BG Development

Страници: (7) « първа ... 5 6 [7]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> С кой софтуер е направено това приложение?, Mapping, GPS,
InJOYMAP
Публикувано на: 26-10-2020, 15:50
Quote Post

Име: Росен Владимиров
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Да, мили мои
Имам известни затруднения със всичко около мен.
Мисля че е време да забия няколко ками, с цел подстрекаване на интерес и евентуална зараза ...
Много, ама много ми е трудно да пресъздам идеята визуализирана, поради простата причина, че нямам подходящата техника и нямам задълбочените познания,
Въпреки всичко в следващите дни и месеци-ще качвам малки клипове на целият CONCEPT .В началото ще Ви се стори хаотичен, защото ги няма определени елементи, които разбира се в крайният вариант -съществуват, но целта е да покажа именно хаоса и последващият ред и контрол ...
Хау

хаос?
https://www.youtube.com/watch?v=P6tXiSUFNXM
ДА!!!

--------------------
Цел:
1.Намиране на екип и инвеститор.
2.Инвестиция с цел-създаване на прототип и тестване в реална среда.
3.Анализ и реални прогнози за успех, печалба и бъдеще ...
PMEmail Poster
InJOYMAP
Публикувано на: 26-10-2020, 20:09
Quote Post

Поради недостатъчни технически мощности се налага да “накъсам” презентацията на отделни парчета ...
И за съжаление плъгинът който използвам разрешава максимум 600х800 резолюция ...

Номер 2 от хххх

https://youtu.be/nQ9vgTcki7Y

--------------------
Цел:
PMEmail Poster
InJOYMAP
Публикувано на: 28-10-2020, 21:04
Quote Post

И така, какво виждат очите Ви¿

Това е един "стартъп" към момента на база идея, свързан със туризма.
Какво е различното в случаят ....
Това което виждате е интерфейса на даденото бъдещо приложение.
Къде са плюсовете.
1. Даденият интерфейс е подготвен за интегриране в бъдещите "холограмни" технологии.
(Няма да се налага промяна, разместване, нов дизайн)
2. Всичко е разположено в една обемна равнина. С течение на времето клиентът усвоява инстинктивно кое къде се намира ... *(трябва само да " зуумне "дадена област)

Ако този проект трябваше да го разработя към днешните стандартни шаблони за дадено приложение или интернет страница- щеше да е с обем около 200 страници и подстраници.
Така поставено в една обемна и разслоена равнина-всяко нещо е пред очите Ви.

3.Поставяме предварително всички измислени от нас елементи, дори и да не са функционални към стартиране на проектът. ... *(подробности защо, как и до кога -някой друг ден или ако някой прояви любопитство тук във форумът, ще отговоря)

В дадените от мен концептуални графики не виждате (ще ви ги покажа скоро) свързващите нишки и дадените логически нива.
Ако трябва да си представите нещо, то това е точно като невронна мрежа, и всяко нещо е с дадена свързваща нишка.

Не твърдя, че точно това би било най-доброто. Може в процес на работа да се добави или премахне нещо. Може на някой да му проблясне някоя идея. Все пак събирам мнения, критики, и разбира се търся добър екип, с който да се допълваме и да сритаме гъза на ония от гугъл ...
Аз не съм програмиста и ми е много трудно да го представя в този концептуален вид, Но колкото повече се занимавам с него-толкова повече виждам как нещата се подреждат и всичко си застава точно на мястото- точно както си го представях....
Ще ме помислите за луд, но на моменти имам проблясъци и видения във бъдещето... Знам защо и как ще разклатим светът с един нов "стандарт" ...

Разглеждайте внимателно моят проект.
Отприщете въображението си.
Питайте ме ....
И не забравяйте, че вратата ми е отворена за смели, можещи и открити хора.

тук ще качвам, каквото скалъпя
Надявам се Ви се избистри голямата картина полека лека.

https://www.youtube.com/channel/UC5xbTLReqS-dGHsId8-n_kA

P.S.
В първото видео се виждат рояк от звезди даващи усещането за космос.
Сложих ги само да предадат дълбочина и усещане ....

Хау.Аз казах!

--------------------
Цел:
PMEmail Poster
InJOYMAP
Публикувано на: 28-10-2020, 23:09
Quote Post

005
https://www.youtube.com/watch?v=kRPs2IhYrjY

006
https://www.youtube.com/watch?v=MGyHyHF2XG0

ето тук се виждат "невронните" нишки свързващи отделните сектори, категории и подкатегории ....
станаха прекалено дебели и груби, но не е фатално за презентация ...

P.S.
Много от Вас сигурно ще се запитат защо пускам такива кратки и накъсани хаотични клипове.
Ми софтуерът ми в момента няма нужната сила да се справи с по-голям обем от фреймове за обработка ...

--------------------
Цел:
PMEmail Poster
code2
Публикувано на: 29-10-2020, 19:32
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Ако наистина мислиш, че от този проект ще се получи нещо съществено, то първото нещо с което трябва да се заемеш е да реализираш друг много по-малък проект от който да печелиш пари, да реализираш бизнес връзки, да трупаш опит в управлението на екип.

Това което правиш е все едно да строиш огромен самолет от дърво, като споменаваш, че в хода на разработката ще подмениш всички с авио материали. Ами няма как финансово да издържиш, не ясно дали ще откриеш правилните материали и още много други неща. Трябва да почнеш през правене на хвърчило, после на делтапланер, после на едноместен безпилотен самолет и така нататък. Говоря в случая при вариант ако разработваш нова технология - в примера самолет.

Между другото братя Райт са започнали именно с множество безмоторни опити на летене - нещо, което другите хора по света вече са можели да правят... Поставят двигател сравнително късно в проекта си.
PMEmail Poster
InJOYMAP
Публикувано на: 31-10-2020, 14:59
Quote Post

Уффф "code2", разбирам напълно реализма ти.
Но ако имаше моето търпение, моето постоянство и дълбоката увереност, щеше да виждаш нещата като Хенри Форд ....

"Когато изглежда, че целият свят е против вас, не забравяйте, че самолетът излита срещу вятъра!"

От много години следя и анализирам новите и старите приложения и сайтове за туризъм и маршрути. Това което ме отегчава и изморява е повтарящата се информация, визия и начин на работа.
Ако си направите труда да погледнете тук https://betalist.com/ и напише в търсачката "Travel and Tourism", ще Ви излязат над 250 нови стартъпи.
Понякога се чудя, кой и защо ги прави.....

Моят проект в началото беше доста жалък и недодялан, но с времето някой идеи ми хрумнаха от доста странични гледни точки и реалности.
Преди 2 години спрях да мисля върху градежа.... Мисля, че като идея - е завършен.
Сега се опитвам да визуализирам идеята и да я представя пред няколко "инвеститора2" тук на място.
Според моите разчети, са необходими 147 000 евро (срещу 7% дял от бъдещата компания) за 6 месеца, за разработка на прототип, тестване в реална обстановка и реални прогнози за пред следващото ниво инвеститори ...
От друга страна най-важното звено в екипа *(App Dev)- все още липсва и именно затова тук споделям и надъхвам хората.
Надявам се скоро да дойде времето да кацна в Бг, с цел- набиране на екип ....

Еми какво ново да ви подхвърля ...

--------------------
Цел:
PMEmail Poster
InJOYMAP
  Публикувано на: 31-10-2020, 15:51
Quote Post

И така ...
В проектът Ни -има 3 блестящи и трудни за изпълнение идеи ....
Аз лично не съм мислил и търсил подходящи ресурси, софтуер или хора, но съм убеден, че технологията е налице и се е развила на достатъчно добро ниво ...

Първата - Virtual History Reality -поне така аз реших да я наричам.
https://www.youtube.com/watch?v=6iILsvPF69Y

Цел - да изкара хората навън и да се забавляват .
Описание:
Представете си, че отидете на дадена географска точка и има място на което е изградена "Virtual History Reality" -Това е свят във виртуална реалност, но базирана да миналото. Например отивате до катедрала в Палма- слагате виртуални очила и се оказвате 500 години назад във времето, виждайки кой сгради са съществували, как са били облечени хората, каква музика са слушали и т.н. и т.н.
От къде:
На подобни плахи опити попаднах преди повече от 10 години. Едни японци бяха направили наслагване върху реално видео където се виждаше как е бил ландшафта преди 50 години и кои сгради не са били построени.
Както й да е, съвременното схващане за виртуална реалност и панорамни снимки ми се виждат тъпо- демек стойте си на дивана, затлъстявайте и затъпявайте.

?E¿ Някой да има подобни увлечения ... ?

Втората - .... Скоро :0)

--------------------
Цел:
PMEmail Poster
code2
Публикувано на: 02-11-2020, 07:39
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

В България не стават нещата така както се случва в САЩ. Тук няма инвеститори, които да ръсят пари във вложени пари в 10 проекта, като само един от тях оцелява и дава над 20-кратна възвращаемост.

Тук първо трябва дълго време да подгряваш нещата, с множество малки проекти, които не са крайната цел. Аз поне до този извод съм стигнал.
PMEmail Poster
InJOYMAP
Публикувано на: 02-11-2020, 12:31
Quote Post

Нещата отдавна не са както ги пишат и преписват из интернета и книгите.
Именно затова, вместо да направя един бизнес план пълен с фалшиви прогнози и бляскаво бъдеще, искам да направя прототипа, да изляза навън на улицата и след 3-4 месеца да дам реални прогнози и резултати.
Трудно е да се намери инвеститор на база идея.
Всички казват, че има, но реално-няма (поне засега). Явно и със сигурност има доста изгорели, измамени и излъгани такива.
Според интернет-ът, дяловите притежания се разпределят на следният принцип
1.етап Preseed (идея) -7%
2.Етап Sedd -още 18%
3. Round A още 20-22%

В случаят всеки 1% -струва 20 000 евро.
Може да се инвестира и в процентно съотношение.
*(10 инвеститори с по 20 000 евро.... или дори и с по-малки парични инвестиции)
В случай, че се появат повече желаещи инвеститори, разпродажбата спира на 7%.
Все пак след 3 години всеки 1% ще струва 150 000 евро ....

Хау, Аз казах!

--------------------
Цел:
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 02-11-2020, 13:53
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Тенденцията сега е такава: всеки цент вложен в услуги струва 0 евро.

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
PMEmail PosterUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (7) « първа ... 5 6 [7]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0