BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Сървърите на a2hosting 2 дни са долу
Momchilov
Публикувано на: 25-04-2019, 08:27
Quote Post

Име: Момчилов
Група: Потребител
Ранг: Активен

Някой имал ли е такъв проблем с хостинг? Вече втори ден сървърите им са паднали, няколко хиляди компании не могат да функционират, както трябва, включително и аз... Отговориха ми с дълъг мейл, в който се акцентира на "security breach". А това нещо се случва за 2ри път в рамките на месец, предния път беше около 20 часа, сега наближава 48 часа. Много жалко, понеже уж в класации са най-добрите за Windows хостинг, а аз съм супер доволен от това, което предлагат, сайтовете са ми бързи, всичко ми е неограничено, предлагат ми много глезотийки. Само съпорта им е много зле, чак след 5 часа ти отговарят... след като суперхостинг и icn прекратиха поддръжката на windows hosting, тези ми бяха спасението, но и те се оп*рдяха...

--------------------
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 25-04-2019, 08:31
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

прочети какво си написал, но бавно

Windows хостинг ..."security breach"

Yиндоуса не трябва да се ползва за нищо сериозно (а най-добре изобщо).

--------------------
https://www.rust-lang.org/
---
Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци.
---
PMEmail PosterUsers Website
THE STORM
Публикувано на: 25-04-2019, 19:47
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Принципно не им пречи да думкат KVM-и с Windows и периодично да им правят backup. Така хем ще има security, хем ще има и Windows за тези, на които им трябва.
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 26-04-2019, 19:33
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (THE STORM @ 25-04-2019, 20:47)
Принципно не им пречи да думкат KVM-и с Windows и периодично да им правят backup. Така хем ще има security, хем ще има и Windows за тези, на които им трябва.

Сигурността далеч не се изчерпва със надеждността на съхранение на данните. Аз даже бих казал, че надеждността на съхранение на данните е напълно ортогонална на понятието "сигурност".

И да, сървър на Windows автоматично изключва понятието "сигурност на информацията" от играта.

Въпросният пробив в сигурността още веднъж доказва това мнение.

А иначе по повод на падналите сървъри – аз съм имал подобен случай с повече от 20 часа умрели сървъри на vultr.com. Официалното обяснение тогава беше, че има хардуерна повреда на ключови компоненти по мрежата.

Дали е било така, дали не, кой може да каже? Но хората си дадоха един месец безплатен хостинг като компенсация и тъй като иначе съм доволен от тях, не се преместих...

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 48C0321ADDB2FE5F644BB5E3D58B0D58C35E5BCBC81D7CD333633FEDF1047914A534256478D9
reason
Публикувано на: 27-04-2019, 15:53
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (johnfound @ 26-04-2019, 19:33)

И да, сървър на Windows автоматично изключва понятието "сигурност на информацията" от играта.

И така е и не е така зависи много от конкретната ситуация и случай имал съм вдигнати машини с уиндоус сървър на амазон авс и не съм имал проблеми със сигурността в конкретния случай при шернат хостинг изискванията и познанията по системата са много по-големи и други хостинги предлагат същото в момента но при тях няма проблеми вероятно проблем с настройките от страна на не много запознат админ което е доста често явление.

Само да спомена имало секюрити бридж в докер преди часове беше съобщено. там всичко е линукс но са открадната тоукъни и данни на 190 хиляди потребителя.
PMEmail Poster
THE STORM
Публикувано на: 27-04-2019, 18:04
Quote Post

Име:

То с тоя докер редовно има дупки, ако изобщо някой ползва докер на продъкшън. По принцип ползват Kubernetes, ама и там има доволно дупки. icon_lol.gif
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 27-04-2019, 18:16
Quote Post

Име:

така е , но за това не е виновен линукса!

--------------------
---
Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци.
---
THE STORM
Публикувано на: 27-04-2019, 18:48
Quote Post

Име:

Така е, Линукса, rootkit-ове го ловят винаги заради друг софтуер, за това по-добре да се ползва Линукс без софтуер, да не го лови нищо. icon_lol.gif

P.S. В другата тема ти дадох код, ама така и не ми отговори...

Това мнение е било редактирано от THE STORM на 27-04-2019, 18:48
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 27-04-2019, 18:51
Quote Post

Име:

не знаех че трябва :д

--------------------
---
---
THE STORM
Публикувано на: 27-04-2019, 18:54
Quote Post

Име:

Ми някак си остана недовършена дискусията... icon_razz.gif
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0