BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Курсове в Телерик, за деца
thrawn
Публикувано на: 01-10-2021, 08:17
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Хайде и аз да се разпиша с тема за софтуерните академии...

Смятам да запиша малкия (4-ти клас) на курс в Телерик. Гледам, че са обявили 4 курса: дигитални науки, разработка на игри, алгоритмично програмиране и уеб програмиране. От тях дигиталните науки и алгебричното програмиране ми изглеждат абсурден избор за дете, та се колебая между игрите и уеб-ът.

Казвайте какво мислите изобщо за идеята да запиша детето на такива курсове (на теория, то е надъхано и е ЗА) и конкретно за отделните програми.

Гледам, че и двете програми на които съм се спрял залагат на web стек.

Това мнение е било редактирано от thrawn на 01-10-2021, 08:21
PMEmail Poster
bvbfan
Публикувано на: 01-10-2021, 08:22
Quote Post

Име:

Аз не бих препоръчал Веб-а, той е осакатяващ и за възрастните. Дигитални науки звучи добре, но нямам идея какво ще преподават. Алгоритмично програмиране е нужно за всеки програмист, но и аз мисля, че е малък за него.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 01-10-2021, 08:38
Quote Post

Име:

защо не го учиш ти? аз истински се забавлявам като уча децата на разни неща
PM
thrawn
Публикувано на: 01-10-2021, 08:50
Quote Post

Име:

Ами мислех да се занимавам аз, но излиза, че нямам нерви за тая работа.
Предполагам, че детето знае неща очевадни за мен и се ядосвам, че не разбира веднага други (а това е лошо, защото реакцията ми често е неадекватна в подобни ситуации). Затова смятам, че е по-удачно да разчитам на човек с опит в работата с деца (знае горе долу какво знаят и как да им поднесе новите неща така, че да са им интересни и да ги научат) а аз просто да му помагам с усвояването на нещата които са им преподавали.

Също го има и моментът с авторитетите. За детето учителите седят доста по високо от мен и майка му като авторитет. Каквото кажат те е закон, докато с нас си позволява лигавщини и често, каквото и да правим го обръща на игра.

----
@bvbfan, според мен, за да има файда цялата работа то трябва максимално бързо да се вижда резултатът от това което се пише (децата много бързо губят интерес). Затова смятам, че игрите и web-ът ще му привлекат вниманието за повече време от чисто академичните неща, които ще го отегчат .

Това мнение е било редактирано от thrawn на 01-10-2021, 08:56
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 01-10-2021, 09:26
Quote Post

Име:

QUOTE (thrawn @ 01-10-2021, 08:50)

Предполагам, че детето знае неща очевадни за мен и се ядосвам, че не разбира веднага други

придобиването наумения да отгатваш какво е очевидно за "другия" е много важно не само за обучаване на децата, но изобщо - като почнеш от писане на коментари в кода и стигнеш до проектирането на потребителските инструменти за нещо си.
така че извън ползата за детето, ти самия ще имаш полза да си натренираш това умение
PM
SuN
Публикувано на: 01-10-2021, 09:50
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Предполагам, че детето знае неща очевадни за мен и се ядосвам, че не разбира веднага други

Наскоро помагах на една студентка да разбере някои неща. Беше много интересно да наблюдавам липсата на опит и всички пропуски в образованието ѝ, които ѝ пречеха да разбере някои елементарни неща.
Но освен смешните случки и евентуалните ползи от участието ми, един момент където обясних едни неща (за пръв път се налага да ги обяснявам) с думи и графики и тя най-после го осмисли и мен ме зарадва. Сякаш беше повратната точка между пълното неразбиране и пътя към провала и момента, в който самостоятелно може да се справи с малко насоки. Вече сама можеше да сглоби парчетата от пъзела от обучението си и да види цялата картина.

Почти като сценарий от филм на дисни. icon_smile.gif

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 01-10-2021, 10:14
Quote Post

Име: Антон Яначков

QUOTE (thrawn @ 01-10-2021, 08:17)
Казвайте какво мислите изобщо за идеята да запиша детето на такива курсове (на теория, то е надъхано и е ЗА) и конкретно за отделните програми.

Каквото и да го запишеш ще е добре, само че винаги съществува риск от разочарование, а това е опасно на тази възраст. Детето не трябва да разбира, че и ти си ЗА. Точно обратно, ти трябва да си частично против или да си ЗА, но под условие. Времето и труда, които ще похарчи детето са си негови и за това и идеята трябва да изглежда, че е негова, тогава и резултатите ще са налични. А ако нещата не тръгнат, винаги трябва да имаш заден ход, тоест да можеш да му кажеш: - Аз какво ти говорех, че още си малък?
PMEmail PosterUsers Website
thrawn
Публикувано на: 01-10-2021, 10:17
Quote Post

Име:

Въпросът е, че докато аз натрупам уменията необходими да работя с деца (било то и мои) детето ще се е отказало отдавна, та за това не ми се рискува в тая посока.
Не, че има гаранции, че лекторът там ще е кадърен, ама приемам, че ще е по-подготвен от мен...
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 01-10-2021, 10:26
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

детето ще се е отказало отдавна, та за това не ми се рискува в тая посока.

Детето ще се откаже от почти всичко освен професията и някои хобита или критични умения. Може и професията да смени след време, така че сигурно няма.

Много го мислиш според мен. Не знам нивото в Телерик, но предлагам да записваш, пък ако не потръгне го обсъдете и предложи друг вариант, ако още има интерес.

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
wqw
Публикувано на: 01-10-2021, 10:29
Quote Post

Group Icon
Име: Владимир Висулчев
Група: VIP

QUOTE (Антон Яначков @ 01-10-2021, 10:14)
Каквото и да го запишеш ще е добре, само че винаги съществува риск от разочарование, а това е опасно на тази възраст. Детето не трябва да разбира, че и ти си ЗА. Точно обратно, ти трябва да си частично против или да си ЗА, но под условие. Времето и труда, които ще похарчи детето са си негови и за това и идеята трябва да изглежда, че е негова, тогава и резултатите ще са налични. А ако нещата не тръгнат, винаги трябва да имаш заден ход, тоест да можеш да му кажеш: - Аз какво ти говорех, че още си малък?

Ти колко деца имаш, които си възпитал по този начин без да си автентичен (пардон, това е сложно) със селски номера от седянките?

cheers,
</wqw>

--------------------
PMEmail PosterUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0