BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Visual Paradigm for UML, реално използване
Sm1rfa
Публикувано на: 25-03-2013, 01:00
Quote Post

Име: Стоян
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

Понеже от скоро ни карат да работим с него искам да попитам някой има ли повече опит с него?Къде мога да намеря кратко ръководство /не, че е кой знае колко сложно, но все пак/.Използвате ли го в работата си реално или това е западен модел на работа?Съответно как пояснявате на клиента кое какво е.. пак казвам не, че е много сложно но все пак 50 стрелки да се ширят насам-натам може да се обърка човек.. та за сега това се сещам като въпроси.
Като най-много ме интересува реалното му използване.

поздрави icon_smile.gif

--------------------
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
PMEmail PosterUsers Website
Lachezar
Публикувано на: 25-03-2013, 11:24
Quote Post

Име: Лъчезар Добрев
Ранг: Почетен член

Това не трябва ли да е в раздел 'Програмиране/Други'?
Прилича ми на тема за програмиране.
Ще се учудя ако разбера, че някой дизайнер ползва UML за дизайн.

Преди време (години) направихме опит да използваме UML за дизайн и описание на софтуерна система. Даже използвахме един продукт, който от това описание генерираше код готов за J2EE: ентити класове, услуги, транзакции, Spring и т.н.
http://www.andromda.org/index.html

Известно време го търкаляхме, но се оказа много сериозно гърло на бутилка, и се отказахме да го ползваме.

Иначе за описание на софтуерна система: много е добро.

За редактор използвахме: Poseidon For UML.

--------------------
И'м ватцхинг ъоу...
PMUsers Website
Sm1rfa
Публикувано на: 25-03-2013, 14:10
Quote Post

ами и аз се чудех къде да пусна темата.. иначе от скоро го ползвам и за мен изглежда лесно за сега, но това е защото знам какво правя.. icon_smile.gif
мерси за отговора

--------------------
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
BlackDragon
Публикувано на: 25-03-2013, 20:25
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Аз съм го ползвал основно за документация и за да показвам jpgs на други хора, които ги интересува модела.
Иначе ако е за in-team use е в пъти по-удобно да се нарисува нещо на бялата дъска и да се снима с телефон/фотоапарат icon_smile.gif
PMEmail Poster
Sm1rfa
Публикувано на: 25-03-2013, 21:37
Quote Post

все пак на мен ми е малко странно да свикна с него.. не ми е труден за работа, а това, че се налага да го използвам.. отнема физическо време, но ти както споменахте за документация сякаш може да влезе в добра употреба.
icon_wink.gif

--------------------
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0