BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Въпроси за задача с езика C++
sigfrid
Публикувано на: 15-01-2020, 08:27
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте! Абсолютно начинаещ съм и имам няколко въпроса относно програмирането на езика C++. В абсолютно всяка задача ли трябва да използвам заключителната команда return 0;? В първите ми решени задачи забравих да я сложа и нямаше проблем с компилирането и изпълнението, а и в решените задачи от учебниците по програмиране на C++ почти никъде не я срещам. Реших задача за превръщане на сантиметри в инчове, като използвах данни тип double, защото преди това опитах с float и въпреки, че нямаше грешки, в Output ми излизаше предупреждение, че при евентуално преобразуване от double във float ще се загубят данни след десетичната запетая. Ако бях използвал тип int, при въвеждане от потребителя напр. на 2.34 см, програмата щеше да изкара цяло, а не реално число за съответстващите инчове. Типът double ли е правилният, в случая, или просто float? В същата задача грешно ли е да инициализирам търсената променлива с 0.0, както го бях направил първоначално, защото предвиждам потребителят да въвежда не само цели числа, или е най-добре да използвам само 0? Благодаря Ви предвалително. Зададох същите въпроси на преподаветеля ми онлайн, но той явно е ангажиран и все още не съм получил отговор, а до няколко дни трябва да съм предал домашното ми.

Това мнение е било редактирано от sigfrid на 15-01-2020, 08:30
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 15-01-2020, 08:34
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

на колко години си ? къде учиш ? пишеш прекалено правилно за нормален човек

--------------------
https://www.rust-lang.org/
---
https://ncase.me/trust-bg/
---
Misanthropy is the general hatred, dislike, distrust or contempt of the human species or human nature. A misanthrope or misanthropist is someone who holds such views or feelings.
--
"Не може да си на висок пост без да си подкупен. Ще те махнат." - SuN Трола
PMEmail PosterUsers Website
qtakabg
Публикувано на: 15-01-2020, 08:59
Quote Post

Име:

Абе, малко е щедър откъм запетайки, но поне може да съставя цели изречения.
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 15-01-2020, 09:17
Quote Post

Име:

сигурно е някакъв рабиноид, всеки знае, че студентите слагат скрииншот на задачата вместо да пишат цял роман

--------------------
---
---
Misanthropy is the general hatred, dislike, distrust or contempt of the human species or human nature. A misanthrope or misanthropist is someone who holds such views or feelings.
--
korsarq
Публикувано на: 15-01-2020, 16:05
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (qtakabg @ 15-01-2020, 08:59)

Кви запетаи във форум ве??
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 15-01-2020, 16:08
Quote Post

Име:

QUOTE (korsarq @ 15-01-2020, 16:05)

хаха, още малко ще поиска и главни букви icon_evil.gif

--------------------
---
---
--
qtakabg
Публикувано на: 15-01-2020, 16:36
Quote Post

Име:

QUOTE (korsarq @ 15-01-2020, 16:05)

Спеменах го само защото Бендера го похвали.
PMEmail Poster
sigfrid
Публикувано на: 15-01-2020, 17:25
Quote Post

Име:

Благодаря за коментарите относно пунктуацията ми, но очаквах отговор на поставените въпроси и най-вече дали да използвам float или double данни. И при двете няма грешки в изчисленията в конзолата, но в Output на Microsoft Visual Studio ми се изписва съобщение за truncation from double to float, когато използвам тип float за променливите. Уча в една частна Софийска школа по програмиране, където преподаването не е чак толкова ускорено, което го прави и по-достъпно за начинаещи.
PMEmail Poster
miron
Публикувано на: 15-01-2020, 17:59
Quote Post

Име: Мирослав Николов
Ранг: Старо куче

Ще ти е по-лесно ако винаги ползваш double. float е с по-малка точност обикновено.
Дробните литерали (0.1 например) са от тип double ако не е оказано друго. За да получиш литерал от тип float трябва да добавиш f накрая(0.1f)
PM
Remontoire
Публикувано на: 15-01-2020, 18:06
Quote Post

Име:

QUOTE (sigfrid @ 15-01-2020, 17:25)
Благодаря за коментарите относно пунктуацията ми, но очаквах отговор на поставените въпроси и най-вече дали да използвам float или double данни. И при двете няма грешки в изчисленията в конзолата, но в Output на Microsoft Visual Studio ми се изписва съобщение за truncation from double to float, когато използвам тип float за променливите. Уча в една частна Софийска школа по програмиране, където преподаването не е чак толкова ускорено, което го прави и по-достъпно за начинаещи.

Яко. В кой урок е предвидено да говорите на тема double vs float, и не ви ли разрешават малко самоинициатива? Примерно да изгугълиш ей тая фраза, дето я написах? Или па warning-а от студиото

Не ти се карам да ходиш да търсиш помощ някъде другаде, това е приятелски съвет. Научи се да търсиш, по форумите само ще ти наливат за странични глупости, никой няма да ти обяснява неща, дето са обяснени 9718823 пъти другаде.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0