BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Търся програма за триизмерно редактиране, и съответно създаване на DDS
basslover84
Публикувано на: 15-01-2013, 13:54
Quote Post

Име: Радослав
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Не можах да намеря по-добро място, където да си задам въпроса, тъй че явно ще е тук.
Търся програма, която да поддържа работа с direct draw surface файловете - творението на Майкрософт и която да може да ги показва в триизмерен вид как биха изглеждали и съответно в триизмерен режим да ги редактира. Досега каквото съм пробвал като програма направо крашва щом се опитам да отворя DDS файл, а за редакция и дума не може да става. Пробвах с една, мисля, че XDBmp ѝ беше името (или нещо такова), която отваря DDS, но не може да ги редактира.
Едно време, когато NFS 4 беше хит имаше програма, в която зареждаш car.viv файла и в един отрязък от прозореца ти показваше как изглежда колата в 3D вид и също така в този ѝ вид можеше да редактираш - да махаш/слагаш врати, гуми, панели и т.н.
Та в случая ми трябва нещо подобно или дори същото като споменатата програма. Също така трябва да може да работи на 64-битови ОС и процесор без да "пищи" за архитектурата и после да се самозатваря.
Пробвах с 3DSMax, но тя дори няма DDS в списъка с файлове, които може да отвори, а "плъгинът" за нея, с който уж можела да работи с DDS се оказа кьорфишек - инсталираш, рестартираш програмата (за всеки случай), плъгинът си стои и го разпознава, но отваряне и работа с DDS - нанайси. По едно време успях да я накарам да отвори DDS, но не разпознаваше Алфа цвета и това, което ми показа беше цветова каша.
Разгледах и тукашните линкове за 3D програми, но аз не искам да създавам триизмерно нещо от нулата нито да ставам дизайнер на автомобили, тъй че нито една от дадените не ми върши никаква работа.

--------------------
Windows 95 не може да намери вашата клавиатура! Натиснете F1 за помощ.
PMEmail PosterUsers Website
Delegate
Публикувано на: 15-01-2013, 15:49
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

DDS е формат за текстури (поддържа и компресия със загуби). Не знам как можеш да, цитирам : "да може да ги показва в триизмерен вид как биха изглеждали и съответно в триизмерен режим да ги редактира. "

Това дето си гледал за NFS е някакъв вюър с който можеш да зареждаш 3Д моделите от играта, върху които предполагам е имало приложени DDS текстури.

Кажи какво конкретно искаш да постигнеш с думи прости, защото "как да редактирам DDS в триизмерен вид" ми звучи, като "как да произвеждам бира с ултразвук"
PMEmail Poster
basslover84
Публикувано на: 15-01-2013, 21:50
Quote Post

Име: Радослав
Ранг: Новопостъпил

Ами искам да редактирам DDS-ите на Euro Truck Simulator 2, но по такъв начин, че да се разбира какво правя, а не после да излезе боза и да се окаже, че камионът има гуми и на покрива, примерно.

--------------------
Windows 95 не може да намери вашата клавиатура! Натиснете F1 за помощ.
PMEmail PosterUsers Website
Delegate
Публикувано на: 15-01-2013, 23:18
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0