BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Програма за възстановяване на зрението, Най-полезна ми програма до този момент
Антон Яначков
Публикувано на: 12-12-2022, 12:42
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

От 8-ми клас до преди две седмици нося очила за късогледство ( -2 диоптъра). В средата на миналия месец минах на задължителния годишен профилактичен преглед, но когато седнах да ми проверяват зрението се оказа, че лявото ми око се е влошило и докторката определи, че вече не е -2, а е станало -2,5 диоптъра. Това ме накара да погледна какво се предлага в интернет за възстановяване на зрението. Попаднах на едно руско клипче в Yotube.com, където един мой адаш от Руската федерация, показваше прости упражнения за възстановяване на зрението. Той предлагаше човек да си набележи някакви цифри или букви на близката стена и да се ходи напред, назад, за да се упражнява мускула, който фокусира ( свива и разпуска ) окото. Според него ефекта е най-голям, когато окото плавно променя фокуса. Според него, окото е създадено толкова гениално, че мускулите му могат да корегират до 3 диоптъра стига да сa тренирани.
На една нощна смяна реших да пробвам метода на руснака и забелязах, че това действително дава много бърз ефект. Недостатъка беше, че ми омаляха краката, а и изглеждах доста странно, погледнато отстрани. Тогава ми хрумна, че мога да пробвам да напиша програмка, която да кара окото плавно да се свива и разпуска и да тренирам по-далеч по-мързелив начин. Написах проста програмка, чрез която тренирах преди лягане по 20 минути, а съшо и на нощна смяна, когато най-много ти се спи. Ефектът надхвърли всичките ми очаквания. Само за 10 дена от 2,5 диоптъра на лявото и 2 на дясното отидох на 1 диоптър и на двете. Продължих да тренирам, когато ми хрумне и вече се разкарвам с очила 0,5 диоптъра.
Ето как изглежда програма:
user posted image

Това е линк към клипче в Yotube:
https://youtu.be/gj8Bsokkfoc

Това е линк за сваляне програмата, която е само едно просто ехе, което дори не се инсталира:
http://instrumenti.bivaood.com/Zrenie/ZrenieV0.0.zip

А това е линк към проекта, ако някой иска да си го променя по свой собствен вкус:
http://instrumenti.bivaood.com/Zrenie/Project_ZrenieV0.0.zip

Желая успех на всички, които решат да пробват. Руснакът каза, че само мързеливите носят очила, но вече не е прав, защото с тази програма вече и мързеливите няма да носят очила.

Това мнение е било редактирано от Антон Яначков на 12-12-2022, 13:00
PMEmail PosterUsers Website
rvc
Публикувано на: 13-12-2022, 11:51
Quote Post

Име:

адмирации, и аз имам проблем с очите.
ще взема да го тествам това.
devil
Публикувано на: 13-12-2022, 13:16
Quote Post

Име: Ангелов

Категорично в рамките на шегата (иначе много впечатляващи са резултатите, които си постигнал!), но ако на снимката има цици....може би резултатите ще са още по-бързи (и радващи душата между другото). icon_wink.gif

--------------------
PMUsers WebsiteICQ
wqw
Публикувано на: 13-12-2022, 20:41
Quote Post

Group Icon
Име: Владимир Висулчев
Група: VIP

QUOTE (Антон Яначков @ 12-12-2022, 12:42)
Написах проста програмка, чрез която тренирах преди лягане по 20 минути, а съшо и на нощна смяна, когато най-много ти се спи.

Със или без очила зяпаш цифрите?

Аз съм -3.5 диоптъра, за Нова година ще може ли да ги махна?

cheers,
</wqw>

--------------------
ici
Публикувано на: 13-12-2022, 21:51
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP

Дали гледаш снимка на микроб или на планина, окото се фокусира на една равнина. С тези картинки го караш да мърда само настрани и нагоре/надолу. Евентуално може да има плацебо ефект.

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
Антон Яначков
Публикувано на: 14-12-2022, 12:37
Quote Post

QUOTE (wqw @ 13-12-2022, 20:41)
QUOTE (Антон Яначков @ 12-12-2022, 12:42)
Написах проста програмка, чрез която тренирах преди лягане по 20 минути, а съшо и на нощна смяна, когато най-много ти се спи.

Със или без очила зяпаш цифрите?

Аз съм -3.5 диоптъра, за Нова година ще може ли да ги махна?

cheers,
</wqw>

Аз ги гледам без очила, но при мен диоптрите бяха малко по-малки. Най-вече съм тренирал на изглед 4 и картинка 2, защото програмата беше доста по-проста. Мащабите ги направих след като пратих програмата на един приятел, който е с -4,75 и се оказа, че без очила той нищо не вижда на мащаб 1 на неговия лаптоп. Отделно е хубаво да се тренира на по-голям монитор или телевизор, като разстоянието и мащаба да се подберат така, че фигурата да се вижда добре голяма и зле, когато се смалява, за да предизвиква натоварване на окото. Освен това е хубаво след като се тренира да се заменят очилата с по-малък и още по-малък диоптер. Моите стандартни очила бяха -2 диоптера и ги замених с -1 диоптер, а след това с -0,5. В момента с -0,5 не виждам идиално, но с - 1 виждам перфектно, но продължавам да нося -0,5, а когато е слънчево се разкарвам изцяло без очила. Ефектът трябва да го забележиш почти още на втория или третия ден. Отначало ефектът е много бърз и постепенно се забавя и изисква упоритост за окончателно махане на очилата. В момента шофирам спокойно без очила, когато е светло и спокойно чета пътните знаци и указателни табели, но на фарове слагам очилата. Нещо друго, което забелязах е, че фаровете на насрещните коли вече не ме заслепяват.

Това мнение е било редактирано от Антон Яначков на 14-12-2022, 12:46
Антон Яначков
Публикувано на: 14-12-2022, 13:14
Quote Post

QUOTE (ici @ 13-12-2022, 21:51)
Дали гледаш снимка на микроб или на планина, окото се фокусира на една равнина. С тези картинки го караш да мърда само настрани и нагоре/надолу. Евентуално може да има плацебо ефект.

Може и да си прав, а може и да грешиш, защото изгледите в переспектива имат за цел точно да заблудят мозъка. Аз изобщо не се заблуждавам, че очите ми са променили форма и размер за толкова кратко време, но начина по който ги управлява мозъка определено се е променил. Не е случайно, че 3D филмите трябва да са къси, защото иначе могат да имат опасен ефект върху зрението. Там също гледаш в равнина, но мозъка възприема обем.
А отделно има множество доказани примери за рязка промяна на качеството на зрението, когато човек попада под хипноза. Дават вестник на човек с далекогледство и той не може да прочете нищо, вкарват го под хипноза и му казват чети и той чете. Тук иде реч за използване на скритите възможности на нашите гениално конструирани организми.
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0