BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> за баничките и докер, и пак офтопик
purjola
Публикувано на: 03-10-2018, 22:47
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Те баничките са вкусни и като са на една седмица, че и без сиренье
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 03-10-2018, 22:56
Quote Post

Име:

Тебе като те гледам все едно гледам себе си докато админствах и виртуализацията стана супер модерна. Тази неземна простотия. Ама на icon_smile.gif
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 03-10-2018, 23:20
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

То даже аз ползвам виртуализация, а съвсем не ми трябва. В работата също минаваме бавно към повече виртуални услуги (даже се замислям за нещо от типа на пъпет за конфигурации на ВМ).

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 03-10-2018, 23:29
Quote Post

Име:

QUOTE (gat3way @ 03-10-2018, 23:56)
Тебе като те гледам все едно гледам себе си докато админствах и виртуализацията стана супер модерна. Тази неземна простотия. Ама на icon_smile.gif

Аз се върнах към това, от което разбирам - да търпя кретени като Gamma Goblin да ми дават съвети за жици и после да ми дойдат на крака с констатацията "Това изгоре" ... Супер е чувството ...
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 04-10-2018, 07:49
Quote Post

Име:

QUOTE (purjola @ 03-10-2018, 23:29)

Аз се върнах към това, от което разбирам - да търпя кретени като Gamma Goblin да ми дават съвети за жици и после да ми дойдат на крака с констатацията "Това изгоре" ... Супер е чувството ...

Кретени са майка ти и баща ти, за теб да не говорим.

--------------------
Напред! Живота е сраженье! Напред! И прав всегда ходи!
Напред, макар към поражение! Ако ще паднеш, прав падни!
---
Raw, and untamed in spirit, We chew this world and Spit it out
---
Challenge my own world to chaos
---
“I overcame myself, the sufferer; I carried my own ashes to the mountains; I invented a brighter flame for myself.”
PMEmail PosterUsers Website
gat3way
Публикувано на: 04-10-2018, 08:36
Quote Post

Име:

QUOTE (SuN @ 03-10-2018, 23:20)
То даже аз ползвам виртуализация, а съвсем не ми трябва. В работата също минаваме бавно към повече виртуални услуги (даже се замислям за нещо от типа на пъпет за конфигурации на ВМ).

Аз така и не го доживях тоя момент да админствам пъпети, оунклаудове и прочее дивотии, просто не им беше изгряла модата още, най-близкото до това тогава беше редхат сателит сървъра, но то не е точно същото - там можеше да се създават по спомени разни темплейти с множество от редхатски пакети и да го закачаш на активирани инстанции, дори май имаше някакъв доста ограничен контрол върху конфигурациите, нищо подобно на пъпета но супер орязано - така като инсталираш някъде нов редхат и го активираш и вържеш към RHN, онова си ги сваляше и инсталираше. Но тези наклонности и тогава не ги ползвахме много, защото не се беше възприела философията в такъв вид още.

На една предишна работа, пичовете от девопса бяха вдигнали оунклауд, беше супер удобно от юзърска гледна точка, почти като в aws-а само че без да ти пука от амазонски простотии и терминологии, билинг капани и прочее, само питаш "пичове, мисля да си вдигна една малка инстанция с интерфейс у дмз-то, нали няма проблеми?" - "давай, ресурси все още има". Аз понеже съм любопитен откъм админски въпроси, ходех да ги подпитвам, да науча това-онова. Та проблемите май започнаха да се случват когато ресурсите взеха да се изчерпват, оунклауда взе и да се троши доста по-често, но от такива разговори разбрах че админването на нещо такова е леко неблагодарна и противна работа, не е приятно занимание.
PMEmail Poster
bvbfan
Публикувано на: 04-10-2018, 21:20
Quote Post

Име:

QUOTE (stewie @ 02-10-2018, 20:49)
user posted image

Няма как да си програмист и Лайняндос потребител, това са взаимоизключващи се неща, по-скоро си профан на технологиите.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 04-10-2018, 22:40
Quote Post

Име:

QUOTE (bvbfan @ 04-10-2018, 22:20)
QUOTE (stewie @ 02-10-2018, 20:49)
user posted image

Няма как да си програмист и Лайняндос потребител, това са взаимоизключващи се неща, по-скоро си профан на технологиите.

Мой аз когато за първи път съм ползвал компютър ти още си си броил семките от грозде в детското гърне. Да не говорим, че съм почнал да програмирам преди 22 години, когато още не е дошла коледата, в която вашите са ти купили пц с фифа 98, забил ти е уиндоуса и ти си решил да си посветиш живота на олигофрения и култ към великия линукс и топене на краката в леген с кисело мляко !
PM
gat3way
Публикувано на: 04-10-2018, 23:45
Quote Post

Име:

Мисля че най-хубавото което микрософта може да направи е да си признае че виндовса не става и да прегърнат най-накрая линуксчето и да си подкарат на него цялата екосистема дето държи на работа сума ти маймуни и така всички накрая да мирясат. Имам предвид, то се е видяло вече, микрософта дори няма виндовски отдел вече, най-печалившият им бизнес е ажура, а дори там половината инстанции са им луникски. За всеки нов пазар с който се бореха с луниксчето, загубиха малко или много - и сървърния, и мобилния, и ембедед, и суперкомпютрите, единствено на десктопа се държат силно, но това е нещо което и да е било големо някога, вече му се гледа с подигравки, абе признайте си че сте от грешната страна от хуя и свободния дух на бъркащите си между пръстите на краката хипита ще ви прости бе, както впрочем прости на още по-големи архипедерасти като гугъла вече, ще сте сертифицирани свободни хора, но с правилната нагласа към света. Иначе какво, бавна агония, представи си какво беше 2000 и какво е 2018, ами сега представи си какво е сега и какво ще е 2036 вече, тотал щета icon_smile.gif
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 05-10-2018, 00:42
Quote Post

Име:

QUOTE (Gamma Goblin @ 04-10-2018, 08:49)
QUOTE (purjola @ 03-10-2018, 23:29)

Кретени са майка ти и баща ти, за теб да не говорим.

Лесно се палиш. Все още мисля, че си кретен
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0