BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Google Spreadsheet - формула за 2ри и 3ти резултат, За създаване на класиране 1ви, 2ри 3ти..
CaTzArOv
  Публикувано на: 22-04-2019, 14:30
Quote Post

Име: бай Данчо
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте Другари,
Някой може ли да ми удари едно рамо, как в таблиците на гугъл, мога с формула да намирам съвпадение в дадена категория (1то мога да намеря) но не и след това 2-то и съответно 3тото ?
Използването на тази формула, ще създаде класиране на участници в състезание.
Прерових нета от 1ви резултат до н-тна страница в резултати на търсачката без да намеря решение на така лесно изглеждащия пример icon_smile.gif

1ят шиит изглежда така:
user posted image
* Когато даден участник премине финалната линия му се въвежда състезателния номер в колона А, на база на него във втория шийт има списък с имената, състезателните номера и отборите на всички участници.

3ят шиит изглежда така:
user posted image
В него ми се иска да да задам формулата за да извежда, кой е 2ят финиширал в същата категория и съответно, кой е 3ят. Категориите съответно тази формула трябва да ги търси в първият шиит и когато категория "бегачи" се появи три пъти, да извади имената на тези трима бегачи.

С vlookup мога да извадя 1то съвпадение, но не зная как да направя следващите две.

! Времето ми е ограничено, ако четете този пост след 2 седмици от датата на публикуването, вероятно няма да съм сее справил ! icon_smile.gif

Благодаря Ви за отделеното време и мозък.
PMEmail Poster
CaTzArOv
Публикувано на: 07-05-2019, 19:36
Quote Post

Име: бай Данчо
Ранг: Новопостъпил

Здравейте,
Имам малък (или голям) напредък с желаната формула, но в нея има недостатък, който не зная как да разреша.

Прилагам няколко екранни снимки.

Снимка1 - Шиита GENRAL
user posted image

Снимка2 - 1то съвпадение в категория "момчета"
user posted image

Снимка3 - 2то съвпадение в категория "момчета"
user posted image

Снимка4 - 3то съвпадение в категория "момчета"
user posted image

В снимка1 в колона "С" съм оградил с червена линия диапазона, които обхваща формулата от снимка2,3,4. Във всяка една от снимките 2,3,4 със стрелка съм посочил, коя е последната клетка,която да се следи от формулата.

Недостатъка на така написаната формула е, че докато списъка (Снимка1) не се напълни до ред18 в резултатите не излиза нито един класиран!
Някой, може ли да ми каже, как преправя формулата, така че да не чака ред 18 за да покаже класирането, а да го прави директно, когато първият състезател от категория "момчета" финишира и е вече е записан в листа GENERAL, автоматично да му се изпише името в класирането - независимо дали записите са стигнали до ред 18 или не.
Получава се кофти, когато диапазонът е голям - примерно до ред 150. От всички категории има финиширали минимум по 3ма състезатели, но от две категории няма, а редът на записване в GENERAL e ред100 и трябва да се чакат още 50 записани реда, за да се визуализират победителите!

Всякаква помощ, ще ми е полезна -стига да е адекватна icon_smile.gif Благодаря предварително, ако някой ми обърне внимание.
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 07-05-2019, 20:52
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Брато, докато не съобщиш на модератор да ти премести темата в правилния раздел, то няма да има заинтересувани да ти помогнат.

Визуални изкуства -> Помощ > Google Spreadsheet - формула за 2ри и 3ти резултат, За създаване на класиране 1ви, 2ри 3ти..

Just lol
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0