BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Митове за самолетите, Тема на рабиноидите
saruman
Публикувано на: 04-04-2019, 09:54
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Сто процента е софтуерен проблема,ама защо не падат всеки ден тия самолети само това ми е странно
icon_eek.gif

Самолетът Боинг 737 Макс 8 е един от най-популярните в историята на гражданската авиация.

Над 5 000 самолета са поръчани досега, а над 7 000 от предишните поколения вече летят.

Само към края на януари 2019 година са произведени 350 самолета, като производството на модификацията все още не е спряло.

--------------------
http://www.wefunkradio.com/radio/

Remember,remember the fifth of November
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 04-04-2019, 10:05
Quote Post

Име:

QUOTE (saruman @ 04-04-2019, 09:54)
Сто процента е софтуерен проблема,ама защо не падат всеки ден тия самолети само това ми е странно
icon_eek.gif

Пусни си превод на статията от първо мнение, ако те мързи като мене. Единствен датчик бъгнал и после Терминаторът вселил се под лостовете за управление се борил с командите на пилотите и ги направил на кайма.
Псуваме се тука като за между колеги, ама тия дето са го писали това им е малко да ги одереш на площада. Поне да имаше лесен и очевиден начин за изключване на тая простотия, явно не е било лесно.

--------------------
Цитат: "Споделете тази страница
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 04-04-2019, 12:04
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (Rabin @ 04-04-2019, 10:05)
Поне да имаше лесен и очевиден начин за изключване на тая простотия, явно не е било лесно.

Има, бе човече, има.
При катастрофата в Индонезия същият самолет е имал същият проблем в предния полет и екипажа се е справил, щото е направил нужното нещо - щракнали са нужното копче.

На гледай.
Лявото кръгче ти показва къде на стика контролира пилота. Докато пилота го прави MCAS-а не работи.
Второто кръгче показва едно голямо колело, което се върти много бързо и шумно, така че не можеш да кажеш, че системата го е направила незабелязано.
Третото кръгче показва двата прекъсвача, които трябва да се щракнат за да изключиш цялата автоматична стабилизация.

https://static01.nyt.com/newsgraphics/2018/...-Artboard_1.jpg

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
sailer
Публикувано на: 04-04-2019, 12:10
Quote Post

Име: Александър Георгиев

QUOTE (saruman @ 04-04-2019, 09:54)
icon_eek.gif 

Самолетът Боинг 737 Макс 8 е един от най-популярните в историята на гражданската авиация.

Над 5 000 самолета са поръчани досега, а над 7 000 от предишните поколения вече летят.

Само към края на януари 2019 година са произведени 350 самолета, като производството на модификацията все още не е спряло.

Ами не е 100%, просто е микс от пропуснато обучение + софтуерен дефект + хардуерен дефект. Когато и трите са на лице тогава падат тия самолети. Задай си въпроса защо в европа и северна америка няма паднал самолет. Няма такова нещо в самолетите което самостоятелно да дефектира и да свали самолета.

Това мнение е било редактирано от sailer на 04-04-2019, 12:12

--------------------
But when I taste rakija
In my head anarhija
PMEmail Poster
saruman
Публикувано на: 04-04-2019, 12:20
Quote Post

Име:

QUOTE (sailer @ 04-04-2019, 12:10)

Ами не е 100%, просто е микс от пропуснато обучение + софтуерен дефект + хардуерен дефект. Когато и трите са на лице тогава падат тия самолети. Задай си въпроса защо в европа и северна америка няма паднал самолет. Няма такова нещо в самолетите което самостоятелно да дефектира и да свали самолета.

На мен ми е пределно ясно,че е точно така,както си го написал,обясни го това на братята Рибата и Ръбина,според които проблема е единствено,че са преместили старт бутона от горе вляво на долу вдясно

--------------------
http://www.wefunkradio.com/radio/

Remember,remember the fifth of November
PMEmail Poster
code2
Публикувано на: 04-04-2019, 13:02
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

Задай си въпроса защо в европа и северна америка няма паднал самолет.

А ти не се ли питаш като е така, защо ги забраниха за ползване в Европа? И този вид утвърждения исторически погледнато са нелепи.

В миналото първият пътнически реактивен самолет е "претърпял" подобна история. В Индия ли или някъде другаде в третия свят един два самолета от разглеждания вид се разпадат във въздуха. Естествено индийците (примерно не помня точно къде беше) пищят, но европейците им отговарят надменно това което ти казваш (вие сте "аборигени" не знаете как да ги ползвате). Е по-нататък историята продължава с разпаднал се такъв самолет по маршрут от Италия към Англия (при това в хубаво време). После спират полетите, разследват, нищо не откриват и ги възстановяват. Втори самолет този път от Италия към Египет пак се разпада. Отново прекратяват полетите и правят много мащабно разследване на модела на самолета. И точно в него се оказва причината...
Между другото въпросният авио-производител вече не съществува като име.
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 04-04-2019, 15:39
Quote Post

Group Icon
Име:

Няма такова нещо в самолетите което самостоятелно да дефектира и да свали самолета.

Много ми се ще да си прав, но уви...
2009 пада Еърбъс на ЕърФранс, барабар с тройните им датчици.
Замръзва им скоростомера, автопилота се усеща и казва "ми аз съм дотук, оправяйте се" и екипажа не се оправя.
Една от причините - не са изпълнили поредната предвидена за ситуацията процедура и от там насетне нещата стават верижни.

--------------------
PM
dvader
Публикувано на: 04-04-2019, 15:42
Quote Post

Group Icon
Име:

Ами не е 100%, просто е микс от пропуснато обучение + софтуерен дефект + хардуерен дефект.

Точно в този случай не виждам къде е софтуерният дефект.
Липсата на втори/трети и отказ на основният датчик са чисто хардуерен проблем.

--------------------
PM
dvader
Публикувано на: 04-04-2019, 15:49
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (code2 @ 04-04-2019, 13:02)
В миналото първият пътнически реактивен самолет е "претърпял" подобна история. В Индия ли или някъде другаде в третия свят един два самолета от разглеждания вид се разпадат във въздуха. Едва след третият и четвъртият инциденти ги спират.
Именно на катастрофите с "Комет" дължим малките и закръглени прозорчета, които имаме в днешните самолети.

Ако говориш за ДеХавиланд Комет, първите два инцидента нямат общо с конструкцията на самолета. В първият случай яко вирват носа и докарват помпаж на двигателя. Във вторият попадат в много яка буря.

--------------------
PM
sailer
Публикувано на: 04-04-2019, 16:59
Quote Post

Име: Александър Георгиев

QUOTE (dvader @ 04-04-2019, 15:39)
Няма такова нещо в самолетите което самостоятелно да дефектира и да свали самолета.

Много ми се ще да си прав, но уви...
2009 пада Еърбъс на ЕърФранс, барабар с тройните им датчици.
Замръзва им скоростомера, автопилота се усеща и казва "ми аз съм дотук, оправяйте се" и екипажа не се оправя.
Една от причините - не са изпълнили поредната предвидена за ситуацията процедура и от там насетне нещата стават верижни.

И все пак е хардуерен дефект + човешка грешка. Поне не знам ако са спазени всички процедури според check list-овете им кое е това нещо което ще дефектира само по себе си и ще накара самолета да падне. Ако искаш да кажеш че човешкия фактор има по голямо значение от дефектите в техниката ще се съглася, все пак помним какво стана с eurowings в алпите преди години.

Точно в този случай не виждам къде е софтуерният дефект.
Липсата на втори/трети и отказ на основният датчик са чисто хардуерен проблем.

Само че за доста от хардуерните проблеми има софтуерни решения. Предвид че bugfix-a който правят в момента най вероятно ще е чисто софтуерен мисля че сам си отговаряш на въпроса.

Това мнение е било редактирано от sailer на 04-04-2019, 17:01

--------------------
But when I taste rakija
In my head anarhija
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0