BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> TCPDUMP - gateway address
Набухвател
Публикувано на: 11-01-2018, 22:52
Quote Post

Име: Др. Йоткерь
Група: Форумен член
Ранг: Активен

Днес баща ми нещо е звънял на тия от нета и тъпаците са взели че са смени паролата на рутера icon_mad.gif (и са сложили стария смотан рутер) а пък аз искам да си сложа якия рутер с ddwrt-то, но за целта трябва да знам супер тайните настройки - IP и Gateway. IPто си го намерих доста лесно, но запецнах на gateway-a.

Идеята ми е да слухтя за ARP пакети, обаче колко дълго трябва да го правя ? Отговорите няма ли да са кеширани другите пцтата и следователно да не питат много често ?

Това мнение е било редактирано от Набухвател на 11-01-2018, 23:02

--------------------
PMEmail Poster
GigaByte
Публикувано на: 11-01-2018, 23:04
Quote Post

Име: ГБ
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

С traceroute не излиза ли гетуея ?
PMEmail PosterUsers Website
Набухвател
Публикувано на: 11-01-2018, 23:05
Quote Post

излиза ми някакво ИП обаче като го сложа за гейтуей не мога да пингна 8,8,8,8 примерно, та за това се съмнявам да е то

--------------------
PMEmail Poster
GigaByte
Публикувано на: 11-01-2018, 23:29
Quote Post

Име: ГБ
Ранг: Редовен член

Нетаджиите нямат ли страница с уин настройки откъдето да видиш примерн настройки (втора идея просто)
Набухвател
Публикувано на: 11-01-2018, 23:33
Quote Post

QUOTE (GigaByte @ 11-01-2018, 23:29)
Нетаджиите нямат ли страница с уин настройки откъдето да видиш примерн настройки (втора идея просто)

не, идват ти на гости и ти нацъкват настройките и си тръгват. Аз си бях направил един скрииншот преди, но не мога да го намеря сега icon_sad.gif А пък нямам никакво желание да ги викам

--------------------
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 11-01-2018, 23:34
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP
Ранг: Почетен член

QUOTE (Набухвател @ 12-01-2018, 00:05)
излиза ми някакво ИП обаче като го сложа за гейтуей не мога да пингна 8,8,8,8 примерно, та за това се съмнявам да е то

Може да имат блокиране по MAC. Смени MAC адреса с този на новият рутер. Иначе с tracert като пътви хоп излиза твоят гейтуей, като втори този на рутера.

--------------------
Както и при християнската религия, така и при социализмът, най-лошата реклама за идеята са нейните последователи. - Джордж Оруел
gat3way
Публикувано на: 12-01-2018, 00:14
Quote Post

Име:

Къде ще слухтиш за тея ARP пакети? Имаш ли от тия старите етернет хъбове, не суичове? Така може - слагаш го пред рутера, закачаш се там и слушаш. Иначе нищо няма да изслухтиш. А що се отнася до traceroute - изобщо не е задължително това което връща да е точно IP адреса на интерфейса през който му идва твоя трафик, особено ако има няколко интерфейса или дори нека са просто VLAN интерфейси, ICMP TTL expired изглежда много логично да ти се връща с "правилния" сорс адрес, ма не е задължително. И все пак надали конкретно това е проблема, сигурно режат по мак адрес и ще трябва да видиш как да го набиеш този мак адрес на другия рутер.
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 12-01-2018, 00:20
Quote Post

Име:

Обикновено ако публичния ти адрес е например AAA.BBB.CCC.123, то gw-то би трябвало да е в същата мрежа - AAA.BBB.CCC.1
PMEmail Poster
Набухвател
Публикувано на: 12-01-2018, 00:30
Quote Post

заради мака е icon_smile.gif сега остава да разбера какъв е той, щото този който го пише на лепенката върху рутера не го харесва, иначе DDWRTто няма проблем с клонирането на макове

--------------------
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 12-01-2018, 00:40
Quote Post

Име:

Ами ако нямаш хъб хаха може да го направиш по грозния начин, уродливо е ама работи, трябват само няколко RJ-та и кримпвачка, виждаш ли го това:

user posted image

А така, значи само тези две двойки реално се ползват, кримпваш си ново кабелче от едната страна, от другата да стърчат жиците, оголваш по средата този от розетката до рутера, режеш и ги връзваш както си му е реда така че това което идва от розетката да ходи и към рутера и към тебе, гледай да спазваш цветовете за да не се объркаш - получаваш грозен хъб, губиш фул дуплекса, докарваш някакво надявам се приемливо количество прецакани фреймове, изслухтяваш мак адреса на рутера и след това правиш нов, красив етернет пач кабел, защото стария най-малкото вече е естетически неиздържан, а и по-лошо, малко или много вече е прецакан след упражнението.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0