BG Development

Страници: (8) 1 [2] 3 4 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Windows 10 забива за 2-3 секунди, не винаги
stewie
Публикувано на: 29-10-2019, 00:56
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Ай сиктир с тоз линукс ве чуек! При вас нищо не ви забива все, на амдто за 200 лева дето само го ползвате за тролене през хипстърската ви мозила.
PM
stewie
Публикувано на: 29-10-2019, 00:57
Quote Post

Име:

QUOTE (H_A_L_F @ 28-10-2019, 19:41)
Наскоро се появи неприятен проблем с настолната ми машина, докато гледам видео, или слушам музика, или пък докато чета нещо машината блокира тотално за 2-3 секунди. Напълно на случайни интервали, понякога веднъж седмично, понякога 3 пъти на ден.
Мишката не се движи, аудиото цикли последния буфер, трагедия.
Event viewer-а разбира се не показва нищо да се е случило по това време, процесора си стои на 5-10%, абе цялата машина вика "а, за кви проблеми говориш, всичко е наред".

Ъпдейтнах всички драйвери, пуснах туулове за следене на latency-то, накрая преинсталирах операционната система - пак същия та**к.

Наааай-накрая след седмица ядове открих че проблема е свързан с хард дисковете, операционната е на ссд, обаче има един вътрешен 5тб хдд, и един USB 5tb.
Явно power management-а от време на време решава да ги sleep-не, и като операционната система реши по някаква причина да прочете нещо от тях, всичко блокира докато не се събудят. И това е от някой скорошен update. Та ако някой има същия проблем, да си изключи hdd sleep-а във advanced power settings.

Ко ги прайш тез 10 терабайта??
PM
SuN
Публикувано на: 29-10-2019, 07:18
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Интересно ми е как стигна до тези резултати? Усет, просто търсене на популярна информация или си получил подсказка с висше?

Това мнение е било редактирано от SuN на 29-10-2019, 07:18

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 29-10-2019, 07:31
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (stewie @ 29-10-2019, 01:56)
Ай сиктир с тоз линукс ве чуек! При вас нищо не ви забива все, на амдто за 200 лева дето само го ползвате за тролене през хипстърската ви мозила.

Ами като не забива, аз какво, да ти напиша, че забива ли!? Само за да не обиждам чувствата на Уиндоус потребителите и да не се чувстват дискриминирани?

Ето това е хипстерска позиция!

И какво общо има цената с устойчивостта на операционната система? АМД е истински пролетарски процесор, направен за да закове пирон в ковчега на империалистите от Интел!

А Мозила е единственият свободен браузър, който не изпраща на капиталистите всичко за тебе. Ама ти си използвай корпоративния Хром де. Той те третира като овца за стригане, но поне се чувстваш почти като част от Гугъл. icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 48C0321ADDB2FE5F644BB5E3D58B0D58C35E5BCBC81D7CD333633FEDF1047914A534256478D9
PMEmail PosterUsers Website
SuN
Публикувано на: 29-10-2019, 07:37
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (johnfound @ 29-10-2019, 07:31)
А Мозила е единственият свободен браузър, който не изпраща на капиталистите всичко за тебе. Ама ти си използвай корпоративния Хром де.

Мозила е единственият лагващ браузър на всичките ми компютри. Може да е свързано с това, че пренаписват енджина му на Ръждъ.

Виж, не знам дали в руските сайтове пише, че Огнената лисица не праща нищо, но ти проверил ли си тази информация в свободните капиталистически английски сайтове? Те имат интерес да отрекат такова поведение, но ето един от първите резултати: https://www.askvg.com/tip-disable-telemetry...irefox-quantum/

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 29-10-2019, 07:58
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (SuN @ 29-10-2019, 08:37)
QUOTE (johnfound @ 29-10-2019, 07:31)
А Мозила е единственият свободен браузър, който не изпраща на капиталистите всичко за тебе. Ама ти си използвай корпоративния Хром де.

Мозила е единственият лагващ браузър на всичките ми компютри. Може да е свързано с това, че пренаписват енджина му на Ръждъ.

Виж, не знам дали в руските сайтове пише, че Огнената лисица не праща нищо, но ти проверил ли си тази информация в свободните капиталистически английски сайтове? Те имат интерес да отрекат такова поведение, но ето един от първите резултати: https://www.askvg.com/tip-disable-telemetry...irefox-quantum/

Телеметрията на Мозила се изключва лесно, но даже и да не я изключиш, не се използва за профилиране на потребителите за предоставяне на "подходящи реклами".

А за производителността, на тежките сайтове лагват всичките два браузъра, които съществуват днес. И това за съжаление е тенденция, която е от години и явно няма да се оправи.

Но за това имат вина преди всичко тези, които пишат сайтовете. Моите сайтове не лагват на каквото и да ги гледаш. От друга страна, ютуб например е написан специално така, че да лагва на Мозила и това е доказан факт!

--------------------
Tox: 48C0321ADDB2FE5F644BB5E3D58B0D58C35E5BCBC81D7CD333633FEDF1047914A534256478D9
SuN
Публикувано на: 29-10-2019, 08:07
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (johnfound @ 29-10-2019, 07:58)
Телеметрията на Мозила се изключва лесно, но даже и да не я изключиш, не се използва за профилиране на потребителите за предоставяне на "подходящи реклами".

Не се ползва за профилиране - съгласен. Ползват я за да ти инсталират плъгини за реклама директно в браузъра: https://www.cnet.com/news/mozilla-investiga...ension-problem/

Представи си колко нехванати случаи има, ако са профилирани потребителите, на които инсталират такива неща като "не програмисти".

Като чета колко убедено вярваш в пропагандата, че Мозила не те продават, направо ми става жал за убеждението ти, че да пратиш детето си в Русия е най-доброто нещо. icon_surprised.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 29-10-2019, 08:10

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 29-10-2019, 08:24
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (SuN @ 29-10-2019, 09:07)
Като чета колко убедено вярваш в пропагандата, че Мозила не те продават, направо ми става жал за убеждението ти, че да пратиш детето си в Русия е най-доброто нещо. icon_surprised.gif

Вече няколко пъти обяснявам, че по принцип аз не вярвам в нищо. Преценявам фактите и си съставям оценка. Понякога по-точна, понякога по-неточна в зависимост от наличните факти.

В момента оценката ми е, че Мозила е значително по-надежден браузър от Хром.

--------------------
SuN
Публикувано на: 29-10-2019, 08:36
Quote Post

Group Icon
Име:

Наричай го както ти харесва, щом така си убеден. Аз имам и работа да върша. icon_smile.gif

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 29-10-2019, 08:47
Quote Post

Име:

QUOTE (johnfound @ 29-10-2019, 08:31)
QUOTE (stewie @ 29-10-2019, 01:56)

Ами като не забива, аз какво, да ти напиша, че забива ли!? Само за да не обиждам чувствата на Уиндоус потребителите и да не се чувстват дискриминирани?

Ето това е хипстерска позиция!

И какво общо има цената с устойчивостта на операционната система? АМД е истински пролетарски процесор, направен за да закове пирон в ковчега на империалистите от Интел!

А Мозила е единственият свободен браузър, който не изпраща на капиталистите всичко за тебе. Ама ти си използвай корпоративния Хром де. Той те третира като овца за стригане, но поне се чувстваш почти като част от Гугъл. icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Е при мене като не е забивал джама, аз какво искаш да ти напиша? Че ващо лайно е по-хубаво от мойто. За хардуера - с пролетарски процесор ме закова icon_lol.gif А мозилата умира, поровичкай се да видиш статистика. Новите нетскейпаджии сте.
PM
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (8) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0