BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Късно ли е да започна да се занимавам с прогр.
01100001
Публикувано на: 21-02-2013, 21:30
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте, дами и господа!

Тази година завършвам средно образователно училище със специалност Икономика и Мениджмънт, т.е. 18 годишен съм, но проявих сериозен интерес към Програмирането. Английския ми език е на много добро ниво, но математиката от 9-ти клас ми е по 2 часа седмично и несъм добре подготвен. Разбирам я, но не ми биват преподавани повече знания нужни за програмист. Другият ми проблем е че ако съм студент съм изцяло на мой гръб без финансова подкрепа от никъде. Стартирам с една сума от около 5 000лв., които успях да събера през годините за да запиша Висше образование и от там нататък работа и учене.Съответно и времето за учене ще ми е донякъде ограничено.

Обръщам се към Вас като хора, които вече са изградили мироглед към програмирането като професия със следното запитване:

В предвид горепосоченото ми състояние в момента, според Вас въобще с този има ли смисъл да се блъскам да ставам програмист, как да процедирам и това е общо взето icon_smile.gif

Благодаря Ви предварително!

Това мнение е било редактирано от 01100001 на 22-02-2013, 13:45
PMEmail Poster
yavorski
Публикувано на: 21-02-2013, 21:59
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

има 150 подобни във форума,
като за начало използвай търсчката,
в отговор на въпроса ти, никога не е късно да започнеш да се занимваш, с каквото и да е !

--------------------
-webkit-adjacent-element-selector-bugfix
PMEmail Poster
tol
Публикувано на: 22-02-2013, 08:57
Quote Post

Име: Тол
Ранг: Почетен член

QUOTE (01100001 @ 21-02-2013, 21:30)
Здравейте, дами и господа!

Тази година завършвам средно образователно училище със специалност Икономика и Мениджмънт, т.е. 18 годишен съм, но проявих сериозен интерес към Програмирането. Английския ми език е на много добро ниво, но математиката от 9-ти клас ми е по 2 часа седмично и несъм добре подготвен. Разбирам я, но не ми биват преподавани повече знания нужни за програмист. Другият ми проблем е че ако съм студент съм изцяло на мой гръб без финансова подкрепа от никъде. Стартирам с една сума от около 5 000лв., които успях да събера през годините за да запиша Висше образование и от там нататък работа и учене.

Обръщам се към Вас като хора, които вече са изградили мироглед към програмирането като професия със следното запитване:

В предвид горепосоченото ми състояние в момента, според Вас въобще с този има ли смисъл да се блъскам да ставам програмист, как да процедирам и това е общо взето icon_smile.gif

Благодаря Ви предварително!

Възраст от 18 години е добра за старт. Щом ще учиш висше, постарай се да е в специалност, която е Информатика, без значение в кой университет.

Разбира се, може и сам да се подготвяш, но ако си студент в друга специалност и работиш, то физически няма да ти остава време и няма да се получи.
PMEmail Poster
01100001
Публикувано на: 22-02-2013, 14:11
Quote Post

Име:

Здравейте!

Имам още 1 питане - понеже има програмисти за смартфони, game developer-и и тем подобни, кои видове програмиране изисква възможно най-малко математически способности. Можеби някой ще тръгне да ме упреква, но нямам парички за частни уроци...
PMEmail Poster
KVH
Публикувано на: 22-02-2013, 15:22
Quote Post

Име:

QUOTE (01100001 @ 22-02-2013, 15:11)
Здравейте!

Имам още 1 питане - понеже има програмисти за смартфони, game developer-и и тем подобни, кои видове програмиране изисква възможно най-малко математически способности. Можеби някой ще тръгне да ме упреква, но нямам парички за частни уроци...

Сигурно front-end web програмиране + дизайн, освен javascript, другите езици даже не са за програмиране(html, css, sql, xml).
Макар че в днешно време само това няма да ти стига, постоянно се бълват нови такива кадри, може да ти потрябва php/asp.net и такива сървърни неща, но тия езици не са толкова сложни и въобще на практика рядко ще ти трябват задълбочени математически умения.

Това мнение е било редактирано от KVH на 22-02-2013, 15:23
PMEmail Poster
yavorski
Публикувано на: 22-02-2013, 15:23
Quote Post

Име:

ако не разбираш математика и физика, не се хващай да правиш игри, насочи се към някакъв фирмен софтуер или уеб неща,

частни уроци не ти трябват, хващаш някоя дебела книга от нета и почваш по нея, по нататък сам ще се ориентираш

--------------------
-webkit-adjacent-element-selector-bugfix
PMEmail Poster
antubis
Публикувано на: 22-02-2013, 15:24
Quote Post

Име: Маруш Денчев

Моят съвет е да влезеш, в който и да е университет с IT специалност. Баловете толкова са паднали, че сигурно и Информатика в СУ ще влезеш. Имай предвид, че в самите университети се учи доста математика и ако не ти се отдава ще я закъсаш.
Не е нужно и да ходиш на частни уроци. Има много сборници със задачи по математика за подготовка. Купуваш един и почваш да решаваш.
Ученето на програмиране също не е свързано с голяма инвестиция. Трябва ти само компютър, книга и свободно време и желание.
Най-малко математика се изисква в уеб програмирането.

--------------------
fuck their lack of originality and personality
fuck this travesty
fuck this new norm
fuck conformity
--------------------------------
Denchev.me
CakePHP Bulgaria
PMEmail PosterUsers Website
KVH
Публикувано на: 22-02-2013, 15:39
Quote Post

Име:

Ако искаш 0 математика и само практика в уеб програмирането или .net иди в телерик академията, даже е безплатна, но не очаквай, че ще си единствен.
PMEmail Poster
01100001
Публикувано на: 23-02-2013, 14:45
Quote Post

Име:

Благодаря Ви за проявеното дружелюбство. Ще продължа да се информирам и ще питам за което не ми е ясно icon_smile.gif
PMEmail Poster
FidelDahan
Публикувано на: 27-02-2013, 20:44
Quote Post

Име:

Твоята история ми напомня моята. Не е късно изобщо и математика в масовото програмиране почти не се среща. Но трябва да програмираш много, сам някви малки неща да изпробваш вкъщи, и да държиш в университета сериозно, защото преподавателите и колегите това ще ти бъдат основния източник. След 1 година практика някъде и така...
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0