BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> .net Core 2/5, MySQL, Linux hosting
Momchilov
Публикувано на: 02-07-2021, 17:05
Quote Post

Име: Момчилов
Група: Потребител
Ранг: Активен

Здравейте,

По ред обстоятелства, се налага да мигрирам всичките си .net Core проекти посока Linux и MySql, VPS.

Въпросите са ми кратки:
- За добро ли е?
- Pian in the ass ли ще бъде?

Ще съм благодарен, ако някой с опит такъв тип миграция да сподели icon_smile.gif

Благодаря за отделеното време.

Поздрави!

--------------------
PMEmail Poster
relax4o
Публикувано на: 02-07-2021, 19:42
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

.NET Core (то вече е само .NET) към Линукс не би трябвало да имаш никакви проблеми. Това е хубавото, че е cross-platform. Не съм правил миграция, защото пускал проекти директно на Линукс и нищо специфично няма за нагласяване.

Да разбирам, че базата данни е миграция от SQL Server (да пестите пари). Ако използваш някой ORM като EF Core и кода ти не е пряко обвързан, смяна на драйвъра би трябвало да свърши работа. Въпроса е вече, ако имаш специфични неща, които се поддържат от SQL Server, а не се поддържат от MySQL, ще трябва да ги мигрираш по един или друг начин.

Като цяло аз останах леко разочарован от поддръжката на MySQL драйвъра, но това е базирано на мнение от .NET Core 2.х. Вече с .NET 5+ нещата може да са по-добре. Въпроса е, че официалния драйвър, който се поддържа от Oracle, много бавно фиксват проблеми. Искахме да мигрираме от 2.2 на 3.1 и заради правописна грешка в неймспейса на един от пакетите, които използвахме, но не можахме. Сигурно им отне 1г., за да си оправят правописната грешка. Горе/долу на 2-3 месеца пускат ъпдейт, което за мен не е сериозно.

От сега нататък, всеки нов проект го базираме на Postgres. Единия тийм са тийм SQL Server, моя тийм са тийм MySQL и решихме, че идеалната среда е PostgreSQL.

Ако търсите просто евтино решение, Postgres ще ви е по-добрия вариант за миграция.

За добро ли е? - аз винаги предпочитам Линукс сървър пред Windows.

Дали ще е pain in the ass зависи от това как е структуриран кода и колко е зависим от типа на базата данни.

Това мнение е било редактирано от relax4o на 02-07-2021, 19:44

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
Momchilov
Публикувано на: 02-07-2021, 23:16
Quote Post

Име: Момчилов
Ранг: Активен

Много ти благодаря за изчерпателният отговор!!! Беше ми много полезен, значи съм се насочил в правилната посока, ще се информирам и за postgresql.

--------------------
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0