BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Помощ за пострадалите в и извън Украйна
Стюи
Публикувано на: 08-03-2022, 02:12
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

До момента съм открил следните организации, където реално средствата отиват за пострадалите в и извън Украйна.

https://donate.redcrossredcrescent.org/ua/d...te/~my-donation

https://www.redcross.bg/campaign/active_cam...ns/help_ukraina

https://detebg.org/misia-ukraina/

https://bntnews.bg/news/otkriha-denonoshten...187441news.html - опитвам се да намеря някакъв начин за превеждане на средства или изпращане на материална помощ, но за момента не мога да открия.

Ако някой има други ефективни и проверени организации, моля да сподели.
PMEmail Poster
Bender++
Публикувано на: 08-03-2022, 11:59
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Стюи, тука сме за мадафа мадараша

--------------------
Ваксините са лъжа и НЕ работят! Не на ковид фашизма!
Слава на Цар Путин! Долу украинските фашисти!
Слава на героите - Z V
PMEmail Poster
Стюи
Публикувано на: 08-03-2022, 12:26
Quote Post

Име:

QUOTE (Bender++ @ 08-03-2022, 11:59)
Стюи, тука сме за мадафа мадараша

Какво отношение има това за тези, които го духат в момента, ако ще и за Локо Сф да сте?
PMEmail Poster
Bender++
Публикувано на: 08-03-2022, 13:21
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

ами тези организации най-вероятно крадат дарените средства

Примерно да не мислиш че градовете и хотелите се избиват за украинските бежанци от добро сърце ? Не, драги ми уотсън. С бъдещата липса на руски туристи се опитват да прилапат някой леФ от ЕС. На никой освен руснаците, не му пука за украинците.

--------------------
Ваксините са лъжа и НЕ работят! Не на ковид фашизма!
Слава на Цар Путин! Долу украинските фашисти!
Слава на героите - Z V
PMEmail Poster
Стюи
Публикувано на: 08-03-2022, 20:00
Quote Post

Име:

Бендъре, хайде да не ми рабинясваш и ти. От толкова години си четем приказките, такива глупости сега не мисля, че са адекватни. Днес през булмаг изпратих едно бусче с повечето от необходимите неща, от които имат нужда в кризисният щаб на ДКС Варна. От оргaнизираните в щаба ми звъннаха, шофьора ми звънна. Но ти ми разправяш за "крадени средства".

Вземи си прочети постовете от библията, с които наспами форума преди години, че нещо ми се струва that You need Jesus in your life...

Това мнение е било редактирано от Стюи на 08-03-2022, 20:00
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 08-03-2022, 23:08
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Във форума "bg-mamma" има тема „Хуманитарна помощ за пострадалите от конфликта в Украйна“. Може да провериш там за идеи.

Ако примерно ти хрумне да напишеш на едно картонче, че настаняваш млади украинки в София, може да намеря бусче и аз - на отиване до Русе или Варна ще носим един тон жито, слагаме картончето отпред на стъклото и зачакваме с отворени врати. Като ще се помага, да не правим празен курс.

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Стюи
Публикувано на: 08-03-2022, 23:24
Quote Post

Име:

Ае ебете си майката нещастници, трийте темата и си купувайте свещи

Това мнение е било редактирано от DarkOne на 09-03-2022, 10:24
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 09-03-2022, 10:00
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Наивен си. Вместо да благодариш, че има кой да те вразумява, ти пак скачаш и в емоционален изблик обвиняваш всички във всичко. Щях да ти напиша нещо за личната доброволческа помощ, но се отказах. Имал си желанието да помогнеш, но само с пари. Дано тия, които ги приемат да са също толкова искрени в усвояването им.

Малък е броят на украинските граждани, поискали от Държавната агенция за бежанците регистрация за хуманитарен статут и международна закрила. Повечето от пристигналите тук, основно жени и деца, се възползват от правото си на 90 дневно пребиваване в страната.

„Към момента информацията ми за работния вариант във връзка с тези помощи от 40 лева е, че ще имат право тези украински граждани, които поискат статут за закрила през Агенцията за бежанците - тоест тези, които получат хуманитарен статут за международна закрила. Останалите, които не поискат такъв статут, към момента се водят туристи и за тях моята информация е, че не е измислена схема за подпомагане“, посочи Янев.

Мярката от 40 лв. помощ ще бъде обвързана с начина на престой на бежанците, ще бъде ясно разписана с конкретни правила и механизъм за контрол. "Има организация, всеки един хотел подава данни на страницата на Министерството на туризма, когато иска да участва. Мярката помага на 160 000 души, които работят в сектора пряко и на 250 000, които работят непряко. Регламентът трябва да бъде ясен, стремежът е да няма злоупотреби", каза Димитров.

"https://www.investor.bg/voinata-v-ukraina/574/a/hotelieri-poluchavat-dyrjavna-pomosht-samo-za-ukrainci-s-bejanski-statut-347412/"

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 09-03-2022, 10:51
Quote Post

Име: Антон Яначков

QUOTE (Стюи @ 08-03-2022, 23:24)
Ае ебете си майката нещастници, трийте темата и си купувайте свещи

Нима, ако изпратиш помощ за Украйна ще омилостивиш Путин и той ще ти изпрати една тенекия газ за газена лампа. Не е ли по-добре да изпратиш помощ на руските вдовици и сирачетата на загиналите руски военни в Украйна. Те също имат нужда от помощ и от състрадание. Защо някак едностранчиво проявяваш своето човеколюбие или поне така го представяш?
PMEmail PosterUsers Website
Стюи
Публикувано на: 10-03-2022, 00:27
Quote Post

Име:

QUOTE (SuN @ 09-03-2022, 10:00)
Наивен си. Вместо да благодариш, че има кой да те вразумява, ти пак скачаш и в емоционален изблик обвиняваш всички във всичко. Щях да ти напиша нещо за личната доброволческа помощ, но се отказах. Имал си желанието да помогнеш, но само с пари. Дано тия, които ги приемат да са също толкова искрени в усвояването им.

Малък е броят на украинските граждани, поискали от Държавната агенция за бежанците регистрация за хуманитарен статут и международна закрила. Повечето от пристигналите тук, основно жени и деца, се възползват от правото си на 90 дневно пребиваване в страната.

„Към момента информацията ми за работния вариант във връзка с тези помощи от 40 лева е, че ще имат право тези украински граждани, които поискат статут за закрила през Агенцията за бежанците - тоест тези, които получат хуманитарен статут за международна закрила. Останалите, които не поискат такъв статут, към момента се водят туристи и за тях моята информация е, че не е измислена схема за подпомагане“, посочи Янев.

Мярката от 40 лв. помощ ще бъде обвързана с начина на престой на бежанците, ще бъде ясно разписана с конкретни правила и механизъм за контрол. "Има организация, всеки един хотел подава данни на страницата на Министерството на туризма, когато иска да участва. Мярката помага на 160 000 души, които работят в сектора пряко и на 250 000, които работят непряко. Регламентът трябва да бъде ясен, стремежът е да няма злоупотреби", каза Димитров.

"https://www.investor.bg/voinata-v-ukraina/574/a/hotelieri-poluchavat-dyrjavna-pomosht-samo-za-ukrainci-s-bejanski-statut-347412/"

Поредният тлъст програмист седейки на топло, четейки новини докато се тъпче.
Във Варна нямаха какво да ядът (буквално няма ХЛЯБ), а днес в Бургас разбрах, че има 200 човека, които седят в паянтена постройка с 3 котлона и 5 печки! НЯМА КОЙ ДА ГИ РЕГИСТРИРА, НЯМА КОЙ ДА ИМ ДАДЕ И ЕДИН ХЛЯБ!

Но видиш ли - ти четеш новини, БРАВО! Сложи си украинско флагче в гейбука, изпрати твоите топли мисли и молитви и ВЪРВИ НА МАЙНАТА СИ!
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0