BG Development

Страници: (6) « първа ... 4 5 [6]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Най - накрая дойде годината на Linux десктопа!
wqw
Публикувано на: 08-05-2019, 10:13
Quote Post

Group Icon
Име: Владимир Висулчев
Група: VIP
Ранг: Почетен член

QUOTE (PxL @ 08-05-2019, 09:12)
Ма това са неща дето ТЕБ те кефят Емо. . .

Кой Емо е гегата че ми стана интересно дали го познавам.

Не ми отговаряй ако не искаш, може направо да му редактираш поле Име в профила. . .

cheers,
</wqw>

--------------------
PMEmail PosterUsers Website
PxL
Публикувано на: 08-05-2019, 10:15
Quote Post

Group Icon
Име: Димитър Т. Димитров

QUOTE (wqw @ 08-05-2019, 11:13)

Не ми отговаряй ако не искаш, може направо да му редактираш поле Име в профила. . .

cheers,
</wqw>

Няма директно да ти отговарям, ще ти пусна песничка: https://www.youtube.com/watch?v=KfmdslaT9mM

--------------------
void putchar(char c);int main(){int x,c=1,i;for(i=0;(x="PxLY2H4:2E;7231?=68255A5S5P9N:N9O84111H861I85111G9N:O811O812M<G33911EAEDBECE22169D1=2k"[i+++3]);)while(x-->'0')putchar((!(++c%'('))?0x0a:33^(i&1));}
Golden Gega
Публикувано на: 08-05-2019, 10:51
Quote Post

Име:
Група: Потребител

QUOTE (PxL @ 08-05-2019, 10:15)
QUOTE (wqw @ 08-05-2019, 11:13)

cheers,
</wqw>

Няма директно да ти отговарям, ще ти пусна песничка: https://www.youtube.com/watch?v=KfmdslaT9mM

Тая е по-подходяща в случая icon_razz.gif

https://www.youtube.com/watch?v=-jbs7s2SG4E
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 08-05-2019, 11:18
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (saruman @ 08-05-2019, 10:50)
Аз само не разбрах кой е софтуера,който е правен "само за пари",и кой е "не само за пари" - комунистическата доктрина предполага,че Windows и Facebook са "само за пари",а Линукс е "не само за пари",така ли?  icon_smile.gif

Лъжливата дихотомия е обикновено или признак на неграмотност или опит за манипулация. В твоя случай кое от двете е? За да не вкарвам нова лъжлива дилема, ще предположа, че е трето - знаеш, че съм прав, но ти се иска да напишеш нещо. icon_lol.gif

Обяснявам подробно:

1. Съществуват чисти проекти "за идеята". Обикновено те са максимално качествени, за възможностите на изпълнителите си. (повтарям: за възможностите на изпълнителите си!)

2. Не съществуват проекти "само за пари". А даже и да съществуват са в процес на умиране. Това са проекти, от които са си заминали всички работещи "за идеята".

3. Всички реално работещи, големи проекти са нещо средно, резултат от индивидуалните отношения на участниците в проекта, към работата, която вършат.

Има хора, които работят "само за пари" има хора, които работят и "за идеята". Колкото повече са вторите, спрямо първите, толкова качеството на кода е по-високо. Асимптотично, когато съотношението клони към 1 качеството клони към максималното възможно за участващите разработчици.

Ако си представим екип от високо-квалифицирани програмисти, които пишат халтурка "само за пари" и екип от начинаещи програмисти пишещи "за идеята", то лесно може да получим уж парадоксалната ситуация, когато кода на халтурката да е обективно по-качествен от този "за идеята".

Но тази парадоксалност е заблуждаваща. Защото в първият случай, качеството пак ще е далеч, далеч по-ниско от възможностите на програмистите. И те няма да полагат никакви усилия да го подобрят. "И така става", "Купете си по-мощни компютри", "При нас работи", са реплики от такива проекти.

А виж начинаещите, продължаващи да се учат и да развиват проекта си имат реални шансове да го развият до качество на кода далеч над този на супер професионалистите. И (това е важно!) това ще се случи много преди самите начинаещи да достигнат квалификацията на професионалистите.

Това мнение е било редактирано от johnfound на 08-05-2019, 11:19

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 48C0321ADDB2FE5F644BB5E3D58B0D58C35E5BCBC81D7CD333633FEDF1047914A534256478D9
Антон Яначков
Публикувано на: 08-05-2019, 16:52
Quote Post

Име: Антон Яначков

QUOTE (johnfound @ 08-05-2019, 09:20)
"Щастлив съм, че ми плащат много пари за работа, която бих вършил и безплатно."

Това е вярно, но има още една по-висока степен и тя е когато си щастлив, дори когато не ти плащат изобщо за работата. Нима на Леонардо някой му е плащал да рисува Мона Лиза?
Истинският творец прави нещата просто, защото му се удава да ги прави добре. Парите нямат никакво отношение към творбата, ако тя се прави от истински творец. Творбата може да е добра или лоша, прекрасна или направо ужасна, но ако е правена от творец тя е уникална. Не случайно картините на известни художници се продават за милиони, дори ако реално са само 5 драсканици.

Това мнение е било редактирано от Антон Яначков на 08-05-2019, 16:53
wqw
Публикувано на: 09-05-2019, 09:15
Quote Post

Group Icon
Име: Владимир Висулчев

Яначков, като не проверяваш фактите от постовете ти почва да лъха наивитет.
Изкуствоведите открай време спорят и за историята на картината. Най-популярна е теорията на Джорджо Вазари, биограф на Леонардо. Според нея художникът е портретирал Лиза ди Нолдо Герардини, съпруга на флорентинския търговец на коприна Франческо дел Джокондо, който поръчал портрета през 1503 година. Но Леонардо тъй и не го продал на търговеца - нещо много странно за онези времена, когато художниците са рисували главно по поръчка.

Едно е да сюблимираш рисувайки портрети, друго е да го правиш за пари, но да си толкова смотан че да не си прибереш парсата. . .

QUOTE (Golden Gega @ 08-05-2019, 10:51)
Тая е по-подходяща в случая  icon_razz.gif

https://www.youtube.com/watch?v=-jbs7s2SG4E

Много съм прост ама се сетих: https://github.com/emovla

cheers,
</wqw>

--------------------
gat3way
Публикувано на: 09-05-2019, 22:32
Quote Post

Име:

Яначков, току-що гледах първия епизод на "Чернобил" по hbo-то и не знам защо се сетих за теб. Имаше една яка сцена с едно много железно и стабилно шефче-експертче от Москва. Като думна реактора шефчето изпрати някакъв пич да отиде и да установи щетите. След малко тоя се връща пребледнял и шефчето вика "видя ли защо не можем да свалим прътите в ядрото?" - "ми то няма ядро, всичко си е ебало майката". Обаче шефчето хладнокръвен, вика "тоя човек е в шок, говори глупости". И както го казва, оня почва да драйфа по земята. "Заведете го в лазарета веднага, тоя е тотално неадекватен, откъде ви намират такива бе". Останалите в контролната зала стоят потресени и единия вика "ама ти виждаш ли му лицето....тоя пич е направил ебати тена". И шефчето "това е щото вода е избила от турбинното, тя е слабоактивна, нищо няма да му стане виждал съм далеч по-тежки случай". И тия гледат още по-потресено. И тоя вече бесен "какво стоите кат пукали бе, марш бързо там да оправяте теча в турбината че тоя реактор се загрява и ще вземе да стане някоя истинска авария накрая и ще станем за смях тука всичките".
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (6) « първа ... 4 5 [6]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0