ги спазваха. Дори робите са живеели с жените и децата си, не да си оставиш жената с бебето, и да ходиш да вапцаш бордюри.
Аз съм ОК да съм кучето на крайния квартал, ама ти в казармата не знам къде си. Нещо по-долу от крепостен, дори по-долу от роб. Дори на живота си не си собственик под командите на шапкарите.

По темата - дали има случай в човешката история, дето са бачкали всеки ВТОРИ ден за някой друг?
Дори робите и крепостните не са имали такива диви данъци, и постоянно да им ги вдигат. И зимата барат меча, щото са основно работници по полето, и няма кво да се бачка.

Аз лично още нямам нужда от работници, но няма да е проблем да си наема като му дойде времето.

Туй дали да съм самонает си е индивидуално решение. Обаче да ми натрапват харчове под заплаха от пандиз, и то към изцяло частни фирми, както е с ГО - ами затуй излязоха хората по студа, щото 10 години само нови и нови лобизми приемат. Има хора дето са на минимална заплата, и хич не е забавно да обедняват постоянно. Нито на мен.

--------------------
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 17-11-2018, 17:55
Quote Post

Име:

малко е бензина, десетачка поне трябва да стане
PM
thrawn
Публикувано на: 17-11-2018, 18:06
Quote Post

Име:

От глупостите изписани за казармата стават ясни няколко неща: първо, другаря никога през живота си не е стъпвал в казарма. То лошо няма в това, ама не разбирам, защо коментира?
И второ, добре че я махнаха, щото се навъдихата толкова изнежени лигльовци, че в лфките трябваше да се продават и дамски превръзки.
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 17-11-2018, 18:15
Quote Post

Име:

QUOTE (Дон Реба @ 17-11-2018, 17:55)
малко е бензина, десетачка поне трябва да стане

На вас ропчетата и на жените все ви е малко.

От глупостите изписани за казармата стават ясни няколко неща: първо, другаря никога през живота си не е стъпвал в казарма. То лошо няма в това, ама не разбирам, защо коментира?
И второ, добре че я махнаха, щото се навъдихата толкова изнежени лигльовци, че в лфките трябваше да се продават и дамски превръзки.

Аз на военната си книжка ли да вярвам, или на някой дето мечтае да го мачкат сутрин шапкарите, след обяд старите войници.

Това мнение е било редактирано от Rabin на 17-11-2018, 18:17

--------------------
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 17-11-2018, 18:24
Quote Post

Име:

QUOTE (thrawn @ 17-11-2018, 18:06)

Ма ти на тоя момък вярваш ли му въобще за нещо? Той има някакви ментални проблеми, не е ясно колко и какви дъски му хлопат...
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 17-11-2018, 18:25
Quote Post

Име:

Ми не знам, може би си бил от тия с дамските превръзки които на влизане в казармата пускат полата на мама и се уволняват новобранци. Щото останалите в ротата странят от тях.
В нормалния свят, новобранците са новобранци няколко месеца, после идват други новобранци и така до края на живота им.
По подобен начин действат всички подобни институции - от детската градина до старчески дом. Но разбира се, винаги се намира някой в цикъл за който животът е прекалено суров и все е мачкан.

PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 17-11-2018, 18:28
Quote Post

Име:

Между другото, аз съм служил около 8 месеца в ОХР и мога да кажа, че никой никога не се е и опитвал да ме мачка. Нито мен, нито който и да било от ротата, независимо от службата му.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (19) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0