BG Development

Страници: (2) 1 [2]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Защо слага UTF8, без да го искам?
Gamma Goblin
Публикувано на: 12-06-2018, 16:04
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Ако не искаш уникод защо взимаш utf-8 репрезентациятана 200, ами не си я запишеш директно ?

Също текстовите файлове не се различават по нищо от не-текстовите. Тоест разликата е единствено в глават ана програмиста. И едните и другите са поредици от байтове и разликата е в отношението на програмиста към тях. На процесора/софта му е все тая.

--------------------
Напред! Живота е сраженье!
Напред! И прав всегда ходи!
Напред, макар към поражение!
Ако ще паднеш, прав падни!
---
Axis of faith; Raw, and untamed in spirit
To do and undo...
We chew this world; And Spit it out
PMEmail PosterUsers Website
code2
Публикувано на: 12-06-2018, 16:06
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

QUOTE (johnfound @ 12-06-2018, 15:36)
QUOTE (code2 @ 12-06-2018, 16:16)
Че аз знам, че не работи и питам как да се оправи.

Нищо подобно. Или пак очакваш да ти прочетем мислите? Написал си кратко и ясно в заглавието:

Защо слага UTF8, без да го искам?

В текста на поста също не виждам никакъв въпрос по повод на "как да се оправи":

Опитвам се да създам в страницата линк за сваляне на файл, който съдържа един единствен символ. Такъв с код 200! И опитвам това:

Да, ама НЕ! Умният браузър ми прави файл с 2 байта, а именно кодирането на съответната ASCII буква в UTF8. Та аз опитвам да запиша двоичен файл, а какво получавам...

Каквото си попитал, това сме ти отговорили. И пак си недоволен!

Впрочем, ако беше поискал да ти решим проблема, аз едва ли щях да ти отговоря, защото помощ в диагностиката е едно, а вършене на чужда работа е съвсем друго нещо. Ти как ще се развиеш като програмист, ако други ти решават проблемите?

Ти хубаво отговаряш в диагностиката, ама лъжеш. Или и това е позволено:
Как да не го искаш, като сам си написал fromCharCode(200). А код 200 се кодира с 2 байта.

Функцията fromCharCode връща Unicode стойност при това UTF32, т. е. всеки символ се кодира с 4 байта. И при това по обичайния начин с водещи нули (това не ти е UTF8). Иначе функцията charCodeAt щеше да е възможно да се направи с малоумна имплементация, да трябва да чете всичко от начало, за да определи кой точно символ ти трябва.

Функцията Blob прави превръщането в UTF8, а не fromCharCode!

То на твоята патешка логика защо да ми помагаш и в диагностиката, ако е по-добре да се развивам като програмист???
PMEmail Poster
code2
Публикувано на: 12-06-2018, 16:08
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

QUOTE (Gamma Goblin @ 12-06-2018, 16:04)
Ако не искаш уникод защо взимаш utf-8 репрезентациятана 200, ами не си я запишеш директно ?

Също текстовите файлове не се различават по нищо от не-текстовите. Тоест разликата е единствено в глават ана програмиста. И едните и другите са поредици от байтове и разликата е в отношението на програмиста към тях. На процесора/софта му е все тая.

Оказва се, че не става. Числата ги възприема и записва като низове също. Например ако в Blob съм сложил [200], то няма да имам байт със стойност 200, а ще имам три байта представящи "200".
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 12-06-2018, 17:52
Quote Post

Име:

Ами javascript-a е лайнян език и по принцип трябва да се избягва. Те хората не случайно са измислили типовете

Това мнение е било редактирано от Gamma Goblin на 12-06-2018, 17:52

--------------------
Напред! Живота е сраженье!
Напред! И прав всегда ходи!
Напред, макар към поражение!
Ако ще паднеш, прав падни!
---
Axis of faith; Raw, and untamed in spirit
To do and undo...
We chew this world; And Spit it out
PMEmail PosterUsers Website
relax4o
Публикувано на: 12-06-2018, 23:27
Quote Post

Име:

QUOTE (code2 @ 12-06-2018, 16:06)
Функцията fromCharCode връща Unicode стойност при това UTF32, т. е. всеки символ се кодира с 4 байта. И при това по обичайния начин с водещи нули (това не ти е UTF8). Иначе функцията charCodeAt щеше да е възможно да се направи с малоумна имплементация, да трябва да чете всичко от начало, за да определи кой точно символ ти трябва.

Я пак, какво връща? И колко битов уникод?

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0