BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> EV 2730Q
stewie
Публикувано на: 02-07-2020, 13:27
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Някой работил / виждал ли е такова чудо на техниката :
https://www.eizo.com/products/flexscan/ev2730q/
PM
Golden Gega
Публикувано на: 02-07-2020, 13:52
Quote Post

Име:

QUOTE (stewie @ 02-07-2020, 13:27)
Някой работил / виждал ли е такова чудо на техниката :
https://www.eizo.com/products/flexscan/ev2730q/

34" 4К е по-добре според мен
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 02-07-2020, 14:11
Quote Post

Име:

Все още работейки на 5:4 монитор, не съм съгласен. Всичко е индивидуално, както с дали бачкаш на светли теми или тъмни. Вчера единият ми колега ми разправяше как феновете на тъмни теми всъщност са предразположени към перде на очите и затова ги дразни ярките фонове.

За монитора - не търся резолюция, 4K ми избожда очите, и не всичко може да се скейлне правило в ОС-а. Дори на 1920 х 1080 на лаптопа бачкам със 125% и има доста грозотии. Търся площ, а не резолюция. Ако разгледаш по-надолу в описанието има снимка как ще ти изглежда кода, което е супер. Wide screen е измислен за филми, а не за работа. Естествено го наложиха навсякъде като стандарт. А тези с Ultra Wide парцалите сигурно ще имат шипове на врата в скоро време.

Това мнение е било редактирано от stewie на 02-07-2020, 14:12
PM
Golden Gega
Публикувано на: 02-07-2020, 14:26
Quote Post

Име:

QUOTE (stewie @ 02-07-2020, 14:11)
Все още работейки на 5:4 монитор, не съм съгласен. Всичко е индивидуално, както с дали бачкаш на светли теми или тъмни. Вчера единият ми колега ми разправяше как феновете на тъмни теми всъщност са предразположени към перде на очите и затова ги дразни ярките фонове.

За монитора - не търся резолюция, 4K ми избожда очите, и не всичко може да се скейлне правило в ОС-а. Дори на 1920 х 1080 на лаптопа бачкам със 125% и има доста грозотии. Търся площ, а не резолюция. Ако разгледаш по-надолу в описанието има снимка как ще ти изглежда кода, което е супер. Wide screen е измислен за филми, а не за работа. Естествено го наложиха навсякъде като стандарт. А тези с Ultra Wide парцалите сигурно ще имат шипове на врата в скоро време.

Еми аз работя на Ultra wide защото спестява два стандартни HD екрана един до друг, както например съм в офиса. И да, като пуснеш игри/филми на звяра е трепач.
Има и подход да сложиш два стандартни екрана ротирани на 90 градуса, реално това ти прави тоя екран дето се захласваш по него, не е нещо невиждано.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 02-07-2020, 14:45
Quote Post

Име:

Какво толкова правиш с тея два екрана ? Лепейки два екрана един до друг е простотия, дори и да са с много тънки рамки пак ще имаш вертикална граница по средата, и много трудно ще ги калибрираш с абсолютно еднаква яркост и контраст.
PM
Golden Gega
Публикувано на: 02-07-2020, 15:17
Quote Post

Име:

QUOTE (stewie @ 02-07-2020, 14:45)
Какво толкова правиш с тея два екрана ? Лепейки два екрана един до друг е простотия, дори и да са с много тънки рамки пак ще имаш вертикална граница по средата, и много трудно ще ги калибрираш с абсолютно еднаква яркост и контраст.

Еми на единия кодиш/дебъгваш бекенда, на другия си гледаш браузера, ако трябва да съм честен в момента съм с 3 екрана щото на единия тече огромна комуникация с teams.
Иначе калибрирането е лесно - всички екрани са една марка и модел.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 02-07-2020, 15:32
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP

Всъщност или гледаш в браузера или пишеш. Комуникацията си върви през часовника. Само ако трябва да реагираш го пишеш с телефона.

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
PMEmail PosterUsers Website
stewie
Публикувано на: 02-07-2020, 15:41
Quote Post

Име:

Още като почна модата преди 10-ина години с ебем на брой монитора не я разбирах. Имаш един чифт очи и може да гледаш на едно място, вежливо с Alt + Tab си намираш каквото ти трябва. Като кодя-кодя, като трябва да задействам нещо от клиент към сървъра ми просто сменям джама и задействам и после отивам в студиото. Или пък тея дето си купуват отделен монитор само за мейл или фирмена чат комуникация и реално гледат в него максимум половин час на ден. Но който както е свикнал, за мен по-малко монитори означава по-малко изкуствена светлина в очите ми. Е джонито коди от 13 инчов бръмбър и може би още не е сложил очила. Когато трябва да си въртиш вратът ти си въртиш и очите, съответно ъгълът под който гледаш е натоварващ. Но, на който каквото му харесва.
Единствено разбирам хора, които мониторват неща в реално време като трейдъри или подобни операции. За тях и 10 монитора са окей. Ама при програмистите е от гивезелък обикновенно.

Това мнение е било редактирано от stewie на 02-07-2020, 15:43
PM
Golden Gega
Публикувано на: 02-07-2020, 16:00
Quote Post

Име:

Всичко опира до навик, на мен например ми е по-лесно да сравнявам на два или три екрана, тия истории с облъчванията вървяха едно време на тръбите.
Също не съм с очила, а като дъртост не е ясно от нас с Джонката кой е по-достолепен icon_smile.gif
Реално имам безброй ситуации за 3 екрана, като почнеш Management Studio/Visual Studio/Visual Code, Word/Visio/Teams или поща, браузер/студио/лог и така може да се продължи до безкрай.
Освен всичко друго, когато се налага да се обяснява/показва и т.н. е много по-ефективно да се показва на няколко екрана, особено като се учат джунки или се показва по-сложен подход.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 02-07-2020, 16:03
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Още като почна модата преди 10-ина години с ебем на брой монитора не я разбирах.

Някои калфи цял живот си остават неразбрали.

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0