BG Development

Страници: (2) 1 [2]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Уроци по рисуване
Shinigami
Публикувано на: 11-11-2009, 17:04
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (H_A_L_F @ 25-07-2009, 17:01)
Сигурен съм че има такива уроци но въпросът ми е по скоро възможно ли е човек който никога не е можел да нарисува дори права без линия да се научи?
Сигурен съм че за да рисуваш много добре трябва някакъв талант ама имам надежда че все нещо може да се постигне с уроци.

Е това ,че можеж да рисуваш не значи , че трябва да правиш идеални прави линий.
Въпроса е да можеш да си представяш обекта в 3Д и да знаеш как да го визуализираш върху 2Д повърхност така , че да изглежда 3д. icon_cool.gif Аз примерно никога не съм можел да хубави прави , фигури итн , но постепенно чрез изтриване на стари и наслагване на нови линий щрихи итн изобръжението се изглажда д/г.
А има хора , които могат да чертаят(на рака) идеално ,обаче чертането не е равно на рисуването. Това че може от един път да правиш перфектни фигури не значи нищо , като не можеш да си представяш обектите.И все пак дори и да нямаш талант може да се научиш да изобразяваш обекти от ежедневието и то перфектно.Това не значи , че си художник. Такаче трябва да кажеш за какво рисуване става на въпрос и за какво ще го използваш.В повечето случай с мн труд ще се научиш да рисуваш достатъчно ,че да ти върши работа.
PMEmail Poster
ArtUnity
Публикувано на: 01-07-2011, 13:36
Quote Post

Име: Христина
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

За много хора процесът на рисуване е нещо сложно и тайнствено. Трудността в рисуването идва не от липсата на техника, а от начина на възприятие на реалността. Способността да се изразиш чрез картина зависи от умението да виждаш, да наблюдаваш. Чрез рисуването се включва процеса на работа с абстрактния ум, който е функция на дясното полукълбо на мозъка. Запознаването с особеностите на работа на двете полукълба на вашия мозък е важна стъпка в освобождаването на вашия творчески потенциал.
Занимавайки се с рисуване хората успяват да се потопят дълбоко в себе си и да игнорират безкрайните детайли от ежедневието. Научават се да възприемат нещата цялостно и да виждат връзките помежду им. Рисуването освен приятно и полезно занимание е ключ към други цели.
За това за мен най-важен е процеса. Но чрез потапянето в този процес, резултатите се проявяват и в повишаването на качеството на рисунките.
Всичко това не е просто теория. Аз преминах през този процес и ежедневно това се случва с моите ученици. Приключението с всеки един е различно и вълнуващо. icon_smile.gif
Таланта в случая е без значение. Единственото, което е важно е да попаднеш на подходящото за теб място а това си проличава от наличието или отсъствието на радост. icon_wink.gif

Това мнение е било редактирано от ArtUnity на 01-07-2011, 16:03

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0