BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Въпроси от аматьор
Megadeth
Публикувано на: 14-12-2011, 12:21
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте, реших, че ще изучавам фотошоп. Стигнах до решението, че трябва да съм наясно с един важен въпрос. Лично не мога да рисувам грам. Това до каква степен е пречка? Искам да се занимавам сериозно с уеб дизайн, графичен дизайн и всичко, което би изкарало пари. Започнал съм с фотошоп.

Също така кои книги бихте ми препоръчали за фотошоп и илюстратор като за начало.
Разбрах, че за да вляза в тези среди, трябва освен тези две програми да изуча 3д програма и 1-2-3 езика за програмиране, html, flash и още някой.

Това е като цяло планът ми, ще бъда благодарен, ако дадете някаква насока или градивна критика. Благодаря!

Това мнение е било редактирано от Megadeth на 14-12-2011, 12:23
PMEmail Poster
BrainDisruption
Публикувано на: 14-12-2011, 12:34
Quote Post

Име:

Aко сериозно си се ориентирал към web дизайна, няма да ти трябват кой знае какви умения в рисуването (за лога може би но и там може да се оправиш). Книги не си взимай за Photoshop и Illustrator (макар че за вектори май Corel Draw е по-добре). В нета туториали колкото искаш, а и доста сайтове има за web дизайн. Относно програмирането не мога да ти помогна особено със съвети.
PMEmail Poster
Megadeth
Публикувано на: 14-12-2011, 14:13
Quote Post

Име:

Не конкретно към уеб дизайн, засега искам да изуча цялостната основа, а по-натам ще видя кое се отдава, от кое има резултат, кое се търси най-вече и тогава ще избирам. Сега още търся път, затова и пиша тук всъщност.
PMEmail Poster
frozener
Публикувано на: 14-12-2011, 15:49
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Ако имаш предвид digital painting на photoshop, да трудно е и аз пробвах, но се иска много опит, иначе има туториали и за рисуване. Трябва да знаеш че рисуването на фотошоп и на лист е много различно.
PMEmail Poster
BrainDisruption
Публикувано на: 15-12-2011, 16:23
Quote Post

Име:

Tрудничко е с мишка. С таблет забелязвам че е доста лесно icon_smile.gif Лично аз имах малко проблеми със свикването да не си гледам в ръцете, но не е е кой знае каква болка.

А както казах отначало - от книги за Photoshop досега полза никаква не съм видял. Сядаш и започваш да търсиш уроци как да направиш нещо, което ти е интересно. С времето ще си откриеш стила на работа.
PMEmail Poster
0xdeadc0de
Публикувано на: 15-12-2011, 23:02
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: BG Dev модератори
Ранг: Почетен член

QUOTE (BrainDisruption @ 15-12-2011, 17:23)
Лично аз имах малко проблеми със свикването да не си гледам в ръцете, но не е е кой знае каква болка.

--------------------
One OS to rule them all, One OS to find them,
One OS to bring them all and in the darkness bind them ... MS-DOS FoReVeR!
PMEmail PosterYahoo
BrainDisruption
Публикувано на: 16-12-2011, 00:38
Quote Post

Име:

QUOTE (0xdeadc0de @ 15-12-2011, 23:02)
QUOTE (BrainDisruption @ 15-12-2011, 17:23)
Лично аз имах малко проблеми със свикването да не си гледам в ръцете, но не е е кой знае каква болка.

Взех си Cintiq в началото на лятото. Освен ако не е новата 24ка не виждам особен смисъл от притежанието на подобен таблет. Интуоса върши същата работа и е по-малко пари. Само да знаех преди да си изхарча трудно изкараните пари icon_smile.gif. Проблема на Cintiq за мен специално е по гладката повърхност, която иска малко време да свикнеш и това че дисплея ти пече ръцете, които започват да се потят и става голямото мазало. Дори и да си взема ръкавицата която предлагат, не мисля че ще ми стане кой знае колко по удобно. Тази топлина е дразнеща. Ама човек живее за да се учи. Следващия път ще му мисля повече icon_lol.gif
PMEmail Poster
Megadeth
Публикувано на: 20-12-2011, 03:18
Quote Post

Име:

Взех официалния курс на фотошоп за цс5 и въобще не смятам, че е ненужен.
Благодаря за съветите ви искрено.
Благодаря и на колегата отгоре, че споделя как е направил погрешна преценка в закупуването на Cintiq, тясно свързано с темата бе. ;р
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0