BG Development

Страници: (3) 1 2 [3]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> SSD + HDD Partitioning
relax4o
Публикувано на: 24-12-2017, 00:38
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Сложих си ms фонтовете, просто рендването е по различен начин. Най-вече се усеща във Facebook чата. Там най-много ми се набива на очи. Шрифта, който се inherit-ва е Ариал. Погледнах на брат ми компа, който си е с win10 и там си инхеритва Ариал, но просто се рендира по различен начин. При мен ми е като чупен.
Всъщност разлика се вижда, само ако е цветен фона(т.е. понеже чата има цвят в момента и това, което пиша е върху цветен фон с бял шрифт) и там се вижда малко blurry на места. Иначе, когато си е черен на светъл фон, се вижда добре.
Но май ще си настройвам очите, а не системата icon_lol.gif

Това мнение е било редактирано от relax4o на 24-12-2017, 00:39

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
relax4o
Публикувано на: 24-12-2017, 13:38
Quote Post

Име:

Здравейте, днес имам един друг въпрос.

Сега се зачудих коя от двете видео карти използвам и се оказа, че използвам само NVIDIA-та. Вградената въобще я няма в списъка, като напиша

CODE

lspci -k

Въпроса е там. За nVidia се използва nouveau модула, а не nvidia.
nouveau не дава ли някакви бъгове, когато работи с nvidia или това е някаква стара информация, която чета в гуглето?
Трябва ли да инсталирам някакъв друг модул, за да предотвратя разни бъгове?
За пример ще дам. Понеже съм си спънат с линукса и докато го настроя го преинсталирах наново няколко пъти и на два(2/3) от случаите стана така, че екрана замръзна. В първия случай(тогава се инсталираха няколко ГБ шрифтове, за това последваха други преинсталации) се оправи след около 10-15 минути, в другия(просто си замръзна и даже и музиката се бъгваше) рестарта го оправи.
Дали това може да се дължи на nouveau модула или просто е станало нещо друго? Въпроса е, че само в началото замръзва веднъж и след това нямам ядове(поне за сега де).

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
Bender
Публикувано на: 24-12-2017, 15:27
Quote Post

Име:
Група: Форумен член

Небесата проповядват славата на Бога, и за делата на ръцете Му възвестява твърдта.
3. Ден на ден реч предава, и нощ на нощ знание открива.
4. Няма език и няма наречие, дето не би се чувал техният глас.
5. Техният звук се носи по цяла земя, и техните думи до краищата на вселената. В тях Той е поставил жилище за слънцето,
6. и то излиза като жених из брачния си чертог, радва се като исполин да измине пътя си:
7. от края на небесата е изходът му, и шествието му до другия им край, и от неговата топлина нищо се не укрива.
8. Законът на Господа е съвършен - укрепява душата; откровението Господне е вярно - простите прави мъдри.
9. Господните повеления са праведни - веселят сърцето; Господнята заповед е светла - просветлява очите.
10. Страхът Господен е чист - пребъдва навеки. Съдбите Господни са истина - всички са праведни;
11. те са по-желани от злато, и дори от множество чисто злато, по-сладки от мед и капки от вощен мед;
12. и Твоят раб бива опазван от тях; в тяхното спазване е великата награда.
13. Кой ще съгледа своите грешки? От моите тайни грехове ме очисти,
14. и от умишлените удържи раба Си, за да ме не обладаят. Тогава аз ще бъда непорочен и чист от голямо развращение.
15. Думите на устата ми и помислите на сърцето ми да бъдат благоугодни пред Тебе, Господи, крепост моя и Избавителю мой!

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 19:36
PM
thrawn
Публикувано на: 24-12-2017, 16:27
Quote Post

Име:

QUOTE (samominavam @ 23-12-2017, 22:40)
QUOTE (thrawn @ 23-12-2017, 21:03)
Ми инсталирай си шрифтовете които ти харесват, баси доводите...

Това е лесно, но кои шрифтове ползва WIN-a?

c:\windows\fonts ???
Копираш в /usr/local/share/fonts
PMEmail Poster
samominavam
Публикувано на: 24-12-2017, 19:09
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (thrawn @ 24-12-2017, 16:27)
QUOTE (samominavam @ 23-12-2017, 22:40)
QUOTE (thrawn @ 23-12-2017, 21:03)
Ми инсталирай си шрифтовете които ти харесват, баси доводите...

Това е лесно, но кои шрифтове ползва WIN-a?

c:\windows\fonts ???
Копираш в /usr/local/share/fonts

Това го пише на 1000000000000000 места в нета.
Но не виж, че в гноме панела трябва да избера точно определен шрифт а не директория...
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0