BG Development

Страници: (5) « първа ... 3 4 [5]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> (Бърз)? framework за сървъри на PHP
raxbg
Публикувано на: 22-03-2018, 10:29
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Component специално още се чудя дали да го пушвам като стандарт във фреймуърка. Това понятие го вкарах за WebSocket и HTTP wrapper-ите. Компонентите в случая са application code който работи върху тези wrapper-и. Например може да имаш чат компонент над WebSocket wrapper-а. Работата е там, че всеки wrapper трябва да дефинира своя функция за зареждане на компонент и изискванията за компонентите ще са различни за всеки wrapper. Тъй като всеки може да си напише wrapper, а може и някои wrapper-и да нямат нужда от компоненти не знам как мога да вкарам идеята за компонентите в някакви рамки в scope-а на целия фрймуърк. Според мен компонентите трябва да са част от документацията на всеки отделен wrapper.

Но да, компонент е доста размито понятие, защото не знам как точно да подходя към него. Приемам идеи.

--------------------
“ Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it. ”
Brian Kernighan
PMEmail Poster
_appGuru
  Публикувано на: 05-04-2018, 12:23
Quote Post

Име: Анонимен Алкохолик
Ранг: Посетител

Ако смяташ че PHP е по-бърз от Node значи не разбираш принципа на технологията и как работи тя icon_wink.gif
Има едно нещо наречено клъстъринг в Node със сигурност php няма как да го бие icon_smile.gif

--------------------
Linkedin: Connect
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 05-04-2018, 16:46
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

А това пък беше най-глупавото сравнение между нещо и PHP, което съм чувал напоследък. Не е въпросът в технологиите на разположение на даден език (сещам се за поне 3 начина за паралелна обработка под PHP), а с каква цел е.
За спорта да ти предложа да тестваш raw performance на нода срещу mongoose или monkey server?
PMEmail Poster
lucky
Публикувано на: 05-04-2018, 18:00
Quote Post

Име:

бухалка, гледай какво стори. човекът го досрамя и се смени и аватара и подписа. та да даже и фейк feed линкс някакви добави icon_lol.gif
PMEmail Poster
JanBirdX
Публикувано на: 05-04-2018, 18:01
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Не мога да разбера смисъла на начинанието, освен ако не е за сопрта. Пхп-то не е замислено за таквиз неща, при него няма понятие за "приложение". Подобно нещо трябва да се пуска като цли иначе хттп сървъра ще го убие. Ако на някой му се заиграва да провери колко ресурси освобождава служебно пхп-то след всяка заявка и да прецени дали иска да има скрипт който се изпълнява дълго време.
PMEmail Poster
raxbg
Публикувано на: 17-04-2018, 10:31
Quote Post

Име:

Аз вече казах, че е предимно за спорта. Относно ресурсите - не съм имал проблем. psockets.com рънва на най-слабия сървър от DigitalOcean и не е имало downtime досега, въпреки че доста пъти съм го бомбил с load testove през loader.io. Ето тук например е обслужило 367К рикуеста за 1мин без нито един фейл и без мемори лийкове и т.н http://bit.ly/2pbb7Zx.

--------------------
“ Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it. ”
Brian Kernighan
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) « първа ... 3 4 [5]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0