BG Development

Страници: (7) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Сборник от преводачи, Разпознава глас, превежда и произнася
Антон Яначков
Публикувано на: 10-01-2020, 23:10
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Безплатна програма за двупосочен превод на множество езици. Програмата има възможност за гласово разпознаване на произнесената фраза, автоматичен превод и произнасяне на преведената фраза. Проектирана е да работи с браузер Chrome на компютър, таблет или телефон, които имат достъп до интернет. Телефонът трябва да е с операционна система Андроид. Тази малка интернет страничка, отворена на телефона, заменя напълно рекламираните в момента устройства - преводачи. Броят на езиците за превод е лимитиран от различните гласове, които поддържа съответното устройство. Браузерът Chrome на съвременните телефони, разполага с десетки езици. Работи се елементарно. Избира се даден език от падащато меню, а посоката на превода се сменя автоматично в зависимост от това кой от двата бутона за микрофон се натисне.
Ето линк към програмката:
https://1.bivaood.com/translate/

Внимание!
Работи само на Chrome. При първо стартиране или след изтриване на кеша на браузера ще ви поиска разрешение за използване на микрофон и звук.
Ако го преписвате линка внимавайте да започва с https://

Приятно забавление!

Специално към Sun - трябва да е разрешен Javascripta. Това е прекрасен пример как Javascript и няколко кb сорс спестват гигабайти за инсталиране на десетки транслатори и гласови енджини.

Ето и как изглежда програмката:
user posted image

PMEmail PosterUsers Website
ici
Публикувано на: 10-01-2020, 23:48
Quote Post

Group Icon
Име: Рептил Хентил
Група: VIP

Има една тема за теб: хранителни добавки за очи. Що не 'земеш да почетеш малко преди да сереш тук?

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка

--------------------
Remember kids, suicide is never the answer
stewie
Публикувано на: 11-01-2020, 00:18
Quote Post

Име:

Аве ти толкова ли много свободно време имаш, че кодиш безполезни тулове с дизайн на катун? Цъкай си там, ама не се излагай публично.
PM
Антон Яначков
Публикувано на: 11-01-2020, 01:19
Quote Post

QUOTE (stewie @ 11-01-2020, 00:18)
Аве ти толкова ли много свободно време имаш, че кодиш безполезни тулове с дизайн на катун? Цъкай си там, ама не се излагай публично.

Ти се занимаваш с велики дела. Продаваш матраци и за това нямаш време. Аз нямам матраци за продаване и свободното време си го харча за дребни прозаични неща, като кодене на безполезни тулове с дизайн на катун. То е ясно, че се излагам, ама като не ме бива в търговията с предмети втора ръка, да скучая ли? Освен това нямам и твоя стратегически поглед, не ми е и хрумвало, че може използван матрак да се продава само защото съм го купил скъпо. Я ми кажи честно, ти като известен чистофайник, би ли си купил матрак втора ръка? А може би залагаш на това, че програмистите са толкова велики, че дори когато спят, те левитират на крилете на славата и не докосват матраците.
Виж сега, в този свят всеки се излага с това с което се занимава. Кодиш ли, ще се изложиш, ако не кодиш, а само матраци продаваш, пак ще се изложиш, ама в друга светлина.
ici
Публикувано на: 11-01-2020, 02:09
Quote Post

Group Icon
Име: Рептил Хентил
Група: VIP

Откъдето и да го погледнеш това нещо е отвратително. Почваш от взаимодействието с потребителя, цветовете. После html-a е невероятно отвратителен, не са спазени никакви стандарти, това че се вижда нещо е истинско чудо. Цялото това нещо го има тук: https://translate.google.com/?sl=bg&tl=en

Изобщо тази работа прилича на снимка на размазан сопол на стъкло с който се гордееш. По-добре си купи шлифер и ходи гол под него като се стопли, ако има парк в Козлодуй.

--------------------
Remember kids, suicide is never the answer
Антон Яначков
Публикувано на: 11-01-2020, 10:24
Quote Post

QUOTE (ici @ 11-01-2020, 02:09)
Откъдето и да го погледнеш това нещо е отвратително. Почваш от взаимодействието с потребителя, цветовете. После html-a е невероятно отвратителен, не са спазени никакви стандарти, това че се вижда нещо е истинско чудо. Цялото това нещо го има тук: https://translate.google.com/?sl=bg&tl=en

Изобщо тази работа прилича на снимка на размазан сопол на стъкло с който се гордееш. По-добре си купи шлифер и ходи гол под него като се стопли, ако има парк в Козлодуй.

Мисля, че изобщо не си обективен. Нима наистина смяташ, че линка който посочваш има изобщо някакви предимства? Пробвай да отвориш посоченият от теб линк на телефон и ще разбереш за какво иде реч. Преброй колко кликания трябва да направиш, за да постигнеш тази функционалност, която е заложена автоматично в новата програмка. При нея просто кликаш само веднъж, говориш и чуваш преведената фраза. За сравнение по дизайн изобщо не може да иде реч. На translate.google.com просто няма дизайн. За стандарти не знам нищо, защото никога не са ме интересували. Ако Леонардо се беше съобразявал със стандартите за рисуване, днес никой нямаше да е чул за него.
Golden Gega
Публикувано на: 11-01-2020, 10:38
Quote Post

Име:

Тончо бе, Леонардо е бил гениален, а ти най-меко казано - не си.
За смартфони има едни неща, не знам дали ги знаеш, викат им приложения.
За конкретната тъпотия дето си сътворил - да вадиш на умряло куче нож не е голямо постижение, ще си го спестя.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 11-01-2020, 12:05
Quote Post

QUOTE (Golden Gega @ 11-01-2020, 10:38)
За конкретната тъпотия дето си сътворил - да вадиш на умряло куче нож не е голямо постижение, ще си го спестя.

Така е, не съм гениален и слава Богу, че е така. Гениалността и лудостта са едно и също нещо погледнато от различен ъгъл. Но за тъпотията и смартфоните имам сериозни възражения. Да ти направя инсталационно приложение, което ще работи само при наличие на интернет е все едно да ти дам кредитна карта и да те пратя да пазаруваш в селската бакалия, където няма пост устройство. Дай ми поне един разумен аргумент, защо е по-добре файловете да лежат на смартфона, заемайки място, вместо да се изтегли един shortcut от няколко байта, който върши същата работа. Тук не иде реч за търговия на софтуер. Отваряш линка, не тихаресва, затваряш и забравяш. Харесва ти, запазваш си shortcut и приключваш. Няма никакви излишни инсталации и деинсталации. Обясни ми защо трябва да се спирам на по-сложните и по-трудни за потребителя варианти? Къде е логиката?
SuN
Публикувано на: 11-01-2020, 12:26
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Благодаря за поканата, но и Хром не ползвам. icon_smile.gif А в момента даже съм на компютър, който няма съвременен браузър, така че само на картинка на телефон мога да видя за какво иде реч.

Това мнение е било редактирано от SuN на 11-01-2020, 12:26

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 11-01-2020, 12:26
Quote Post

Име:

QUOTE (Антон Яначков @ 11-01-2020, 12:05)
QUOTE (Golden Gega @ 11-01-2020, 10:38)

Така е, не съм гениален и слава Богу, че е така. Гениалността и лудостта са едно и също нещо погледнато от различен ъгъл. Но за тъпотията и смартфоните имам сериозни възражения. Да ти направя инсталационно приложение, което ще работи само при наличие на интернет е все едно да ти дам кредитна карта и да те пратя да пазаруваш в селската бакалия, където няма пост устройство. Дай ми поне един разумен аргумент, защо е по-добре файловете да лежат на смартфона, заемайки място, вместо да се изтегли един shortcut от няколко байта, който върши същата работа. Тук не иде реч за търговия на софтуер. Отваряш линка, не тихаресва, затваряш и забравяш. Харесва ти, запазваш си shortcut и приключваш. Няма никакви излишни инсталации и деинсталации. Обясни ми защо трябва да се спирам на по-сложните и по-трудни за потребителя варианти? Къде е логиката?

Ми като не си гений, спазвай стандартите - те са измислени не случайно. Това да трябва да се обяснява на инженер е малоумно, ма то ти си такъв инженер де.
Значи аз не случайно ти споменах за приложения, с цел да почетеш малко и да не се излагаш. Ма ти си Тончо, всезнаещия. Е виж това:
https://play.google.com/store/apps/details?...translate&hl=bg
Първо има офлайн превод, после има и превод с камера и т.н. и т.н.
Ти се изкара по-умен от създателя на услугата за превод бе Антоне, не виждаш ли че не е дори смешно.
Един друг аспект дето явно не ти е минал през главата - тия услуги са платени. Да, в малък обем са безплатни, обаче при надхвърляне на определен лимит (който си го определя гугъл в случая и който може да падне всеки момент) почва да се цака. Ти с чужда пита помен правиш и на всичко имаш наглостта да говориш за безплатни подаръци.. Не се ли усещаш че минаваш от сферата на комичното в сферата на ултратъпото?
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (7) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0