BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Телефонни заплахи
Zeardn
Публикувано на: 08-07-2020, 12:24
Quote Post

Име: Иван Красимиров
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Привет!

Случвало ли ви се е да ви се обадят по телефона (непознат) и да ви кажат, че дължите пари, които трябва да върнете, защото иначе "ще стане много лошо" за сделка, за която за първи път разбирате и не се е състояла? Човека отсреща не се представя (сменя темата), но знае информация за жертвата като: местоживеене, социални контакти, рожденна дата, управлявано МПС и други? Не приема нормално водене на разговор и ескалира при желание за такова. Приема издаването в полицията за заплаха.

--------------------
StackOverflow Member
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 08-07-2020, 12:30
Quote Post

Име: акрачев
Ранг: Почетен член

Това е добре отигран психологически шантаж - работи се със страховете на хората (други шантажи работят със състраданието примерно)

Най доброто което мога да ти предложа е - блокирай номера и не го мисли повече.

--------------------
prozrenieto.com Духовни уроци събрани от добри хора
PMEmail PosterUsers Website
Zeardn
Публикувано на: 08-07-2020, 12:31
Quote Post

Подал съм сигнал в полицията. Предполагам не съм сгрешил с това, а напротив - мога да помогна в разкриването на "ало" измамници (ако са такива).

Предполагам, информацията е източена от фейсбук профил, в който е описана, но от къде е взел телефонния номер?

Това мнение е било редактирано от Zeardn на 08-07-2020, 12:35

--------------------
StackOverflow Member
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 08-07-2020, 12:36
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP

На жената и се обаждаха някакви колектори. Оказа се че са и намерили името във фейса, което наподобява на някаква друга. Вероятно се обаждат на всички които са подобни докато уцелят някой който им трябва или някой който се подаде на шантажа.

QUOTE (Zeardn @ 08-07-2020, 13:31)
Предполагам, информацията е източена от фейсбук профил, в който е описана, но от къде е взел телефонния номер?

Бая сайтове го искат, гугъл също. Всеки, който не го мързи може да го намери или да си плати за него.

Това мнение е било редактирано от ici на 08-07-2020, 12:38

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
Zeardn
Публикувано на: 08-07-2020, 12:41
Quote Post

Вие как бихте реагирали в подобна ситуация? Ще подадете ли сигнал и има ли особен смисъл това?

--------------------
StackOverflow Member
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 08-07-2020, 12:48
Quote Post

Име:

ще кажа "добре , айде да се видим да върна парите", и го чакам с компания
PM
SuN
Публикувано на: 08-07-2020, 12:57
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Смисъл от подаване има, но аз лично не бих очаквал светкавична реакция. Единствената история, която съм чувал е била за неанонимно обаждане, но е била направена проверка после и нещата са били оправени.

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 08-07-2020, 13:09
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP

QUOTE (Zeardn @ 08-07-2020, 13:41)
Вие как бихте реагирали в подобна ситуация? Ще подадете ли сигнал и има ли особен смисъл това?

https://www.facebook.com/watch/?v=503069547052730

ПП. Телефона сигурно е регистриран на някой алкохол който си е продал личната карта преди десет години за двадесет лева и сега никой не знае къде е.

Това мнение е било редактирано от ici на 08-07-2020, 13:11

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
makka89
Публикувано на: 08-07-2020, 13:16
Quote Post

Име:

QUOTE (Zeardn @ 08-07-2020, 12:31)
Подал съм сигнал в полицията. Предполагам не съм сгрешил с това, а напротив - мога да помогна в разкриването на "ало" измамници (ако са такива).

В тази държава е абсурд да очакваш нещо да се случи докато не стане медийна сензация. Веднъж се обърнах с кола и полиция дойде след 2 часа, а бях на 10 мин от софия с нормално каране да не говориме за медицинска помощ.Това при положение, че сме една от държавите с най-голям брой полицай на глава от населението..

--------------------
Drenched in pain again, Becoming who I am
PMEmail Poster
Zeardn
Публикувано на: 08-07-2020, 13:20
Quote Post

@makka89 - аз като взех книжка и дали има 2 месеца, ударих един на околовръстното и чакахме полиция 4 часа. Поне ме бутаха, че ми беше паднал акумулатора icon_lol.gif

--------------------
StackOverflow Member
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0