BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Как да се отървем от 1 кг ежедневен багаж
DarkOne
Публикувано на: 28-10-2022, 08:41
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

От известно време ме тормози една натрапчива мисъл - искам да мога да изляза навън без багаж. Да, обаче трябва да си взема:
- телефона, защото може да ме потърсят по някакъв спешен въпрос
- ключовете от моето жилище и ключовете от мястото, където отивам (примерно от работа)
- ключа на колата
- личните ми документи и документите на колата
- пари в брой или банкова карта

От изброените горе най-неприятни са телефонът и ключовете. В идеалния случай бих искал да разполагам с всичко изброено горе "hands free" и без да ми тежи и надува джобовете.

Започнах да разглеждам 5G часовници, които биха могли да ме оттърват от телефона, а при по-голям късмет и от парите (ако може да се палти на ПОС терминал с часовника). Но много модели са по-скоро фитнес гривни, отколкото пълноценни телефони.

За ключовете слушам по радиото реклами на "умни брави". Бих могъл да сменя бравите на най-често посещаваните от мен места, ако мога да ги отварям с часовника. Но още не съм проучвал как седят нещата там.

Така ще останат само документите, които са "премливо малък" товар.

Някой от вас решавал ли е този проблем? Какво правите, за да намалите вещите, които трябва да разнасяте, докато сте навън?

Това мнение е било редактирано от DarkOne на 28-10-2022, 08:43

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
ici
Публикувано на: 28-10-2022, 09:02
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP

Аз имам ключове за две къщи и три апартамента. Държа ги в колата в един несесер в жабката. Телефона не мога да го оставя защото трябва да отговарям на мейли или да провеждам срещи, но часовника е удобен за да не носиш телефон навсякъде в къщи или да го вадиш всеки път от джоба за да видиш някакъв тъп мейл - от часовника четеш събжекта или пък виждаш ако някой ти звъни, а ти не чуваш телефона, примерно съм навън на двора.

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
PMEmail PosterUsers Website
Дон Реба
Публикувано на: 28-10-2022, 10:44
Quote Post

Име:
Група: Потребител

и мен ми е цел минимализма на нещата които нося
1 телефон - ползвам малък с копчета
2. ключове - един + рфид, на работа сме с карти
3. ключа от колата - по рано седеше на общите ключове, но децата го хвърлиха зад гардерооба и свикнах без него, сега го земам само като ще ползвам колата, което не се е случвало от август месец
4 лични документи - винаги нося три карти в джоба, личната, банкова, и от офиса
5 пари в брой - да
сумарно ползвам 4 джоба , и се обличам така че винаги да имам поне 4 джоба
PM
SuN
Публикувано на: 28-10-2022, 16:45
Quote Post

Group Icon
Име:

Направих някои измервания на тежестите, които нося. Взех най-добрите стойности за телефона и първите за портфейла, а другите съм ги мерил по един път:

1. Телефона с копчета е 68гр. По спецификация в някакъв сайт е почти два пъти повече.
2. Ключове "1" са 20гр.
3. Ключове "2" са 35гр.
4. Портфейла е 135гр. днес. Без монети е 97гр.

След като махнах монетите измерванията почнаха много да се променят според начина, по който поставях портфейла на кантара, така че спрях. Вероятно може да се смъкне на половина, ако разкарам ненужните работи.

Според текста горе, най-леката конфигурация е 220гр., а най-тежката е 258гр.

За ключовете слушам по радиото реклами на "умни брави".

Преди години като почнаха да слагат по някои входове електронни брави с безконтактен ключ, даваха и по един физически ключ за когато спре тока - да може да си отвориш. icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 28-10-2022, 16:54

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 28-10-2022, 19:52
Quote Post

Group Icon

Бравите имат явни или не толкова явни контакти на които да допреш батерийка 9V. В случай че са свършили батериите в бравата.

--------------------

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
SuN
Публикувано на: 29-10-2022, 07:12
Quote Post

Group Icon
Име:

Моята батерия от 9 волта я измерих на 25гр. Трябва да се прецени спрямо броя на ключовете, които се заменят. Но без да искам да всявам страх, ако трябва да си носи батерия в джобовете (няма къде да я кашира), ще е разумно да я обезопаси: https://www.youtube.com/watch?v=IoAO1S5w7KM.

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 29-10-2022, 10:25
Quote Post

Group Icon

Пак се вкарваш в нек'ви филми. Новите брави имат вместо контакти за батерия микро-усб. Можеш да си носиш OTG кабелче и да захраниш бравата от телефона. Всичко това е напълно теоретично. Бравите сигнализират при всяко отключване, ако им падат батериите, като това означава че имаш още 100-200 отключвания преди да умрат съвсем.

--------------------

SuN
Публикувано на: 29-10-2022, 20:16
Quote Post

Group Icon
Име:

А, не-не! Не исках да плаша, а да информирам за рисковете. И да се присмея на факта, че удобството включва носене на някои нови предмети за крайни случаи.

Понеже вече се изфуках с малкия грамаж на аксесоарите си, ще напомня, че ако един мъж много иска да си изпразни джобовете, в дамската чанта винаги има място за още нещо. Даже е полезно за жените да носят тежко, за да се натоварват костите и организма да трупа повече калции в тях за здравина.

Това мнение е било редактирано от SuN на 29-10-2022, 20:17

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 29-10-2022, 21:16
Quote Post

Group Icon

Коко Шанел била казала че няма смисъл да се занимаваш с мъж който има отделение за монети в портфейла ...

Истинският джентълмен никога не прави забележка на жена че носи неправилно торба цимент ...

Това мнение е било редактирано от ici на 29-10-2022, 21:16

--------------------

SuN
Публикувано на: 29-10-2022, 22:07
Quote Post

Group Icon
Име:

Нищо не разбираш. Младите касиерките винаги ми се усмихват като вадя някоя смачкана петолевка и успея да събера точно жълти стотинки. Даже се стараят да ме обслужат по-добре.

Днес пропуснах да купя храна, защото нямах достатъчно пари да вляза в магазина. Не легнах гладен, само защото ме черпиха (Господ здраве да дава на такива хора!).

Мога да шокирам още, ако пуснеш пак някой цитат. icon_smile.gif

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0