BG Development

Страници: (6) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Заплати / започване на фирма" - разделена
sieg
Публикувано на: 29-12-2018, 19:46
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Активен

QUOTE (Gamma Goblin @ 29-12-2018, 17:20)
Калкулираш си ги в цената на услугата и си ти
От тук последиците могат да бъдат 2:
* услугата ми става по-скъпа и неконкурентна, следователно имам по-малко потребители - и по-малко печалба
* на мойте потребители не им пука, но вместо да имам по-голяма печалба, имам по-малка

И двата варианта не ми харесват icon_smile.gif

но ще напомня (въпреки че не мога да го цитирам в момента) за изследването, в което TCO на Windows e ПО-НИСЪК от този на Линукс, нищо че вторият е безплатен
Тва иследване да не е правено от меките ?

Причините са комплексни, но най-малкото персоналът от линуксаджии, оставяйки настрана, че обикновено са големи келеши, е ограничен и струват пари.
Всички администратори са келеши, не само линукските. А за ограничени и по-скъпи едва ли. Имайки предвид че всичко детое уеб рънва на линукс по-скоро бих казал че са по-разпространени. А за колкото си плащаш, толкова и ще получиш. Въпрос на компромиси е.

Всички са келеши, така е, ама замисли се колко е трудно да научиш да админваш един уиндоус и колко - един линукс. На мен лично второто ми изглежда по-сложно. Аз не съм поддържал истински машини в продукшън, но при тия които са били "мои" ситуацията винаги е била, че на Уиндоуса нищо не му правя (освен примерно да му сложа .НЕТ-а), а на линукса винаги ми се е налагало да пиша заклинания.
PMEmail Poster
sieg
Публикувано на: 29-12-2018, 19:49
Quote Post

Име:

QUOTE (Rabin @ 29-12-2018, 17:04)
Мдаааа... Някой дядо като почне да беснее и кълне - значи съм на прав път. И къде съм мълчал, че пак нещо не ти разбрах. Сипах ти у паничката и за гравитацията, и точка по точка нататика.
Аз кво разбирам от компютри и кой ми плаща не ти е отредено да знаеш. Сам каза, че Линуксаджиите били скъпи, и пестите от заплати. Явно сте мизерници и само евтини дебелопери прекрачват непреметения ви праг.

А ти каква си мастия проста... Написах ти изрично точно в темата за гравитацията какви глупости говориш, цитирах ти го и ти млъкна като бит педераст. Няколко процента разлика не са 10%, ако си мъж отиди и напиши - сгреших, ти беше прав.
Аз написах, че съм се объркал, когато наистина сбърках за командите на Postgres. Никъде не съм спорил, че не е вярно. А ти, тъпако, изписа 20 поста да обясняваш как аз не съм разбирал, като говориш пълни глупости, като всичко останало, което тук съм видял да пишеш.
Единствено това дето си се вманиячил по Катасонов е добре, той наистина знае какво пише, не че е само той де.
PMEmail Poster
bvbfan
Публикувано на: 29-12-2018, 19:50
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

QUOTE (Gamma Goblin @ 29-12-2018, 17:20)
но ще напомня (въпреки че не мога да го цитирам в момента) за изследването, в което TCO на Windows e ПО-НИСЪК от този на Линукс, нищо че вторият е безплатен
Тва иследване да не е правено от меките ?

Не просто, човек, който не разбира не може да се прави на важен, а никой не разбира лайняндос - това е ясно, стрелят на сляпо. На какви ли не тъпотии съм се нагледал, форматиране на харда, щото някой си сложил Авира вместо пропагандиранта антивирусна от фирмата и т.н. Много жалки са фирмите ползващи лайняндос, много.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
bvbfan
Публикувано на: 29-12-2018, 19:54
Quote Post

Име:

QUOTE (Rabin @ 29-12-2018, 16:45)
Най-голямата грешка е да имаш каквото и да било общо с М$, дори един комп с Лайяндос ще ти създава проблеми.
Таман днес се мъчих да ви цитирам един ransomware, дето ми дойде на мейла. На работа бях на Windows известно време, и съм барнал някъв троянец.

Изобщо не ти говоря за вируси, цялата работа на системата е жалка, това води след себе си безумни решения, като VPN-и, това води до лайян нет, после администрирането на лайняндоса е под всякаква критика, почват да се правят приложения, които да обновят лайното и да се разпращат някакви приложения да се инсталират административно от някакви безумни съображения - много жалка история.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 29-12-2018, 20:05
Quote Post

Име:

QUOTE (sieg @ 29-12-2018, 19:49)

А ти каква си мастия проста... Написах ти изрично точно в темата за гравитацията какви глупости говориш, цитирах ти го и ти млъкна като бит педераст. Няколко процента разлика не са 10%, ако си мъж отиди и напиши - сгреших, ти беше прав.

Kуко... Казах, че гравитацията в орбитата на МКС е с десетина % по-слаба от тая на Земята. Ти ми се дървиш, че е 90% от тая на Земята, което е същото.
Няма как такъв малоумник като тебе да взема 140К на година. На практика ти си мрънкалото тука. Нямало шанс да се откача от Ганите, тоз не разбирал, оня не вдявал. Мъдрите са изтъкани от съмнения, на бесните бастонки всичко им е ясно!

--------------------
Цитат: "Споделете тази страница
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
sieg
Публикувано на: 29-12-2018, 20:27
Quote Post

Име:

QUOTE (Rabin @ 29-12-2018, 20:05)
QUOTE (sieg @ 29-12-2018, 19:49)

Kуко... Казах, че гравитацията в орбитата на МКС е с десетина % по-слаба от тая на Земята. Ти ми се дървиш, че е 90% от тая на Земята, което е същото.
Няма как такъв малоумник като тебе да взема 140К на година. На практика ти си мрънкалото тука. Нямало шанс да се откача от Ганите, тоз не разбирал, оня не вдявал. Мъдрите са изтъкани от съмнения, на бесните бастонки всичко им е ясно!

Уроде, ЦИТИРАХ ТИ МНЕНИЕТО, където казваш, че е няколко процента, отиди и си го провери, какво лъжеш като пачавра пред мъжа си... бахти нещастното копеленце
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 29-12-2018, 20:42
Quote Post

Име:

QUOTE (sieg @ 29-12-2018, 20:27)

Уроде, ЦИТИРАХ ТИ МНЕНИЕТО, където казваш, че е няколко процента, отиди и си го провери, какво лъжеш като пачавра пред мъжа си... бахти нещастното копеленце

Я цитирай пак, че не ми се разправя много с дребосък като тебе...
Няма логика да е значимо по-слаба, щото 400 км. са малко по-далеч от повърхността, грубо с 6%. Може и неточно да съм се изразил, дай да видим. Ама целия цитат искам, или линк. Беше ми цитирал нещо частично и извадено от контекст.
Те предпенсионните даскали имат адетя да се фащат за запетайката. За друго не са им останали мозъчни клетки. То затуй сапунките основно старчоци им се радват. Простички истории за простички хорица.

--------------------
Цитат: "Споделете тази страница
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 29-12-2018, 20:47
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (bvbfan @ 29-12-2018, 19:54)
като VPN-и,

Да разбирам ли, че за линукс нямa VPN?

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
sieg
Публикувано на: 29-12-2018, 20:53
Quote Post

Име:

QUOTE (Rabin @ 29-12-2018, 20:42)
QUOTE (sieg @ 29-12-2018, 20:27)

Я цитирай пак, че не ми се разправя много с дребосък като тебе...
Няма логика да е значимо по-слаба, щото 400 км. са малко по-далеч от повърхността, грубо с 6%. Може и неточно да съм се изразил, дай да видим. Ама целия цитат искам, или линк. Беше ми цитирал нещо частично и извадено от контекст.
Те предпенсионните даскали имат адетя да се фащат за запетайката. За друго не са им останали мозъчни клетки. То затуй сапунките основно старчоци им се радват. Простички истории за простички хорица.

Е ти си ебати идиота. Първо се оправдаваше, че са "няколко десетки процента", същото каквото и аз съм бил казал. После видя какво си написал и се правиш на хитър, и почна да смаляваш и ПАК говориш глупости между 6 и 10% разликата е колосална, почти два пъти, но ти дори 6 не беше написал а "няколко процента". В другата тема отиди и си го прочети.
Не, не съм пред пенсия, най-вероятно съм по-млад от тебе, въпреки че ти си толкова тъп, че няма значение на каква възраст си. Никъде не съм виждал по-голям глупак от тебе, честно. Даже не мислех, че има такива. Ти успяваш ли да се храниш сам изобщо? Много ми е интересно да ти направя тест за интелигентност, това според мен ще счупи тъпомера - залагам на 75. Разбира се, няма как да стане, щото съм ти прекинал врата къде те намера.
PMEmail Poster
sieg
Публикувано на: 29-12-2018, 20:56
Quote Post

Име:

QUOTE (dvader @ 29-12-2018, 20:47)
QUOTE (bvbfan @ 29-12-2018, 19:54)
като VPN-и,

Да разбирам ли, че за линукс нямa VPN?

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Тоя е разбирач точно колкото Рабина... Как пък досега не видях един дето наистина разбира от администриране да плюва Уиндоуса. Не че му се кефят особено, но си знаят кирливите ризи и на другите платформи.
Какво общо има VPN и ОС?!? Кое точно в уиндоуса налага използването на VPN? Кое точно в линукса ти върши работата на VPN?
Сървърите на които аз работя сега, всички са RedHat (безплатната ОС, всъщност се ПЛАЩА от всички корпорации, които я ползва за сериозни работи), защо тогава ми се налага да ползвам VPN?
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (6) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0