BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Кариера като програмист/девелъпър във В. Търново
SamuraiJack
Публикувано на: 06-05-2018, 17:30
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте. Аз съм на 28г., работя в юридическата сфера. Миналата есен изкарах един курс Основи на програмирането в СофтУни и с радост разбрах, че програмирането ми харесва, а вече бях решил, че не искам още дълго да се занимавам с право.

Велико Търново е града, в който искам да се развивам, което не е задължително да е той цял живот, разбира се, но питането ми е за него. Сравнявайки пазара на труда в града сега и преди шест години, вижда се, че търсенето на програмисти и девелъпъри е нараснало. Според Вас какви шансове имам, посвещавайки година и половина, две в кодене да си намеря работа тук? Мнозина хора "отвътре" ми казват, че липсата на диплома ще направи впечатление само на "яйчарката". Посъветваха ме и да работя с Гитхъб, един вид като портфолио, а не просто да казвам, ми умея това и това.
PMEmail Poster
undefined
Публикувано на: 06-05-2018, 18:41
Quote Post

Име:

Приличаш ми на СофтУни трол, който се опитва да им прави безплатна реклама.
PMEmail Poster
Stilgar
Публикувано на: 06-05-2018, 23:06
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Добри шансове имаш да си намериш работа ако отделиш година и половина на това, но шансовете да го направиш клонят към 0, така сочи статистиката icon_smile.gif

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
smeeh
Публикувано на: 07-05-2018, 08:49
Quote Post

Име:

Не се хабете да му отговаряте. Светлин Наков пак е в мензис и се е развилнял из форумите да си прави SEO на кочината.
PMEmail Poster
SamuraiJack
Публикувано на: 07-05-2018, 09:32
Quote Post

Име:

хахаха моНчета, моНчета, ако бях СофтУни трол сигурно бих написал, че съм се записал на курсовете му, а аз реших да си карам соло
PMEmail Poster
SamuraiJack
Публикувано на: 07-05-2018, 09:33
Quote Post

Име:

QUOTE (Stilgar @ 06-05-2018, 23:06)
Добри шансове имаш да си намериш работа ако отделиш година и половина на това, но шансовете да го направиш клонят към 0, така сочи статистиката icon_smile.gif

Абе засега не съм се отказал, натискам матрияла всеки ден icon_smile.gif Благодаря

Явно масово хората ги мързи, така те разбирам. Мисля да направя разликата, както се казва на енглиш.

Това мнение е било редактирано от SamuraiJack на 07-05-2018, 09:34
PMEmail Poster
makka89
Публикувано на: 07-05-2018, 11:09
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

QUOTE (SamuraiJack @ 07-05-2018, 09:33)

Абе засега не съм се отказал, натискам матрияла всеки ден icon_smile.gif Благодаря

Явно масово хората ги мързи, така те разбирам. Мисля да направя разликата, както се казва на енглиш.

Ако си юрист ,ще си свикнал най-вероятно на много четене и психическа умора и ще се справиш.Но най-добре е , ако имаш някой близък познат в сферата ,който да те насочва ,кое какво и как.Това би ти спестило доста време и усилия да търсиш какво точно да учиш.
PMEmail Poster
relax4o
Публикувано на: 07-05-2018, 11:53
Quote Post

Име:

QUOTE (SamuraiJack @ 07-05-2018, 09:32)
ако бях СофтУни трол сигурно бих написал, че съм се записал на курсовете му, а аз реших да си карам соло

QUOTE (SamuraiJack)
Миналата есен изкарах един курс Основи на програмирането в СофтУни и с радост разбрах, че програмирането ми харесва

Та ти точно това си написал...

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
Stilgar
Публикувано на: 07-05-2018, 13:17
Quote Post

Име:

QUOTE (SamuraiJack @ 07-05-2018, 09:33)

В началото е лесно, има обаче един момент дето човек усеща, че много труд е положил, много неща е научил и не може да направи нищо полезно (като софтуер) и тогава се пита дали някога може да го научи изобщо. Най-лошото в цялата работа е, че дори като изключим психическият проблем много хора не могат да научат достатъчно за да програмират професионално дори след като положат труд.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
SuN
Публикувано на: 07-05-2018, 13:45
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

QUOTE (Stilgar @ 07-05-2018, 13:17)

В началото е лесно, има обаче един момент дето човек усеща, че много труд е положил, много неща е научил и не може да направи нищо полезно (като софтуер) и тогава се пита дали някога може да го научи изобщо. Най-лошото в цялата работа е, че дори като изключим психическият проблем много хора не могат да научат достатъчно за да програмират професионално дори след като положат труд.

Леле, аз след 4+9 години още се чувствам така. :/

Това мнение е било редактирано от SuN на 07-05-2018, 13:45

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0