BG Development

Страници: (5) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Дограма + обръщане
stewie
Публикувано на: 23-09-2018, 20:30
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Така и така както гама голбин отбеляза форума си е ибал мамата, да питам тука и аз поредното непрограмистко нещо. Търся но не мога да намеря фирма за дограма дето не само да откърти стара дограма и да сложи нова, но и да направят т.н. обръщане. Т.е. да не седи на пластмаса - пяна - изкъртена тухла. Търся за Варна. Искам да сложа най-евтината БГ дограма VIVA, KMG или Profiling или някакви други марки, не е с цел дългосрочна инвестиция където ще се живее.
PM
ici
Публикувано на: 23-09-2018, 21:16
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

Моята е УЮТ-СТИЛ. Аз сложих найлони после ги махнах и отидох до Бриколаж за кофичка латекс, като си носех парче от изкъртеното. Забъркаха ми една кофичка латекс леко избелял, за около час обиколих всичко с малки меченца и това беше. Най трудното беше да се почисти накрая.

Може да ти сложат дограма в София, а пък ти после ще си я отнесеш до Варна? icon_idea.gif

ПП. Аз си сложих парченца гофрирани тръби преди да ги "обърнат". Ей така да си имам за антени, камери или нещо друго, така че да не се дупчи рандомли. Много готино ама като почна да духа западният вятър есента тия тръбички свиреха като цял оркестър негри с тромпети, та се се принудих да ги запълня с едно бяло лепило на квадратченца, като пластелин. icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от ici на 23-09-2018, 21:26

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
johnfound
Публикувано на: 23-09-2018, 21:31
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

Според мене всяка фирма, която слага дограми, може да ти направи и обръщането. Досега не съм срещал такава, която да откаже. Понякога аз съм отказвал, поради някакви си мои съображения.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
PMEmail PosterUsers Website
stewie
Публикувано на: 23-09-2018, 21:57
Quote Post

Име:

QUOTE (johnfound @ 23-09-2018, 22:31)
Според мене всяка фирма, която слага дограми, може да ти направи и обръщането. Досега не съм срещал такава, която да откаже. Понякога аз съм отказвал, поради някакви си мои съображения.

Ами питам ги, и викат не се занимават. Търся в гугъл инсталация дограма + обръщане - няма. Разчита се, че всеки си търси някой байче да му го свърши това. Цените са неястни.
PM
stewie
Публикувано на: 23-09-2018, 22:01
Quote Post

Име:

QUOTE (ici @ 23-09-2018, 22:16)
Моята е УЮТ-СТИЛ. Аз сложих найлони после ги махнах и отидох до Бриколаж за кофичка латекс, като си носех парче от изкъртеното. Забъркаха ми една кофичка латекс леко избелял, за около час обиколих всичко с малки меченца и това беше. Най трудното беше да се почисти накрая.

Може да ти сложат дограма в София, а пък ти после ще си я отнесеш до Варна? icon_idea.gif

ПП. Аз си сложих парченца гофрирани тръби преди да ги "обърнат". Ей така да си имам за антени, камери или нещо друго, така че да не се дупчи рандомли. Много готино ама като почна да духа западният вятър есента тия тръбички свиреха като цял оркестър негри с тромпети, та се се принудих да ги запълня с едно бяло лепило на квадратченца, като пластелин. icon_smile.gif

Ако можех да си нося и цяла сграда от Варна до София, щеше да ми е голяма кирия. Нямам време да правя шапка от вестник и да се правя на майстор. Проблема на 80-ското поколение, е че сме като германците - викаме майстори за всякакви поправки и не сме специалисти по всичко.
PM
DarkOne
Публикувано на: 24-09-2018, 06:17
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков
Група: Администратор

И при мен имаше възможност да направят обръщането, неудобното беше, че идват други хора няколко дни след това, но аз имах кой да ми го направи и не съм ползвал тази услуга. Защо не потърсиш бояджия или плочкаджия, би трябвало да могат да ти го направят.

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
kierenski
Публикувано на: 24-09-2018, 07:26
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

Тези които правят саниране обикновено могат да сложат и дограма, като я поръчват на друго място да се направи и после ти я поставят.
PMEmail Poster
ifnull
Публикувано на: 24-09-2018, 07:37
Quote Post

Име: Димитър
Ранг: Редовен член

QUOTE (stewie @ 23-09-2018, 21:57)
Търся в гугъл инсталация дограма + обръщане - няма.
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 24-09-2018, 08:34
Quote Post

Име:

Че колко му е да си обърнеш сам дограмата? С макетно ножче не можеш ли да работиш?
Изрязваш пяната, правиш си пълнеж я от фибран я от гипскартон и покриваш с мрежа и колоркит (че стяга бавно).
От вън се обръща от тия дето санират.

Важното е да гледаш, тия дето слагат дограмата да оставят ръбове от вътре, че иначе става тегаво.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 24-09-2018, 10:18
Quote Post

Име:

Нещо явно не се изразявам добре. Не само обръщане, а да възвърнат самите ръбове на стената, която ще бъде жестоко изкъртена след дървената дограма. Слагат се едни метални лайсни по ръбовете на касата, замазки и шпакловки. Санирането мина - дограмата не се смени. Сменям дърта дървена към пвц, а не пвц към пвц. Това значи, че и отвънка трябва да се подстригва пяната + теракол и шпакловка. Та търся фирма от - до, да остави всичко във вид готов за боядисване, без да се налага да търся допълнителни бачкери.
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0