BG Development

Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Различни букви на един шрифт под отделни браузъри
wqw
Публикувано на: 05-05-2019, 12:16
Quote Post

Group Icon
Име: Владимир Висулчев
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Safari *e* webkit based. Edge *не е* webkit based все още. Някаква бъдеща версия към 2020 може и да стане, евентуално към 2021 да влезе в mainstream дистро на Windows. . . whatever.

Извод: разсъжденията отгоре относно root cause са тотално погрешни. Явно font handling си е отделна бира и може да се осере и на webkit.

Аз съм обаче потресен че bg кирилицата (с характерните обли начертания) въобще се поддържа, евала! Не съм очаквал някой да го импл. при положение че в латиницата не знам да има подобен "проблем".

Евала отново, че са ни дали едно рамо другарите евро-атлантици в борбата срещу културната асимилация от страна на матушката. . .

cheers,
</wqw>

--------------------
PMEmail PosterUsers Website
ici
Публикувано на: 05-05-2019, 13:15
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики

QUOTE (wqw @ 05-05-2019, 13:16)
Евала отново, че са ни дали едно рамо другарите евро-атлантици в борбата срещу културната асимилация от страна на матушката. . .

Цялата ни кирилица е всъщност е латиница плюс няколко букви допълнително. Оригиналната кирилица е била трудна за печатане и Петър I изпраща майстори, машини и първият кирилски шрифт в Русия. Предполага се че е създаден от него или поне с активно негово участие. Румънците решават кардинално проблема като просто минават направо на латиница. Между другото бях преди около година и нещо във Лвов, там минах през някакво площадче на което продаваха книги и имаше статуя на Кирил. Един украинец ми разказа някаква история как Кирил бил тръгнал от Украйна, после станал баща на себе си, ходил тук там, и пр. Тотална македонска история.

https://compuart.ru/article/9307#%D0%98%D0%...%80%D0%BC%D1%8B

Това мнение е било редактирано от ici на 05-05-2019, 13:17

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
johnfound
Публикувано на: 05-05-2019, 14:33
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (ici @ 05-05-2019, 14:15)
Тотална македонска история.

Украинците и македонците ги бива в тия работи. Но и ние не отстъпваме много... Реално Кирил е създал глаголицата, а не кирилицата. Кой е създал кирилицата и защо е доста неясно.

Моята хипотеза е, че е бил някой, който е обичал да пренаписва всичко "from scratch" с използване на фреймуърците които знае (гръцката азбука), а не тези, които са най-подходящи.

Така или иначе всичко е толкова омешано и неясно, че каквото и да напишат в учебника по история, все ще е частично вярно. А "напълно вярното" е неизвестно.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 48C0321ADDB2FE5F644BB5E3D58B0D58C35E5BCBC81D7CD333633FEDF1047914A534256478D9
exwol
Публикувано на: 05-05-2019, 23:31
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Днес най-сетне ми остана време да направя виртуалка с macOS, защото нямам под ръка епълски джаджи и жената само мрънка, че я ангажирам да ми тества на телефона, а така е неудобно icon_lol.gif Та първото нещо, което проверих е в сайта Fontfabric, от който дръпнах шрифта, дали Safari-то ще се съобрази с локализацията. Е, там същото нещо - браузъра не изобразява буквите за BG локализацията, въпреки че му задавам Bulgarian както се вижда от прикачения шот. Всички останали браузъри обаче се съобразяват с тази опция. Това, че и тук в темата нямаше конкретни насоки за решение, както и нищо описано в нета не проработи, тотално ме отказва. Изглежда за мен към този момент няма начин да се подкара под Safari, а не съм сигурен, че изобщо има такъв. Затова ще отсвиря IE, като най-малко ползващ се браузър, а останалите ще ги уеднаквя с руското начертание на някои букви. Благодарско на всички, които се включиха.

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0