BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Начин за изучаване на езици
Zeardn
Публикувано на: 06-11-2018, 14:58
Quote Post

Име: Бето
Група: Потребител
Ранг: Активен

Здравейте,

интересно ми е хората какво мислят по въпроса.

Как според вас трябва да се ползват езиците, фреймуърковете и технологиите в днешно време, поради динамичността на писане - днес пишеш на едно, утре - на друго?

Четеш документация и пишеш или предварително изучаваш съответния език, фреймуърк или технология?

Забелязал съм, че при първото често се забравят нещата и после - хайде отначало.
Докато при втория вариант знанията са по-трайни, но пък по-бавно научаваш нови неща.
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 06-11-2018, 15:15
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Прави пачка и не се занимавай с глупости.
PMEmail Poster
Zeardn
Публикувано на: 06-11-2018, 15:20
Quote Post

Име: Бето

Пачката най-вече, ама и това ме дере icon_lol.gif
... както казваха някъде - програмистите са станали Google-джии icon_lol.gif

Това мнение е било редактирано от Zeardn на 06-11-2018, 15:21
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 06-11-2018, 15:27
Quote Post

Име:

аз нов език, фреймуърк и тн не съм учил от ъъъъ май 2000та година
PM
dvader
Публикувано на: 06-11-2018, 15:41
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (Zeardn @ 06-11-2018, 14:58)
Забелязал съм, че при първото често се забравят нещата и после - хайде отначало.
Докато при втория вариант знанията са по-трайни, но пък по-бавно научаваш нови неща.

Очевидно, че правилният подход би бил кръстоска от двата начина - четеш и пробваш, четеш и пробваш.

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
fast_user
Публикувано на: 06-11-2018, 16:34
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Ползваш линукс и с просветлен ум ти измисляш технологии и езици, вместо да ползваш наготово.

--------------------
Linux is only free if your time has no value.
Linux Akbar
PMEmail Poster
code2
Публикувано на: 06-11-2018, 16:50
Quote Post

Име:

QUOTE (fast_user @ 06-11-2018, 16:34)
Ползваш линукс и с просветлен ум ти измисляш технологии и езици, вместо да ползваш наготово.

Това ми звучи като: Хапваш халюциногенни гъби и с просветлен ум ти измисляш нови религии, вместо да ползваш някоя такава наготово.
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 06-11-2018, 17:58
Quote Post

Име:

QUOTE (Zeardn @ 06-11-2018, 15:20)
Пачката най-вече, ама и това ме дере icon_lol.gif
... както казваха някъде - програмистите са станали Google-джии icon_lol.gif

Слушай момче,
от гледна точка на една фирма най-гот е да имаш работяги които в работно време кодят най-много, т.е. без да гледат Гугъл както ти би се изразил. В късните нощи (или въобще в извънработно време) тия бачкатори изучават нови езици, технологии, патерни и каквото се сетиш. Цъфва нов клиент дето не иска Ангулар 6 а Ангулар 7, не MSSQL а Oracle, и за няма и седмица безсънно четене екипа владее новата технология.
Нещо да ти се вижда криво в цялата картинка?
Не бъдете тъпи - инвестицията в нещо "ново" означава първо време в което учиш, второ време в което практикуваш докато станеш ефективен, и трето - време в което забравяш стари практики. От един иначе много умен колега чух определението - "добрия програмист е този който следи и научава новите технологии". За щастие, вече не мисли така.
"Гугълджии" са тия хора, които са преценили че вместо да натъпче в главата си NNN библиотеки, класове, пропъртита, шаблони и код снипети на новата супер технология дето след две години ще е изместена от новата хипер технология която няма розово бъдеще заради задаващата се на хоризонта нано технология и разритващата всичко след 5 години мега технология, та тия "гугълджии" са преценили че с едно цопи/пасте са около 6 пъти по-ефективни от идиота с 93 патерна в главата.
Умния програмист знае не просто да коди - той знае на какво да коди, колко дълбоко да го изучава, колко да гуглира и кога да го сменя. Умния програмист цени първо това което му вади хляба - а това е онова в главата, а не онова в учебника в СофтУни.
Та така, бъди първо умен, а после модерен програмист. За твое добро е.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 06-11-2018, 21:53
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

поради динамичността на писане - днес пишеш на едно, утре - на друго?

Бе опитах и аз да съм динамичен за по-малко пари, ама не ми получи и се примирих с това да взимам повече. Явно съм динозавър вече...

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
v1rusman
Публикувано на: 06-11-2018, 22:13
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (Дон Реба @ 06-11-2018, 15:27)
аз нов език, фреймуърк и тн не съм учил от ъъъъ май 2000та година

Не го слушай Ребата, той има други качества, които са по-важни от езика и framework-а. Ако и ти ги имаше, нямаше да питаш тези въпроси.

Едно време един умен човек ми каза, че всеки си има свой си най-добър начин да получи желания резултат. За едни е добре да четат, за други - да практикуват, за трети - някой да им го обяснява, а за останалите - смесица от тези неща. Има и такива, за които никой начин не е добър. Ние не знаем кой е най-добрият начин за теб, но знаем кой е най-добрият начин за нас си.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0