BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Еквивалент на АЛ12
ici
Публикувано на: 01-08-2018, 10:31
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Сега докато си чистех мазно леке от барбекюто минала неделя на една фланелка с кухненска хартия и технически ацетон се сетих че преди имаше паста за почистване на лекета - някакъв разтворител, тетрахлор или ацетон + талк или цинков окис. Казваше се АЛ12 или някаква друга цифра с АЛ. Мажеш с пастата, чакаш да изсъхне, четкаш и си готов. Да знаете нещо подобно? Като пусна гугъл за АЛ 12 излизат някакви юридически лайна.

--------------------
Както и при християнската религия, така и при социализмът, най-лошата реклама за идеята са нейните последователи. - Джордж Оруел
PMEmail PosterUsers Website
stewie
Публикувано на: 01-08-2018, 13:36
Quote Post

Име: Голям Черен Негър
Група: Форумен член

Не е ли по на оферта да я изхвърлиш?
PM
ici
Публикувано на: 01-08-2018, 13:42
Quote Post

Group Icon

Мразя да изхвърлям без нужда. Все пак е вложен много труд и материали. После пък и някой трябва да обработи боклука. С ацетона е две минути работа. Това прави 2400лв на час наденица. icon_wink.gif

--------------------
Както и при християнската религия, така и при социализмът, най-лошата реклама за идеята са нейните последователи. - Джордж Оруел
bubo
Публикувано на: 01-08-2018, 14:23
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (stewie @ 01-08-2018, 13:36)

Ето заради това мислене от днес до края на годината живеем в дълг към планетата. Това че нещо е евтино за нас не значи, че трябва да се ползва и хвърля без мисъл за последствията. Да това е една тениска струваща 10-20лв, по-лесно е да си купувам нова отколкото да се мъча да я пера нали. Но за да имам аз тая тениска някъде е отглеждан памук, торен и пръскан е с химични гадости, изхарчено е гориво за садене бране и превоз, изхарчен е ток за обработката и тъкането и още куп неща докато стигне при теб. Да не ти се струват нещо особено тия неща, но натрупвайки се за всяка "евтина" вещ която имаме и захвърляме стигаме до там да оставяме бунище след себе си. Не искам да звуча като нравоучител, но аз лично често си задавам 2 въпроса: преди да си купя нещо е "това наистина ли ми трябва или ще го купя за да го завра някъде и след време да го изхвърля" и преди да изхвърля нещо "това наистина ли е непоправимо счупено и няма ли как да го поправя, та било то и да ми струва(като пари и време) повече отколкото да си купя ново".
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 01-08-2018, 15:41
Quote Post

Име:

а планетата знае ли за тая работа?
PM
stewie
Публикувано на: 01-08-2018, 16:09
Quote Post

Име: Голям Черен Негър
Група: Форумен член

QUOTE (bubo @ 01-08-2018, 15:23)
QUOTE (stewie @ 01-08-2018, 13:36)

Ето заради това мислене от днес до края на годината живеем в дълг към планетата. Това че нещо е евтино за нас не значи, че трябва да се ползва и хвърля без мисъл за последствията. Да това е една тениска струваща 10-20лв, по-лесно е да си купувам нова отколкото да се мъча да я пера нали. Но за да имам аз тая тениска някъде е отглеждан памук, торен и пръскан е с химични гадости, изхарчено е гориво за садене бране и превоз, изхарчен е ток за обработката и тъкането и още куп неща докато стигне при теб. Да не ти се струват нещо особено тия неща, но натрупвайки се за всяка "евтина" вещ която имаме и захвърляме стигаме до там да оставяме бунище след себе си. Не искам да звуча като нравоучител, но аз лично често си задавам 2 въпроса: преди да си купя нещо е "това наистина ли ми трябва или ще го купя за да го завра някъде и след време да го изхвърля" и преди да изхвърля нещо "това наистина ли е непоправимо счупено и няма ли как да го поправя, та било то и да ми струва(като пари и време) повече отколкото да си купя ново".

А реакция от ацетон, кво правим тогава ? То да земем и да не се къпем, много е полезно за планетата. Поддържам и тезата, че трябва масово убийство на земята за да се съкратим макс до 3 милиарда, тогава планетата няма да страда, както и нейните обитатели.
PM
gat3way
Публикувано на: 01-08-2018, 16:25
Quote Post

Име:

Може би планетата е искала да е осеяна с памук пръскан с химическа гадост и затова са се пръкнали хората и капитализъма?
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 01-08-2018, 16:58
Quote Post

Group Icon

Селска му работа. като фърлим умрялата кокошка в двора на комшията тя не се дематериализира. Някой ден ще се върне във вид на умряла коза ...

--------------------
Антон Яначков
Публикувано на: 01-08-2018, 17:50
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Редовен член

QUOTE (ici @ 01-08-2018, 10:31)
Сега докато си чистех мазно леке от барбекюто минала неделя на една фланелка с кухненска хартия и технически ацетон се сетих че преди имаше паста за почистване на лекета - някакъв разтворител, тетрахлор или ацетон + талк или цинков окис. Казваше се АЛ12 или някаква друга цифра с АЛ. Мажеш с пастата, чакаш да изсъхне, четкаш и си готов. Да знаете нещо подобно? Като пусна гугъл за АЛ 12 излизат някакви юридически лайна.

Вземи си обезмаслител от първия магазин. Става да си измиеш ръцете след ремонт на колата, да си измиеш съдовете, а също и да изпереш омаслена тениска. Обезмаслителите са по-добри са от скъпия Вениш.
ici
Публикувано на: 01-08-2018, 17:55
Quote Post

Group Icon

QUOTE (Антон Яначков @ 01-08-2018, 18:50)
QUOTE (ici @ 01-08-2018, 10:31)

Вземи си обезмаслител от първия магазин. Става да си измиеш ръцете след ремонт на колата, да си измиеш съдовете, а също и да изпереш омаслена тениска. Обезмаслителите са по-добри са от скъпия Вениш.

Писах АЦЕТОН. Абсолютно чист. Като сълза. Технически. Един литър. За три лева кеш или горе-долу толкова. Обезмаслител на BASF, спрей, имам в колата, защото пластмасово шише с такава течност на 60-80 градуса не се държи.

ПП. Между другото да спомена за специалистите като АЯн. че коресилина вече не се прави с ацетон, а от толуен и орто ксилен - канцерогенни и отровни, обаче евтини. Така че внимавайте, хората които работят с ацетон имат благ и спокоен характер, донякъде отнесен при повишаване на концентрацията, не така стои въпроса ако се работи с коресилин. icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от ici на 01-08-2018, 18:02

--------------------
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0