BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Програмисти и жени
feexes
Публикувано на: 12-03-2018, 23:36
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Забелязвам силно присъствие на жени (или тролове), нищо че и аз съм новопостъпил потребител, и ми хрумна тема, която става за дискусия, още повече като във фейсбук прочетох страшен пост, в който жена програмист се оплаква, че е трудно да обясни с какво се занимава на мъж, който идея си няма от програмиране.

Често срещано ли е явлението мъж програмист - жена програмист. Кефи ли ви?
Във взаимоотношенията с жена какво предпочитате - да не ви разбира за какво говорите и да пържи кюфтета (примерно); да не ви разбира за какво говорите, но да се занимава с някакви life coaching (примерно); или да ви разбира какво правите, да се занимава с това и т.н.? Ок ли е, ако жената има патриархални ценности, както се спомена в друга тема? Ок ли е да прекарва много време пред компютъра?

Били ли сте с по-умна жена от вас или според вас не съществуват? (това вече е от темата с Ларавела и книжарницата) Абе като цяло към тази тема да си поговорим, че е интересно вие, предполагам като стари кучета, какво бихте споделили.

Обръщам се към мъжете, защото жени едва ли ще се включат, но ако има, нека и те споделят за човешките взаимоотношения с противоположния пол.
PMEmail Poster
lucky
Публикувано на: 12-03-2018, 23:53
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Във взаимоотношенията с жена какво предпочитате - да не ви разбира за какво говорите и да пържи кюфтета (примерно);

Абсолютно съм несъгласен и го смятам дори за обидно това!!! icon_confused.gif

Кюфтетата са най-вксусни на скара, а не пържени.
PMEmail Poster
feexes
Публикувано на: 13-03-2018, 00:01
Quote Post

Име:

QUOTE (lucky @ 12-03-2018, 23:53)
Във взаимоотношенията с жена какво предпочитате - да не ви разбира за какво говорите и да пържи кюфтета (примерно);

Абсолютно съм несъгласен и го смятам дори за обидно това!!! icon_confused.gif

Кюфтетата са най-вксусни на скара, а не пържени.

Малко се поколебах какви да ги пиша. icon_lol.gif Съгласявам се.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 13-03-2018, 00:23
Quote Post

Име: Голям Черен Негър
Група: Форумен член
Ранг: Почетен член

Имах едно гадже начинаеща програмистка , но като цяло избягвахме да говорим за работа. Но знам за такива дето и си носят работата във връзката, което за мен е вредно. Нямам нищо против да съм с по-умна от мен жена, но засъжеление досега все са ми казвали девойките, че много ги кефело да съм по-умен от тях. Не, че бяха прости, но има нещо в жените да търсят някой по-умен от тях. А най-важното е да си напасвате хумора в една връзка, по-важно от това кой какво работи. Но и там не трябва да се стига до крайности. Бил съм и с художничка, но арт хората много за лаф не стават за мен icon_smile.gif Пържените кюфтета са кофти за жлъчката.

Това мнение е било редактирано от stewie на 13-03-2018, 00:24
PM
Stilgar
Публикувано на: 13-03-2018, 00:24
Quote Post

Име:

Жената е програмист и пържи кюфтета

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
stewie
Публикувано на: 13-03-2018, 00:34
Quote Post

Име: Голям Черен Негър
Група: Форумен член

QUOTE (Stilgar @ 13-03-2018, 01:24)

А като и кажеш, че джавата лапа спрямо .нет-а после ядеш ли изгорели кюфтета ?
PM
feexes
Публикувано на: 13-03-2018, 00:43
Quote Post

Име:

QUOTE (stewie @ 13-03-2018, 00:23)
Имах едно гадже начинаеща програмистка , но като цяло избягвахме да говорим за работа. Но знам за такива дето и си носят работата във връзката, което за мен е вредно. Нямам нищо против да съм с по-умна от мен жена, но засъжеление досега все са ми казвали девойките, че много ги кефело да съм по-умен от тях. Не, че бяха прости, но има нещо в жените да търсят някой по-умен от тях. А най-важното е да си напасвате хумора в една връзка, по-важно от това кой какво работи. Но и там не трябва да се стига до крайности. Бил съм и с художничка, но арт хората много за лаф не стават за мен icon_smile.gif Пържените кюфтета са кофти за жлъчката.

+1 че се кефят на по-умните от тях. Нещо еволюционно ще е това сигурно. И за хумора се съгласявам, без него просто не става. Арт хората винаги са ми били някакви хора в техния драматичен свят. За мен самият факт да има с кого да споделиш нещо и да те разбере е достатъчен.
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 13-03-2018, 01:00
Quote Post

Име:

На мен идеята да имам такова нещо вкъщи ми идва в повече, това няма да изкара дълго и ще се стигне до развод. Иначе кога бях млад, имах вземане-даване с мрежарка, беше травмиращо преживяване. Ако трябва да съм честен все пак, по-добра мрежарка, отколкото мене.
PMEmail Poster
Stilgar
Публикувано на: 13-03-2018, 01:08
Quote Post

Име:

QUOTE (stewie @ 13-03-2018, 00:34)
QUOTE (Stilgar @ 13-03-2018, 01:24)

А като и кажеш, че джавата лапа спрямо .нет-а после ядеш ли изгорели кюфтета ?

Не, тя е умна и знае, че е така.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
uccie
Публикувано на: 13-03-2018, 07:31
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Друго си е жената като подрежда кюфтенца в някакъв съд и и кажеш "сложи още две" да се аргументира с хипотезата на Кеплер и да удари един Монте Карло експеримент...
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0