BG Development

Страници: (8) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Хранителни добавки за очи
drakon4e
Публикувано на: 08-01-2020, 18:33
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Ползвате ли такива? Има ли ефективно помагащи на очите и същевременно щадящи стомаха и черния дроб? Или всички са само за печалба на фармака?
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 08-01-2020, 19:15
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP
Ранг: Почетен член

https://www.youtube.com/watch?v=z-KzGKoLHXk

Хранителна добавка: "лечебен препарат", който не е минал никакви тестове и няма никакъв доказан лечебен ефект, но въпреки това се рекламира като лекарство.

--------------------
Remember kids, suicide is never the answer
PMEmail PosterUsers Website
Gamma Goblin
Публикувано на: 09-01-2020, 07:27
Quote Post

Име:

QUOTE (drakon4e @ 08-01-2020, 18:33)
Ползвате ли такива? Има ли ефективно помагащи на очите и същевременно щадящи стомаха и черния дроб? Или всички са само за печалба на фармака?

Ебаси какви неща правят хората само да откраднат некой лев. По-добре се мол на ретроградния меркурий, може да има повече ефект и се пази от сатурнови дупки

--------------------
https://www.rust-lang.org/
---
https://ncase.me/trust-bg/
---
Misanthropy is the general hatred, dislike, distrust or contempt of the human species or human nature. A misanthrope or misanthropist is someone who holds such views or feelings.
--
"Не може да си на висок пост без да си подкупен. Ще те махнат." - SuN Трола
PMEmail PosterUsers Website
SuN
Публикувано на: 09-01-2020, 09:46
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

QUOTE (drakon4e @ 08-01-2020, 18:33)

Хранителните добавки се взимат ако си стар и трудно усвояваш хранителни вещества от храната, имаш дефицит (лоша диета или заболяване, което намалява усвояването им) или имаш излишни пари.

В общия случай може да се говори за дефицит в следствие на лоша диета. Например за очите е важен приема на витамин А, който обаче е мастно разтворим. Отделно макар и да го има в морковите, първо трябва да бъдат сготвени за да се увеличи неговото усвояване. Мисля, че бях срещал твърдение като 95% от витамин А в морковите е в някакво състояние (връзка с други елементи), което пречи на организма да го усвои. На английски термина беше "bio availability" (биологична наличност).

Прост тест дали имаш дефицит на витамин А е да пробваш да се ориентираш в слабо осветено помещение. Например на светлината на телевизор, работещ на икономичен режим да успееш да намериш на около два метра в страни от него две паднали парчета чипс дълги по 2-3см и дебели няколко милиметра на тъмен под показва, че няма да имаш нужда от още добавки. Случайно подбрах теста. icon_smile.gif

П. П.
Ползвам, защото ям предимно пържено месо с пържени картофи. Ако съм вкъщи добавям и филийка с мас към диетата. Ако няма мас ще е майонеза.

Това мнение е било редактирано от SuN на 09-01-2020, 09:48

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 09-01-2020, 10:03
Quote Post

Име:

Не е само тва, и други цели има. Веднъж бех попаднал на писанията на някакъв пич, бивш химик някакъв в кока-кола, бачкал в някакъв завод за концентрат, накратко кокакола имат три типа заводи, такива дето произвеждат основните съставки, такива дето бъркат концентрата с тях и накрая вече бутилиращите фабрики дето просто разреждат концентрата с газирана вода и пълнят. Та ми беше станало интересно дали е градски мит това със супер тайната патентована рецепта на колата дето лежала на дъното на езерото и дрън-дрън. Сега това с езерото наистина е измишльотина, обаче рецептата наистина е тайна или поне част от рецептата. Пича разправя че съдържанието на концентрата е съвсем известно, включително дори съотношението на съставките, но една от тях (беше с някакво брандирано име дето го забравих) не е документирана и наистина е тайна. И пича вика че нея я правели само в една фабрика в Атланта, където според него бачкат хора дето едновременно вършат супер тъпа, но много добре платена работа (думите бяха "a lifetime job"). И тая работа е - идва ти един съд, слагаш точно количество от някакво вещество, бъркаш и го предаваш нататъка, следващият човек (в друго помещение) прави същото и така по веригата и в крайна сметка никой не знае всичко което се слага, в какъв ред и по колко, всеки сляпо си слага само неговото, бърка и предава нататъка. От завода излизали някакви като стъклени дамаджани с въпросната съставка, която била гъста почти като гел и един метален контейнер с няколко такива дамаджани човека не знаел колко струва, само знаел че застрахователната премия ако му се случи нещо по време на транспортиране била за $100 хиляди. И вика "на тая съставка рецептата наистина е тайна и това си се урежда съвсем легално, понеже се води "хранителна добавка", вика "ако беше лекарство, FDA ще ги разкости да публикуват състава и всякакви клинични изпитания, но понеже е хранителна добавка, по закон няма никакъв проблем, може да се води търговска тайна и така спокойно само една шепа хора знаят наистина какво точно съдържа"
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 09-01-2020, 10:22
Quote Post

Име:

много труд за нищо, пепсито според мене е по-добро.
PM
SuN
Публикувано на: 09-01-2020, 10:23
Quote Post

Group Icon
Име:

Малко вероятно е да ти слагат недокументирани съставки във витамините. Продават се, защото са "полезни", а не защото са бонбони и ти е вкусно да ги ядеш. icon_smile.gif

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
drakon4e
Публикувано на: 09-01-2020, 12:33
Quote Post

Име:

SuN, макар умствено да съм на 15 г., физически съм над 40 icon_lol.gif
Очите ми започнаха бързо да се уморяват и личният ми лекар каза, че не се хранят добре. Предписа НУТРОФ ТОТАЛ. Трябват ми мнения от собствен опит. Ти какви хранителни добавки ползваш? Какъв ефект имат?
PMEmail Poster
drakon4e
Публикувано на: 09-01-2020, 12:35
Quote Post

Име:

QUOTE (ici @ 08-01-2020, 19:15)
https://www.youtube.com/watch?v=z-KzGKoLHXk

Хранителна добавка: "лечебен препарат", който не е минал никакви тестове и няма никакъв доказан лечебен ефект, но въпреки това се рекламира като лекарство.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 09-01-2020, 13:11
Quote Post

Group Icon
Име:

Преди бях пил едни, от които за първи път видях ефекта с очите (невиждане на слаба светлина), но за името не съм сигурен. Май беше нещо като Opti-men super vitamin pack От фитнес магазин. icon_smile.gif

Сега взех на Now! Adam някакви витамини. Без нужда, просто имах пари.

Щом е умора препоръчвам да намалиш дейностите, които правиш всеки ден. Увеличи съня. Аз се старая да лежа по 10 часа поне. Отиди на преглед за очила. icon_smile.gif

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (8) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0