BG Development

Страници: (5) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Кобето и хеликоптерите
SoftUniBog
Публикувано на: 27-01-2020, 08:03
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Активен

Гледам Кобе Браянт поумрял нещо тия дни и си мисля, хеликоптерите не са ли много странна машина, не съм авио инженер, ма нещо не ми изглежда много читаво това неква перка да се върти като Карлсон но покрива.

Един път ходих на Вегас и там има разходки с хеликоптери над Grand Canyon, и предния хеликоптер пред мен падна, ся ебати, какъв е шанса за това.

Нещо не са го сметнали както трябва.

Това мнение е било редактирано от SoftUniBog на 27-01-2020, 08:05
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 27-01-2020, 08:36
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

тц тц, какъв срам, да умреш като комунист, това все едно да се удавиш в лайна
PM
SoftUniBog
Публикувано на: 27-01-2020, 08:48
Quote Post

Име:

Да, но успокоението е, че богатите също умират, даже повече от бедните, щото аз хеликоптери не притежавам, така че освен да ми падне на главата нема как да умра от това.

Затова минималистичен лайфстайл, като японците якудза, празна стая и само в Осака джиткат.

Това мнение е било редактирано от SoftUniBog на 27-01-2020, 08:48
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 27-01-2020, 08:56
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Само в Осака, защото ще им бият шамари на другите места.

Това е по-интересна новина според мен: "https://www.dnes.bg/index/2020/01/26/skandalnata-olga-koiato-ne-obicha-balet-no-e-ministyr-na-kulturata-v-rusiia.437130".

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 27-01-2020, 09:22
Quote Post

Име:

QUOTE (SuN @ 27-01-2020, 08:56)
Само в Осака, защото ще им бият шамари на другите места.

Това е по-интересна новина според мен: "https://www.dnes.bg/index/2020/01/26/skandalnata-olga-koiato-ne-obicha-balet-no-e-ministyr-na-kulturata-v-rusiia.437130".

То па нашите министри на културата, като почнеш с Веждито "падни-стани, кълбета" и Ламбо дето принципно си беше коцкар и бонвиван (по-скоро трябваше да е министър на ИТ-то)... И двамата пичове и точно на място, че не са се харесвали на някакви мухъли това не е от значение, културата е духовност, не благородство.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 27-01-2020, 09:27
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Май си прав, че е повече духовност. Ей ги тия симпатяги от протестите на перник:
user posted image
Ако знаех, че ще има галоши на павета щях да ходя лично да ги гледам. icon_smile.gif

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 27-01-2020, 09:45
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (SoftUniBog @ 27-01-2020, 08:03)
Нещо не са го сметнали както трябва.

То зависи как го смяташ... ако сметнеш като процент от човеко-часовете, ще се окаже, че с коли се пребиват много повече хора.

Освен това, случаите когато е имало откази и хеликоптерите са кацнали успешно, не ги пишат много-много по вестниците, затова вероятно ти е малко крива статистиката...

Това мнение е било редактирано от dvader на 27-01-2020, 09:46

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
SoftUniBog
Публикувано на: 27-01-2020, 09:54
Quote Post

Име:

Не е така, колите са масови, даже Рабина има сигурно. Процентно мнооо малко хора джиткат с хеликоптери и бая умират. Статистически ако си негър и живееш в Чикаго, ще те убият с добър процент вероятност.

Хеликоптера като технология нещо не са го доизмислили, на по-добрите модели има перка отзад да контролира движението, но пак не работи.

Как да е, просто казвам, има нещо off там.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 27-01-2020, 10:09
Quote Post

Име:

стана ми интересно, изрових някви числа
The U.S. helicopter accident rate in 2017 was 3.55 accidents per 100,000 flight hours, and the fatal accident rate was 0.59 per 100,000 flight hours,

за колите не намерих статистика на час, там ги дават на мили изминат път, което към момента в щатите е някъде 1 фаталити на 100 милиона мили път. обръщането в часове няма да е много коректно освен като мярка за риска на професионалните пилоти и шофьори, но все пак ако заложим скорост 60 мпх идва едно фаталити на 1.6 мегачаса срещу 1 на 0.16 мегачаса, демек хеликоптера на час има към десетократен риск спрямо колата.
PM
SoftUniBog
Публикувано на: 27-01-2020, 10:13
Quote Post

Име:

Не, не работи статистиката така. В колитв мое ти се падне Рабин, в хеликоптерите едва ли. Принц Хари е пилот на хеликоптер, Рабин не е. Плюс това никой не мое сметне колко летят тия хеликоптери, те само си мислят, че могат.

Това, което ми казваш е human factor, и на улицата се случват тия неща ма там ако попаднеш на некой като мене нямаш шансове, но ако ми забиеш 20 годишно старо ауди даже аз ше умра.

PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0