BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ASP.NET core high memory consume
Momchilov
Публикувано на: 18-03-2020, 13:24
Quote Post

Име: Момчилов
Група: Потребител
Ранг: Активен

Здравейте,

От 1 ден се блъскам с проблем, който до сега не съм имал.

.Net Core 2.0 сайт качен на TMD hosting, работи прекрасно, без да съм променял нищо в последния месец и изведнъж: Service Unavailable HTTP Error 503. The service is unavailable.

И се започва едно излседване, от къде може да е проблема. Не откривам при мен причина. Пиша на хостинга - счупи се.

- We would like to inform you that we have resolved the issue and your website is fully accessible.
The IIS Application pool was fully allocated for your website and had to be recycled and restarted.

Супер, щастлив, оправихме един проблем. Бам след 5 мин пак същия проблем, пак им пиша, пак същия отговор, пак работи -> пиша, работи само за 5 мин, след което те писаха, че ще направят разследване защо е проблема. Накрая ми отговориха:

- The application pool of your website is crashing because you are allocating all of the available resources for it, like RAM, CPU and etc.. In order to prevent the experienced issue from reoccurring, we would like to recommend you to consider upgrading your account to one of our VPS offers which are available via the following link:

Сайтът ми не печели толкова, колкото да си плащам за VPS. Как да го прехвърля, прави между 1500 - 2400 посещения.

Пробвах да видя с диагностик тула на Висуал Студиото, всичко е си е нормално, като се има предвид и в дебъгинг моуд.

Благодарен съм за всякакви съвети, как мога да диагностицирам на сървъра и как мога да намаля мемори консюма.

Те ме увериха, че не са правили никакви промени, въпреки, че имаше някакви промени.

Благодаря за отделеното време!!!

--------------------
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 18-03-2020, 13:32
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

това не отговаря на въпросите ти, но някой може да попадне на поста и искам даму спестя проблемите

Та: хората които ползват опенсос и НЕ ползват продукти на меките (даже да са опенсос, защото пак са скапани) нямат такива проблеми

--------------------
https://ncase.me/trust-bg/
---
Misanthropy is the general hatred, dislike, distrust or contempt of the human species or human nature. A misanthrope or misanthropist is someone who holds such views or feelings.
---
INTJ’s are good at being very good at everything
---
"Чувството за вина дето искаш да ни го вмениш, може да си го навиеш на руло и да си го пъхнеш отзад." - stewe
PMEmail PosterUsers Website
Golden Gega
Публикувано на: 18-03-2020, 14:04
Quote Post

Име:

QUOTE (Momchilov @ 18-03-2020, 13:24)
Здравейте,

От 1 ден се блъскам с проблем, който до сега не съм имал.

.Net Core 2.0 сайт качен на TMD hosting, работи прекрасно, без да съм променял нищо в последния месец и изведнъж: Service Unavailable HTTP Error 503. The service is unavailable.

И се започва едно излседване, от къде може да е проблема. Не откривам при мен причина. Пиша на хостинга - счупи се.

- We would like to inform you that we have resolved the issue and your website is fully accessible.
The IIS Application pool was fully allocated for your website and had to be recycled and restarted.

Супер, щастлив, оправихме един проблем. Бам след 5 мин пак същия проблем, пак им пиша, пак същия отговор, пак работи -> пиша, работи само за 5 мин, след което те писаха, че ще направят разследване защо е проблема. Накрая ми отговориха:

- The application pool of your website is crashing because you are allocating all of the available resources for it, like RAM, CPU and etc.. In order to prevent the experienced issue from reoccurring, we would like to recommend you to consider upgrading your account to one of our VPS offers which are available via the following link:

Сайтът ми не печели толкова, колкото да си плащам за VPS. Как да го прехвърля, прави между 1500 - 2400 посещения.

Пробвах да видя с диагностик тула на Висуал Студиото, всичко е си е нормално, като се има предвид и в дебъгинг моуд.

Благодарен съм за всякакви съвети, как мога да диагностицирам на сървъра и как мога да намаля мемори консюма.

Те ме увериха, че не са правили никакви промени, въпреки, че имаше някакви промени.

Благодаря за отделеното време!!!

Ако ползваш собствена инсталация на MSSQL можеш да погледнеш дали си сложил ограничение за ползваната памет.
PMEmail Poster
Momchilov
Публикувано на: 18-03-2020, 16:47
Quote Post

Изтрих всички файлове от хоста и качих всичко наново... 30 минути, няма никакъв проблем...

--------------------
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 18-03-2020, 17:07
Quote Post

Име:

както гласи древната мъдрост - преинсталирай и ще се оправи

--------------------
---
Misanthropy is the general hatred, dislike, distrust or contempt of the human species or human nature. A misanthrope or misanthropist is someone who holds such views or feelings.
---
---
"Чувството за вина дето искаш да ни го вмениш, може да си го навиеш на руло и да си го пъхнеш отзад." - stewe
Momchilov
Публикувано на: 18-03-2020, 17:13
Quote Post

Не знам дали може да е причина това: но на Deployment Mode от - Framework-demendent го сложих на -> Self Contained.

Мисля, че тея шушляци нещо са променили и ми твръдят, че нищо не са променяли, защото чисто нов сайт (темплейт Default-a когато започваш нов проект) без Self Contained - не тръгва на хоста.

--------------------
PMEmail Poster
Sm1rfa
Публикувано на: 27-03-2020, 09:04
Quote Post

Име: Стоян
Ранг: Старо куче

Може да са обновили версията на .нет-а и затова да ти иска да е самосъдържащо се. Но това пак не би следвало да е проблем.
Стана ми интересно, като е самосъдържащо се, защо се налага IIS?

--------------------
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
Gamma Goblin
Публикувано на: 27-03-2020, 09:39
Quote Post

Име:

как защо - меките не могат да правят софтуер

--------------------
---
---
---
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0