BG Development

Страници: (6) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Телеметрията в сдк кор .нет - как не им е неудобно
SuN
Публикувано на: 05-10-2019, 22:47
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/core/tools/telemetry

Какво правят големите компании с това нарушение на частните им мрежи? Не ги ли е страх, че ще изтекат данни? Разкажете опита си. icon_smile.gif

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 06-10-2019, 00:28
Quote Post

Име:
Група: Потребител

QUOTE (SuN @ 05-10-2019, 23:47)
https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/core/tools/telemetry

Какво правят големите компании с това нарушение на частните им мрежи? Не ги ли е страх, че ще изтекат данни? Разкажете опита си. icon_smile.gif

Е поне тука си признават при билд cli ви клюкари на госпожата. Ти като билдваш сигурен ли си, че някъде не се праща нещо?
PM
SuN
Публикувано на: 06-10-2019, 07:04
Quote Post

Group Icon
Име:

Да. На случаен принцип проверявам връзките с нета. Рядко имам повече от 20 отворени връзки и вот ада ги проверя ръчно. Повечето са сървъри на скайп. А някои са в затворено състояние и чакат да бъдат затворени. Дори да е имало връзка докато не съм там пак имам шанс да ги хвана.

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 06-10-2019, 07:25
Quote Post

Име:

У нормалният, вече пред пенсия фреймуорк такива глупости нямаше. Хипстарията и опен соса доведоха до. нет кора... И империята ги мрази като мен, затова ги следи. Но няма как, остаряваме и трябва да свикваме с новата мода и гейщина.

Това мнение е било редактирано от stewie на 06-10-2019, 07:26
PM
SuN
Публикувано на: 06-10-2019, 07:29
Quote Post

Group Icon
Име:

Абе според мен българин е измислил името.

Вчера тъкмо гледах един примерен код и това ми направи впечатление:

CODE
server(AnalTable) ->...

За разлика от наивното ми тълкувание, че става въпрос за маса, сервитьор и едни действия по обслужването, кода връща някаква таблица с анализи. icon_smile.gif

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
v1rusman
Публикувано на: 06-10-2019, 10:25
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (stewie @ 06-10-2019, 07:25)
У нормалният, вече пред пенсия фреймуорк такива глупости нямаше. Хипстарията и опен соса доведоха до. нет кора... И империята ги мрази като мен, затова ги следи. Но няма как, остаряваме и трябва да свикваме с новата мода и гейщина.

Този framework за пенсия работеше 3 пъти по-бавно, отколкото сега. Освен това да не се лъжем - .NET уж работеше не само на Windows, ама на практика не работеше. Докато сега върви и на linux, т.е. се плаща по-малко кинтаци като deploy-ваш. А най-голямата тъпотия беше, че не може да имаш повече от една инсталирана версия на framework-а, което както казва чичо Anders те кара да вкарваш неща в компилатора, вместо в runtime-а, което е прецаквало развитието на C#. Не виждам как .NET със затворен код е по-добре от .NET Core с отворен - като са направили някоя глупост им отваряш issue, пускаш го по twitter-а и си взимаш пуканки. Едно време си го преместваха само.
PMEmail Poster
SoftUniBog
Публикувано на: 06-10-2019, 15:15
Quote Post

Име: Божествения
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (v1rusman @ 06-10-2019, 10:25)
Този framework за пенсия работеше 3 пъти по-бавно, отколкото сега. Освен това да не се лъжем - .NET уж работеше не само на Windows, ама на практика не работеше. Докато сега върви и на linux, т.е. се плаща по-малко кинтаци като deploy-ваш.

Как го измисли това, дедо Пенчо? Плаща се за хостинг, само идиоти си въргалят собтсвен хардуер и софтуер в мазата, а ако фирмата не ти е Генади и Стамат Софт ООД, по-скоро ще е нейде на некой EC2 инстанс на Амазон ли Кубернетес клъстер или виртуалка. Тоест боли те кво има, плаща се на ползване, не бих казал, че Линуксите са по-евтини, нито Линукс администраторите.

Другата глупост че не можело различни версии нема го коментирам, че е голема глупост. Буквално е един ред в web.config кой версия да се ползва.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 06-10-2019, 15:18
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (SoftUniBog @ 06-10-2019, 15:15)
QUOTE (v1rusman @ 06-10-2019, 10:25)
...

Как го измисли това, дедо Пенчо? Плаща се за хостинг, само идиоти си въргалят собтсвен хардуер и софтуер в мазата, а ако фирмата не ти е Генади и Стамат Софт ООД, по-скоро ще е нейде на некой EC2 инстанс на Амазон ли Кубернетес клъстер или виртуалка. Тоест боли те кво има, плаща се на ползване, не бих казал, че Линуксите са по-евтини, нито Линукс администраторите....

Само за храна за рибките ставаш с този уебарски мироглед. icon_smile.gif

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
Stilgar
Публикувано на: 06-10-2019, 15:49
Quote Post

Име:

Предполагам ако не щат да пращат телеметрия ще си цъкнат опцията да спрат телеметрията дето е описана в статията.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
relax4o
Публикувано на: 06-10-2019, 15:58
Quote Post

Име:

QUOTE (Stilgar @ 06-10-2019, 15:49)
Предполагам ако не щат да пращат телеметрия ще си цъкнат опцията да спрат телеметрията дето е описана в статията.

Изпревари ме.

На половина ли ги четете тези статии? Плюс, че са описали какво си изпращат и не изглежда да е нещо, което може да лийкне. Нито сканират код, нито нищо.

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (6) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0